Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri in trafic

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Astazi in jur de 19 30 am vazut w126-le sovieticool,pe langa Budai,deplasandu-se lent si farand pe toata lumea,caci ne apropiam de un set de radare.
    Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

    Comment


    • #77
      Intalnire C-class

      Azi m-am vazut cu un confrate ceva mai mic.....
      Nu-i pe forum dar iubeste marca. Poze :





      Comment


      • #78
        M-am intalnit si eu cu o balena azi cand veneam de la dentist pe la Intercontinental e un 350 TD dupa cate se vedea .
        M-am uitat la ea 3 min si cand a plecat m-am gandit si eu sa o pozez de aceea imi cer scuze ptr calitatea pozei + ca poza e facuta prin geamul de Audi !
        pun poza mai jos ..
        Last edited by Mercedes-Benz; 06-15-2009, 16:57 PM.
        Mercedes ... si alte masini ! "b" de la masini !
        Inmatriculari BULGARIA autoturisme max 163 cp in 7 ore ,LEGAL !
        ˙uɐɔ ı ǝsnɐɔǝq

        Comment


        • #79
          Fotografii-0072.jpg

          Daca e a vreunui coleg de pe forum il salut ...adica il salut si daca nu e pe forum !
          Mercedes ... si alte masini ! "b" de la masini !
          Inmatriculari BULGARIA autoturisme max 163 cp in 7 ore ,LEGAL !
          ˙uɐɔ ı ǝsnɐɔǝq

          Comment


          • #80
            Ma loome dar din Pitesti nu este nimeni pe acest forum

            Comment


            • #81
              L-am vazut pe Orvo in Timisoara ! ( de fapt il urmaream - dar altfel nu reuseam sa postea aici, mai greu sa ma intalnesc cu vre-un membru in trafic ) !
              Attached Files
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • #82
                Originally posted by dan500se View Post
                L-am vazut pe Orvo in Timisoara ! ( de fapt il urmaream - dar altfel nu reuseam sa postea aici, mai greu sa ma intalnesc cu vre-un membru in trafic ) !
                Colegu, ai cumva o remorca, micuta cu prelata? Am vazut acum vre-o doua saptamani prin Arad un 126 taraind o coteata dinasta cu mare foc.
                i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                Comment


                • #83
                  Originally posted by valikwild View Post
                  Colegu, ai cumva o remorca, micuta cu prelata? Am vazut acum vre-o doua saptamani prin Arad un 126 taraind o coteata dinasta cu mare foc.
                  No... sorry man...Wasn`t me!

                  Masina mea e complet desfacuta...Din pacate va mai trece cel putin o saptamana pana am sa circul cu ea din nou.Nici carlig nu am , nici remorca, dar prin Arad sunt cateva W126 care "hamalesc" la greu...Binenteles : 3000 dizal!
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • #84
                    Masina arata destul de bine pentru a fi "workhorse" si nici 3mii dizel nu cred ca era pentru ca statea prea drept pe drum si mai si manca asfaltul. In fine te-am scufundat.
                    i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by valikwild View Post
                      Masina arata destul de bine pentru a fi "workhorse" si nici 3mii dizel nu cred ca era pentru ca statea prea drept pe drum si mai si manca asfaltul.
                      Cu atat mai bine...Inseamna ca mai este inca unul benzinar prin zona...Macar de-i luai numarul-sa-l identificam!

                      Eu nu puteam fi deoarece atunci cand am facut eu poza postata mergeam dupa cateva piese esentiale!
                      W123 280E Blue Green Metallic

                      W126 280SE Champagne Metallic
                      W126 280SE Black Blue Metallic
                      W126 500SE Lapis Blue Metallic
                      W126 500SE Midnight Dark Blue

                      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                      Comment


                      • #86
                        CT 01 ZEN pe Viilor , vineri la 10.34. Salutari chiar daca nu e pe forum.
                        Cu B 78 BUL m-am intalnit azi in trafic pe Bucurestii Noi. De fapt el m-a salutat primul. Poza n-am ca a disparut subit.
                        Stiti cu ce id e pe forum? ca nu stiu.
                        Attached Files
                        W 126 `87 300 SDL OM606 24v Automatic
                        W 126 `86 300 SD OM617 Automatic
                        W 124 `93 E250 D ex 300 D


                        - Bond - James Bond.
                        - `Dullah - Abdullah.

                        Comment


                        • #87
                          Am vazut azi pe la pranz CL420-ul lui 200ce_marius cum era ridicat. Frumoasa masina si frumos si numarul de inmatriculare UN IC 4444. Pacat ca a avut ghinion sa i-o ridice. Erau vreo 4 masini din astea cu platforma care ridicau mai multe masini parcate neregulamentar.

                          CL UNIC.jpgCL UNIC (1).jpgCL UNIC (2).jpgCL UNIC (3).jpg

                          Comment


                          • #88
                            Asta chiar e topic de securisti).
                            i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                            Comment


                            • #89
                              Am vazut alaltaieri masina colegului adidc parcata in Timisoara pe strada care are iesirea spre Buzias,sper sa fi fost a lui ca nu am apucat sa vad decat numarul adica,MCD si totusi ar fi prea mare asemanarea ca sa existe un alt Mercedes w202 visiniu cu MCD.
                              Cand o sa cresc mare o sa ma fac"cercetator" la cum le vad eu.
                              Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                              Comment


                              • #90
                                L-am vazut azi pe domnul Petrut cu E55 AMG negru CJ..ELF,eu eram cu W202 ul Alb cu SJ 85 MAY

                                O zi buna tuturor !
                                Last edited by marele_alb; 03-30-2010, 17:00 PM.
                                W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
                                http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF