Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitoare intalniri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce pot sa zic,
    Sa va fie de bine,Domnilor, dupa cata mancare atzi avut acolo, nu v-a mai trebuit nimik alceva,
    Sper din tot sufletul sa pot participa si ei la o astfel de intalnire.

    Va-m salutat, numai bine
    W202..C 200, 100Kw,benzinar din `95
    http://www.clubmercedes.ro/my-w202-c...51.html?t=8551

    Comment


    • Pfaaaa ce betzivan ordinar ala cu basca albastra si geaca de piele.Are numai poze cu berea in mana zici ca facea reclama la marca aia de bere.Nu-i mai dati domne lu' ala sa bea ce asa face pe peste tot pe unde ma duc cu el.Nu v-a cerut cumva si din sampania pe care o tinea in mana colegul nostru?Ca la apetitul lui nu m-ar mira...
      Hai ca a fost super tare atmosfera de duminica din cauza baietilor cu simtul umorului foarte dezvoltat si gratarul ce sa zic...
      Hiicc, hai noroc si la mai multe...

      Comment


      • Mda...Eu am aflat de la Andreas cu cateva minute inainte de venirea Sfincterului la Pitesti.
        Ma bucur ca am vazut oameni noi si sincer m-am simtit bine cand am vazut ca acel spirit de echipa nu a disparut asacum credeam eu .
        Boala ma tine departe de intalniri si cu toate ca eu vedeam dublu numarul baietilor m-am simtit super bine.
        Scuze ca am sosit cu Bemerul si nu cu Wugy dar cu aia eram in oras la cumparaturi atunci .Era ziua de nastere a viitoarei doamne si am reusit sa fug cateva ore sa trag aer proaspat de MB..
        Va salut pe toti cei care ati ajuns pana la Pitesti !

        Comment


        • Iesirea a fost super!
          Putini stiu ca la intoarcere bordul la Merc era rosu (deh...plin de facut,ulei de pus,faza etc)

          De aici am dedus ca Doctoru are o pasiune pt rosu.
          Last edited by doktor4carz; 04-28-2009, 00:30 AM.
          Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
          Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

          Comment


          • Fane..o sa vb cu astia la Osim si eventual la Geneva sa patenteze dracu legatura cu sarma sau lant la mecanica masinilor.
            Fratilor !!! asta micu cu ochelari de respira greu si se bese sugrumat leaga orice cu sarma!!! Deja incep sa ma uit ciudat cand o sa apara si el cu vreo tipa pe langa el...
            Si ca sfat..hai sa instauram o regula, vine Sfincterul pe undeva sa nu dea dracu sa lipseasca metru de lant, kilu de sarma si Wd40 din trusa! NU ai astea langa trusa de prim ajutor si extinctor...te excluzi singur din gasca!
            Asta asa..ca mi-ai umplut motorul la masina de ulei....
            P.S. BAhh aia cu coasa a venit si la mine....m-am linistit repede ! Venise dupa hamster....
            Last edited by stefan; 04-28-2009, 07:19 AM.

            Comment


            • Originally posted by tovarasultau View Post
              Iesirea a fost super!
              Putini stiu ca la intoarcere bordul la Merc era rosu (deh...plin de facut,ulei de pus,faza etc)

              De aici am dedus ca Doctoru are o pasiune pt rosu.

              Insignifiant, credema asa l-am obisnuit iti spun eu ca se putea si mai rau, multumesc domnilor pentru o zi de munca exceptionala( pentru cei ce nu stiu eu oficial am fost la munca), chiar a fost super frumos, nasol pentru aia care se sfiesc sa isi arate cazanele pe la intruniri, chiar au pierdut ceva frumos. Si de pascut o sa il pasca dar mai cere investitii, cert e ca si asa cum este am fost multumit.
              Last edited by valikwild; 04-28-2009, 07:26 AM.
              i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

              Comment


              • Dok da-on mohrtzii ei de cadelnita, 116-le ala arata de Doamne fereste.
                Of ce intalnire am pierdut .
                Ex. W126 '83 380SE (300D cobra) saraca era de-a dreptul impaiata
                Ex. W126 '91 500SE automat( 300D w124-92-94) macinata de imense furii interioare si rugina in aceeasi masura.
                W126 '86 300SE automat (Reborn)
                W124 '92 250TD soon on the road

                Comment


                • Cateva poze, de la intalnirea de la Caldarushani, de azi 17.05.2009, cu STELUTELE NOROCOASE ale catorva membri de pe forum...











                  Last edited by doktor4carz; 05-18-2009, 10:06 AM.

                  Comment


                  • Pai care e treaba cu cotetzul italian? Ce cauta respectiva ciuma pe acolo? O sa revin mai incolo cu niste poze. Poate maine ca acum ma dor shalele de la aerul conditionat...

                    Comment


                    • Misto iesirea si e un lucru frumos cand se intalnesc oameni cu aceeasi pasiune :P mai nasol e cand mai apare cate o pitzipoanca dar deh cine e meserias nu pune botu.
                      Doc respectele mele pt tot ce faci si ai facut pt club mercedes eu sunt mai mult decat convins ca fara tine acest loc nu ar exista.
                      Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
                      Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

                      Comment









                      • Comment


                        • O zi geniala, vreme frumoasa, beutura la greu, potol extraordinar, fara bucatar nu mai mergem), baieti de treaba, cu niste exceptii idioate, toroapele din dotare pozate la mare arta, inclusiv cataracta de rulota care e geniala si de acum va avea functia de CLUBMERCEDES MOBILE HQ divizia gratarie, frumos eveniment, duminica la mai mare.
                          i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                          Comment


                          • 1

                            A fost reusita iesirea, mai putin partea cu pescuitul (trebuia ales alt loc). Sper ca v-a placut gratarul. Mai facem si data viitoare.
                            Last edited by florineasca; 05-18-2009, 21:03 PM.
                            Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
                            Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

                            Comment


                            • Ce de pretendenti.
                              i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                              Comment


                              • Mda frumos loc la valea Argovei pacat ca unele lacuri is proprietate privata si daia nu e voie cu gratar (mama lui de om prost pus pe post de paznic in mandria lui nu vrea bani ci vroia sa ne arate ca el e proprietar sic!).
                                Mi-a placut ca am ras cu lacrimi si ca ne-am simtit cu totii bine (eu cel putin mi-am incarcat bateriile pt inca 5-6 zile de munca).
                                Doc asteptam pozele .
                                Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
                                Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF