Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Stickere?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cand? Ziceti o zi..propuneti. Cred ca mai degraba ajung la timisoara daca vine caldurica...pe zapada nu am curaj sa o scot
    Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

    Comment


    • Mai facem ceva cu stickerele? Cine imi trimite o macheta? ZIcea mai sus..poate imi pun in primavara. Ma tot uit dupa numere de la MBuri pe strada sa recunosc pe cineva..da e greu
      Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

      Comment


      • Am comandat vreo 50. 1 euro bucata ca cica is color sau asa is la bucuresti. Am ales din astea ca mi-au placut. Poate le dam la vreo intalnire prin bucuresti. Toate bune
        Attached Files
        Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

        Comment


        • Stickere

          Daca doreste cineva mai am si eu ramase cateva stickere din astea cu albastru. Am si de luneta facute in oglinda , si de haion cu emblema.
          Attached Files
          W 126 `87 300 SDL OM606 24v Automatic
          W 126 `86 300 SD OM617 Automatic
          W 124 `93 E250 D ex 300 D


          - Bond - James Bond.
          - `Dullah - Abdullah.

          Comment


          • Originally posted by no problem View Post
            Pai vezi tu asta e diferenta, unii sunt fani si stiu ce inseamna cea ce conduc, ce semnificatie are acea emblema macar atat si simpatizantii acestei marci carora pur si simplu le place acest fier. Cel care mi-a spus ce inseamna acel simbol era fan Audi si eu ma bateam in piept cu el pentru ca sunt fan Mercedes, apoi mi-a pus cea mai simpla intrebare: ce reprezinta steaua (emblema) care se afla in botul masinii mele si nu am stiut sa ii raspund, atunci m-a intrebat ce fel de fan sunt eu al marcii si nici macar simpatizant nu ma pot numii atata timp cat nu stiu ce inseamna acel semn pentru care ma tot contrez cu el.
            Nu este un slogan cunoscut pentru ca multi nu si-au pus macar intrebarea ce inseamna acel semn frumos, acea steluta.
            Esenta acelui slogan este pentru membrii forumului ClubMercedes si fanilor ai acestei marci de masina si nu pentru toata lumea care nu stie ce inseamna acea steluta si incearca sa o i-a la misto.
            Nu vreau sa fie cu suparare sau nu am avut intentia sa se inteleaga gresit cea ce am spus, nici eu nu am stiut ce inseamna acea emblema si dupa am aflat.
            Imi sustin in continuare votul pentru acel stiker si imi cer scuze pentru ca intradevar trebuia sa scriu :
            In cer
            Pe apa
            Pe pamant
            Mercedes Benz

            Multumesc si o seara buna.
            Steaua (emblema) care se afla in botul oricărui Mercedes reprezintă semnul echilibrului.
            W 126 `87 300 SDL OM606 24v Automatic
            W 126 `86 300 SD OM617 Automatic
            W 124 `93 E250 D ex 300 D


            - Bond - James Bond.
            - `Dullah - Abdullah.

            Comment


            • ce marime is de curiozitate?...eu le-am cerut 10x40 cm. Sper sa se vada bine.
              Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

              Comment


              • Imi cer scuze ca ma bag ca musca in lapte, am pierdut firul acestui thread, nu l-am mai urmarit de ceva vreme...eu raman totusi la emblema originala steaua, pentru ca defapt asta este emblema la mercedes sincer sunt frumoase stiker-ele celalate dar nu isi au rostul si nici un farmec...daca va uitati mai in urma cu cateva pagini o sa vedeti si pe luneta mea propiul stik-er facut de mine...(scuze de offtopic in cazul in care eram)
                Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

                Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

                + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
                si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
                si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

                Comment


                • Ma rog. Asa e..da eu nu pun sticker sa vada lumea ca am mb. Pun sticker sa ma recunosc cu cei de pe forum. uneori da bine..mai recunosti pe cineva..mai lasi pe unu sa se bage..Daca e de pe forum nu e nicio problema.. Ca taximetristii cum zicea cineva la inceput..
                  Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                  Comment


                  • Originally posted by valentinion View Post
                    Ma rog. Asa e..da eu nu pun sticker sa vada lumea ca am mb. Pun sticker sa ma recunosc cu cei de pe forum. uneori da bine..mai recunosti pe cineva..mai lasi pe unu sa se bage..Daca e de pe forum nu e nicio problema.. Ca taximetristii cum zicea cineva la inceput..
                    Da ce eu il pun sa vada ca am MB, tot din acelasi motiv il pun dar daca il pun barem sa se preteze cu marca si ceea ce reprezinta, nu ceva de dragul de a fi acolo, ca asa imi puneam o eticheta
                    Facebook Club Galati: https://www.facebook.com/pages/Merce...49454748669225

                    Mercedes Benz C180 (W202), 1.8 benzina, 122 cp, 1995 A.K.A. FURIA ROSIE

                    + Dacie 1310 din 1971 stare originala made by Renault
                    si o fosta Dacie 1410 1995 prastie...
                    si ultimul venit UN OU ALBASTRU Audi A2 , 1.4 benzina, 2000

                    Comment


                    • Mie imi place cel pe care l-am ales. Amu sa fie de bine cui i-o place si cui nu. Toate bune.
                      Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                      Comment


                      • Au iesit stickerele. Cine vine la intalnire duminica 14 martie va avea posibilitatea sa achizitioneze unul din ele daca ii place desigur.

                        Toate bune.
                        Sexy, inteligent, amuzant....Dar destul despre mine!

                        Comment


                        • Eu unul sigur voi veni si binenteles voi achizitiona 4 buc, sa imi spui si pretul lor sa am bani la mine, merci !

                          Comment


                          • Am facut ceva repejor


                            `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                            now - bicicleta !

                            0744 239 949

                            WEB
                            http://garajautodiag.blogspot.com

                            Comment


                            • Ce se mai aude de stickere?Haide-ti sa ne hotaram la un model si sa-l dam in lucru.Mergem noi,organizatorii de intalniri,sa dam comanda de stickere si le vom imparti la intalnirile locale.
                              Care sa fie modelul de sticker pe care il vreti pe masinile voastre?

                              sigpic

                              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                              Comment


                              • Salutare, serios chiar nimeni , chiar nimic de stickere, as vrea si eu unul dar nu pot sa merg pana in Buc sa-l iau. Daca sunt ceva dati-mi si mie un pm sau postati careva aici o treaba de contact ceva si sa il trimiteti prin posta si il achit la primire sau cum ziceti voi. Am vazut ca se discutau niste modele mai sus undeva, eu zic ca cel cu "club[emlema}.ro e fain .......parerea mea deci chiar astept un raspuns.
                                Multumesc anticipat. Sau chiar si ceva de genul ar merge e simplu si fain ..... bine trebuie schimbat ceva acolo dar..... http://www.mercedesclub.org.nz/Merce...dowSticker.pdf cer scuze daca nu am voie sa postez alt link .
                                “Democracy is a process by which the people are free to choose the man who will get the blame.”
                                Dr. Laurence J. Peter

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF