Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalnire Iasi 21 Noiembrie 2009

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pai da nu ? Berea cu noi , volanul cu masinile

    Originally posted by nickbal View Post

    P.S. Am observat ca ati rupt berea la masa aia... deh, asta este, daca va place volanu'!
    wwww.clubmercedes.ro

    Comment


    • #47
      Iasi , un oras superb multe amintiri placute am din acel oras , si chiar imi este dor de el , poate in viitorul apropiat am sa mai dau o fuga si sa il vizitez mai ales acel castel .... , bravo colegii si felicitari maxime ca ati reusit sa face-ti acea intalnire , aici la Bucuresti pana se face o intalnire dureaza mult si dupa cum se vede sa pierdut tot interesul pentru a te mai intalnii , compensati voi Moldova ca vad in in partea asta de tara e liniste si 'pace' , inca odata felicitari si numai bine traiasca IASI-ul .
      E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

      Comment


      • #48
        Felicitari baieti pentru intalnire, dupa cum i am spus si colegului Luka m am mutat in Falticeni de curand si am platit chiria pe 2 luni in avans si nu am avut fonduri, frumoase toate stelutele si curate .
        http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

        Comment


        • #49
          Nu stiu cum li s-a parut unora dar mie...mi se pare ca a fost foarte frumos.Cu toate ca am plecat cam amarat ca merg la intanire cu masini ca pieton a fost mult mai bine decat ma asteptam.Multumesc si lui sovieticool pentru plimbare si pentru faptul ca s-a oferit sa ma ia inainte sa intreb eu acolo unde a trebuit sa ajungem.
          Sper sa nu deranjeze pe nimeni pozele sau ipostazele in care au fost luate si sunt puse aici.
          Ceva poze.






          Last edited by mibotto; 11-22-2009, 16:45 PM.
          Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

          Comment


          • #50
            Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

            Comment


            • #51

              Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

              Comment


              • #52
                Last edited by mibotto; 11-22-2009, 16:47 PM.
                Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                Comment


                • #53
                  Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                  Comment


                  • #54
                    Nu stiu cum naiba nu am facut nici o poza-noroc de voi.In schimb ma bucur ca am cunoscut citiva membri noi si ca m-am revazut cu cei mai vechi.
                    Ahhh...si sa nu uit: multumesc ca nu apare si jumatatea de masina cu , care m-am deplasat la intalnire .
                    Stefan

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by dog View Post
                      Nu stiu cum naiba nu am facut nici o poza-noroc de voi.In schimb ma bucur ca am cunoscut citiva membri noi si ca m-am revazut cu cei mai vechi.
                      Ahhh...si sa nu uit: multumesc ca nu apare si jumatatea de masina cu , care m-am deplasat la intalnire .
                      Despre dumneaei e vorba ? Prezenta a fost mai importanta decat mijlocul de deplasare. A se vedea si colegul mibotto care a venit cu trenul si pe care il felicit si pe aceasta cale pentru devotament.
                      Attached Files
                      Last edited by tic70; 11-22-2009, 18:47 PM.

                      Comment


                      • #56
                        Bravo Tic-ane ,asa este chiar trebuie felicitat colegul mibotto ,este a doua intalnire la care ajunge fara stea ,din cate am intels spera sa fie ultima caci e aproape gata si a lui.

                        Comment


                        • #57
                          Foarte misto 126-le cu RUS, al cui este? Poze cu interiorul ?
                          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by carmine View Post
                            Foarte misto 126-le cu RUS, al cui este? Poze cu interiorul ?
                            Pai daca-i cu " RUS " Sovieticool scrie pe el.
                            Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                            Comment


                            • #59
                              Este a lui Sovieticool intradevar.Un paparazzi m-a surprins intr-o imagine langa masina lui-dar proprietarul este cel cocotzat pe motor-un fel de trademark signature a lui .
                              Ceva imagini aici : http://www.clubmercedes.ro/126-my-precious-t3651.html
                              Mai sunt imagini de la celelalte intalniri cu interiorul-la Club Moldova.
                              Last edited by dog; 11-22-2009, 22:32 PM.
                              Stefan

                              Comment


                              • #60
                                Multumesc de admiratie Carmine. Se pare ca w124researcher sa prins repede care e proprietarul si vad ca are o admiratie pentru fostul KGB-ist. Miboto esti de admirat ca ai putut ajunge si de asta data si multumesc mult de poze care sunt facute cu mult profesionalism. Sa nu uitam de Radu Cartianu care a ajuns si el cu alte treburi dar era pe acolo.Multzam dog ca zici la toata lumea trademarkul meu :P..o sa il patentez la OSIM . In rest sper ca la urmatoaarea intalnire sa fie vreme tot asa de buna si sa facem o plimbare pe la Ciric (altar pentru gratare ) sa ardem niste animale moarte.
                                Last edited by sovieticool; 11-23-2009, 18:58 PM.
                                `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                                now - bicicleta !

                                0744 239 949

                                WEB
                                http://garajautodiag.blogspot.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF