Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Stickere?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mertzanu View Post

    Este geniala imaginea asta, chiar reusita.
    Ma bucur ca place. Mai lucrez la ea si daca cineva e mai priceput in Photoshop pot pune chiar si layerele.

    Nu am timp prea mult, sigur se poate muuuult mai bine.
    W203 - 2001

    Comment


    • Scuze de postarea succesiva.

      Mai pun inca doua evolutii/variante.
      Attached Files
      Last edited by nickbal; 01-07-2010, 18:19 PM.
      W203 - 2001

      Comment


      • Asta cu bebelusii chiar e tare, mai ales cu triunghiul care aduce aminte de cel de pe capacul portbagajului.

        Originally posted by mezzo View Post
        Cand citesc treaba aia cu apa...parca si vad un spate de Mercedes in Dambovita...scufundandu`se usor....In apa...si lumea aratand cu degetul spre sticker!!!! ))
        Poate am eu o imaginatie tampita...
        Gasesc cam neinspirata faza cu in aer, apa, pe pamant, varianta simpla fara slogan e preferabila. It's a a bird? It's a plane? No, is a mercedes...

        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • [QUOTE=Mertzanu;107016]Eu unul nu inteleg sloganul asta... Daca are vreo logica as dori sa imi explice cineva. De unde si pana unde sloganul asta?

          QUOTE]

          http://www.cbx.ro/istorie-auto/merce...edes-benz.html iata explicatia aici....

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • Multumesc tuturor pentru edificarile in legatura cu sloganul. Mie personal nu imi place, pentru ca nu este un solgan cunoscut pe care oamenii sa il ascocieze in vreun fel cu Mercedes, ci mai degraba l-ar lua la misto cum zicea Mezzo. Dupa ce se mai contureaza idea cu stickerele putem sa facem un poll, daca ramane si sloganul sau nu. Eu as vota NU.

            Comment


            • Pai vezi tu asta e diferenta, unii sunt fani si stiu ce inseamna cea ce conduc, ce semnificatie are acea emblema macar atat si simpatizantii acestei marci carora pur si simplu le place acest fier. Cel care mi-a spus ce inseamna acel simbol era fan Audi si eu ma bateam in piept cu el pentru ca sunt fan Mercedes, apoi mi-a pus cea mai simpla intrebare: ce reprezinta steaua (emblema) care se afla in botul masinii mele si nu am stiut sa ii raspund, atunci m-a intrebat ce fel de fan sunt eu al marcii si nici macar simpatizant nu ma pot numii atata timp cat nu stiu ce inseamna acel semn pentru care ma tot contrez cu el.
              Nu este un slogan cunoscut pentru ca multi nu si-au pus macar intrebarea ce inseamna acel semn frumos, acea steluta.
              Esenta acelui slogan este pentru membrii forumului ClubMercedes si fanilor ai acestei marci de masina si nu pentru toata lumea care nu stie ce inseamna acea steluta si incearca sa o i-a la misto.
              Nu vreau sa fie cu suparare sau nu am avut intentia sa se inteleaga gresit cea ce am spus, nici eu nu am stiut ce inseamna acea emblema si dupa am aflat.
              Imi sustin in continuare votul pentru acel stiker si imi cer scuze pentru ca intradevar trebuia sa scriu :
              In cer
              Pe apa
              Pe pamant
              Mercedes Benz

              Multumesc si o seara buna.
              E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

              Comment


              • Au fost destule propuneri...haide-ti sa si decidem o data pe care le facem,ca de vorbit suntem profesori toti...
                Il facem pe ala care a mai fost,il facem pe ala cu stema deasupra si scrisul dedesubt sau ala cu stema in lateral si scrisul imediat dupa{fara ''in cer,in apa....''}.....si bineinteles un model cu bebelasi?
                Haide-ti sa ne hotaram saptamana asta{pana duminica} si de saptamana viitoare sa le dam la facut...
                Eu sunt pentru acestea doua:
                Attached Files

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • Sunt de accord cu Mircea,sa ii dam drumu la imprimanta
                  W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                  E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                  YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                  GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                  Asphalt F*ck*r

                  Comment


                  • Originally posted by SergiuMB View Post
                    Sunt de accord cu Mircea,sa ii dam drumu la imprimanta
                    Idem......
                    Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                    http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                    http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                    Comment


                    • Sunt de acord cu ce a propus colegu Mircea.Fara cer,apa,pamant.
                      Mercedes W202 C180 Sport
                      Mercedes W245 B180 cdi

                      Comment


                      • Am facut comanda de 10 stickere{20/15} din fiecare pentru urmatoarele modele de mai jos.Un sticker costa 1,5 lei si pe luni sau marti sunt gata.Le voi face poze lipite pe luneta spate si va voi arata pozele.Dupa aceea daca sunt doritori imi spune-ti cate dori-ti din fiecare.
                        Attached Files
                        Last edited by mircea600sel; 01-08-2010, 16:01 PM.

                        sigpic

                        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                        Comment


                        • Originally posted by mircea600sel View Post
                          Am facut comanda de 10 stickere{20/15} din fiecare pentru urmatoarele modele de mai jos.Un sticker costa 1,5 lei si pe luni sau marti sunt gata.Le voi face poze lipite pe luneta spate si va voi arata pozele.Dupa aceea daca sunt doritori imi spune-ti cate dori-ti din fiecare.
                          Spune-mi te rog ce dimensiuni au stickerele? Ma intereseaza mai ales primul model de sticker.
                          W202 elegance / 1.8 benzina,1993

                          Comment


                          • Originally posted by zsolti1981 View Post
                            Spune-mi te rog ce dimensiuni au stickerele? Ma intereseaza mai ales primul model de sticker.
                            Le-am comandat 20/15 ...20cm latime si 15cm inaltime{sau lungime si latime}

                            sigpic

                            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                            Comment


                            • Originally posted by mircea600sel View Post
                              Am facut comanda de 10 stickere{20/15} din fiecare pentru urmatoarele modele de mai jos.Un sticker costa 1,5 lei si pe luni sau marti sunt gata.Le voi face poze lipite pe luneta spate si va voi arata pozele.Dupa aceea daca sunt doritori imi spune-ti cate dori-ti din fiecare.
                              As vrea si eu cate doua bucati din primele doua. Cam greu de ajuns in Pitesti sau Craiova dar om vedea...

                              La cel facut de mine ar trebui mentionat la copyshop pe ce parte a lunetei se vrea a fi lipit. De exemplu cei cu folie le vor pune pe interior inutil.

                              Eu le-as pune pe exterior pe ambele.
                              W203 - 2001

                              Comment


                              • .

                                Si eu as vrea 2 din primele si 2 din ultimul cu "masina" (pentru exterior)... nu e nimeni care are drum pe la Suceava ? Sau este posibila si o varianta prin Posta ? Mersi
                                wwww.clubmercedes.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF