Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Viitoare intalniri

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mah bine arata potolu'. Eh...m-am bagat la regim ca am 105. Sa traiti cu totii!
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

    Comment


    • Pfffaaa ce betivani...Nu va place voua apa deloc, de fapt, la vrajeala beti din sticla de Borsec sa zica lumea "uite dom'le ce baieti cuminti" si cand colo e vinut in sticla aia de apa (doar pentru cunoscatori)...Hai noroc si la mai multe baute si gratare ca asa le sta bine oamenilor frati...O sa pun si eu niste poze, frumoase de altfel, dar nu acum ca mi-e cam lene sa le descarc...
      Last edited by RedBull; 04-22-2009, 23:14 PM.

      Comment


      • Deci intalnirea aia saptamanala unde si la ce ora se tine?


        PS: sunt pe aria buna?
        Mercedes Benz C180 W202

        Comment


        • Dok, un neserios, deranjeaza oamenii la munca, mi-a dat sa beau in loc sa ma lase sa muncesc pe branci.


          Duminica la bodega, a inceput sa vina lumea fara noi, ne duce lipsa pai ce inseamna asta. Si pentru colegul Always(ma simt dator sa il luminez, cine stie cunoaste), la intrare in pasajul muncii pe dreapta cum vi dinspre Dristor, la ora 4, vezi cazanele acolo.

          P.S. Am incercat sa ma abtin dar nu pot, ce fel de always?
          i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

          Comment


          • Credeam ca macar aici scap de atitudinea asta de "vechi pe forum".

            @doktor....o sa ma apuc in weekend sa citesc cele 93 de pagini ale threadului.


            Va urez la fel!
            Mercedes Benz C180 W202

            Comment


            • Nu "vechi pe forum", pardon... "inventator de forum" e mai corect. Sa dam Cezarului ce e al Cezarului, corect ? Dar n-are nimic, daca eshti baiat de gashca, te integrezi. O sa-tzi placa, garantez... Iar topicul merita citit, ai ce vedea pe aici... sint doi ani cuprinshi in el. Pina si eu il mai iau citeodata, in timpul liber, cap-coada, sa mai vad cum eram inainte...

              Comment


              • Hai ca-mi esti simpatic!
                Mercedes Benz C180 W202

                Comment


                • Originally posted by doktor4carz
                  Unu. Cita munca pe capu' tau, saracu'... Mi-era mila de tine sa te tzin pe uscat. Ca sa citez un mare clasic de la Constantza, poetu' Steen: "Viatza-i grea, muierea-i rea, bani n-avem, curvari sintem, hai in pula mea sa bem..."

                  Doi. Lasa-i sa citeasca topicul... intzeleg ca lenea e mare, da nici chiar asha...

                  Si raspunsul... Always Coca-Cola...
                  Ce pot sa zic, mare om mare caracter, dar data viitoare, traiasca tie nu mai venii cu masina asa, nu de alta dar le strici etilometru la oameni, si acum pe bune, zi si mie cum ai reusit sa pleci mult mai treaz decat ai venit, desii ai continuat sa bei (enigma lu' dok). Cat despre versuri, ce pot sa zic despre versuri, "speachless" m-ai nimerit la fix.

                  Credeam ca e cu aripioare.
                  Last edited by valikwild; 04-24-2009, 11:38 AM.
                  i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                  Comment


                  • Pana la urma se pare ca nici maine nu ne strangem la bodega, iar suntem nevoiti sa ne chinuim in fata unui gratar, cu berea/vinul in nas, si nici nu cred ca ne vom m-ai strange acolo prea curand, a fost o locatie ok pe timp de hibernare, dar acum nu mai are nici o atractie.
                    i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                    Comment









                    • Comment


                      • Haha !!! Ce tare colegu` care "linge" steluta )

                        Frumoasa intalnire! Felicitari!

                        Comment


                        • Originally posted by doktor4carz
                          Nu te grabi ca fata mare la maritat... Nu s-a lins numai emblema.
                          Pai clar... pe langa emblema s`au lins si sticlele si gratarele.

                          Comment


                          • Am lins berile,gratarul si emblema de merc ...super intalnirea ,super locu si super ok oamenii.
                            s-a lasat cu caterinca pe tot drumul (dus -intors).
                            Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
                            Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

                            Comment


                            • Cateva poze de la mine 1/2










                              Comment


                              • 2/2





                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF