Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

A ''treia'' intilnire ClubMercedes Moldova

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Personal sa facem liste si alte listutze este o pierdere de timp inutila.S-a postat locul si timpul. Cum am mai spus cine este fan Mercedes si v-a fi disponibil v-a fi acolo. Mai interesant ar fi sa venim cu niste idei pentru a face aceste intilniri mai "appealing" pentru toata lumea.
    O idee-care nu cred ca-mi apartine- ar fi sa aducem in portbagaj stiu si eu ceva accesorii sau alte acareturi de care am vrea sa le vindem sau sa le schimbam cu altceva-sa facem un mini-Mercedes-bazar ca la asta suntem buni cam toti.
    E doar o idee.

    Off topic: Are cineva un set de huse auto care merg la w124 ?(crem sau verzi de preferinta).
    Last edited by dog; 03-04-2009, 18:26 PM.
    Stefan

    Comment


    • #47
      Pe net prognoza pentru 15 Martie ar fi cu averse de ploaie si temp max de 8 C -om trai si vom vedea.
      Stefan

      Comment


      • #48
        Asa ai gasit tu pe internet,eh eu am mai gasit si alta varianta: http://www.vremea-meteo.com/prognoza...l=RO025%7CIasi aici pe 15 martie zice timp de nori si soare.Cu o saptamana mai devreme nu prea e precisa vremea,doar cu vreo 2-3 zile inainte ar trebui sa ne "alarmam" in functie de vreme.Acuma sa speram ca va fi soare cum a prins si soviecticool la intalnirea lui cu el,cu toate ca inainte,in acea saptamana,era un frig si o vreme foarte urata.Sa speram ca o sa mai apara un element in decor,mai multi participanti la intalnire,cat mai multi.Inainte de asta totusi eu o sa ma apuc sa trimit cate un mesaj privat la cei de prin zona Iasului si imprejurimi poate poate,starnesc ceva,si vom fi mai multi.
        Last edited by mibotto; 03-07-2009, 23:03 PM.
        Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

        Comment


        • #49
          Tocmai am dat din greseala peste o chestie si se pare ca mai are loc o inalnire,a posesorilor de Dacia Logan,pe esplanada din fata Palatului Culturii tot pe 15 martie 2009.
          Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

          Comment


          • #50
            Oare care vor fi mai multi?

            Comment


            • #51
              Originally posted by mibotto View Post
              Tocmai am dat din greseala peste o chestie si se pare ca mai are loc o inalnire,a posesorilor de Dacia Logan,pe esplanada din fata Palatului Culturii tot pe 15 martie 2009.
              A fost o intilnire Dacia Logan si simbata trecuta-erau vreo 12 Loganuri "tiunate" pacat ca nu aveam aparatul foto la mine. In concluzie singurul lucru care il pot spune fara sa ranesc cine stie ce orgolii -cred ca le putem urma exemplul, nu?
              Stefan

              Comment


              • #52
                Si nu e orice fel de intalnire,e intalnire regionala vin de la Neamt Bacau Vaslui Galati si nu mai stiu de unde,ca raspuns la intrebarea lu Tic70 ei s-au anuntat vreo 30 sa vedem cati se vor prezenta acuma.
                Mercedes w115 200D 1975 ''Amaratu''

                Comment


                • #53
                  Am verificat pe doua site-uri diferite si se anunta vreme cam naspa cu maxime de 3 C si ceva ploaie dupa prinz. Oricum daca la 12 ploua/nu ploua eu vin la Palat-daca nu vine nimeni ma duc la Pizzeria Domneasca sa bag ceva la matz ca sa zic ca nu am iesit degeaba din casa.
                  Stefan

                  Comment


                  • #54
                    Am vrut sa zic si eu de vreme dar nu am vrut sa zica lumea ca is eu ala ''pesimist'' , oricum suna tentant pizza aia , dupa atata raceala am nevoie de niste ''grasimi'' sa ma fortific oleak ca m o lasat fara vlaga .
                    http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

                    Comment


                    • #55
                      Mi-ati facut si mie pofta! Tin minte ca era buna tare domneasca intr-o vreme. Vom vedea pe unde ne-om adaposti daca e vijgaul asa mare.

                      Comment


                      • #56
                        Deci se tine sau nu se tine ? Eu inca n'am RCA iar masina e f prafuita dupa atata stat. Am sa trec si eu fie ca ploo fie ca nu. SA vedem starea. Cu pizza e discutabil pe criza asta economica, dar poate face DOG cinste (glumesc).Spor !
                        pasiunea NU cunoaste limite !
                        My project - click! MBUNIVERSE

                        Comment


                        • #57
                          Ploua nu ploua ... eu tot sunt prezent.
                          Bond....James Bond !!! => Benz... Mercedes-Benz !!!

                          Comment


                          • #58
                            Prezent si eu

                            Comment


                            • #59
                              Vroiam sa cer o aminare judecand dupa vremea de azi, dar daca nu sunt singurul nebun dornic sa vina - ne vedem acolo indiferent de vreme. Singurul lucru la care ma gindesc e ca am investit vreo 250 de lei astazi si tot ce am cumparat e tot in portbagaj iar masina e murdara cu draci.
                              Stefan

                              Comment


                              • #60
                                Haideti mai sunteti seriosi ? se face odata intalnirea asta si voi va zgarciti la o spalare ? pai eu ca vin din sv si dau 700 800 mii benzina si mai spal si masina cand ajung acolo cum e ? voi sunteti din is majoritatea dar cei care vin din alte orase ... ? si la urma urmei le puteti lasa si asa nu i obligatoriu sa fie spalate.
                                http://www.clubmercedes.ro/mercedes-...c-t5215p7.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF