Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Banat - Intalniri ClubMercedes

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by adidc View Post
    Din cate imi amintesc stiti ca duminica nu pot ajunge. Sau sa o spun mai sincer aleg a merge la biserica in loc. Totusi ar fi o idee sa facem o intalnire in parcarea bisericii care este destul de mare si dupa sa intram cu totii inauntru pentru 2 ore cat tine programul.
    Probabil ca de data asta se vor afisa alti smylies (cu gura pana la urechi) dar sunt cat se poate de serios. Pot chiar sa rezerv locuri pentru toti.
    Am imbina placutul cu...spiritualul .
    In rest imi rezerv aceeasi atitudine cu a lui Dan500SE, si anume urmaresc si daca pot vin.
    Eu sunt de acord cu propunerea ta...chiar mi-ar place{de mult imi doresc asta}...dar sa vedem ce decide majoritatea.Cat despre data eu vad ca pica sambata{6 februarie},deci nu e duminica,poti veni.
    Pace

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #62
      Urmaresc si ma bag daca pot. De cand e soatza insarcinata, programul meu a pierdut orice urma de programabil sau previzibil.
      E220 cdi W210, 2001

      E320 W210, 1997
      C180 W202, 1994
      W123 200D, 1978 cu inima de W124


      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

      Comment


      • #63
        Nu se mai inscrie nimeni pe lista de sambata?Din cel putin 30 de persoane invitate s-au anuntat 7..inca asteptam.Locatia nu e stabilita inca,daca nu se propune ceva eu zic sa ramana tot Hotel Aurora.

        1.SergiuMB
        2.Mircea600sel
        3.Brunorej
        4.Claudiu. g
        5.Pi-photo
        6.Orvo
        7.B.A.
        W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
        E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
        YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
        GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

        Asphalt F*ck*r

        Comment


        • #64
          Originally posted by SergiuMB View Post
          Nu se mai inscrie nimeni pe lista de sambata?Din cel putin 30 de persoane invitate s-au anuntat 7..inca asteptam.Locatia nu e stabilita inca,daca nu se propune ceva eu zic sa ramana tot Hotel Aurora.

          1.SergiuMB
          2.Mircea600sel
          3.Brunorej
          4.Claudiu. g
          5.Pi-photo
          6.Orvo
          7.B.A
          .
          8. ...............


          H.Aurora sau P.Verde?,ora propun sa fie 14 sau 15,cum doresc domniile dvs.

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • #65
            Nu cunosc asa bine Timisoara ca sa propun o alta locatie dar cer schimbarea locatiei de la H aurora ...m-am plictisit deja de lacu ala inghetat si tot de restaurantu ala de bosorogi ) . doar parerea mea nu da-ti cu lopata. vreau ceva mai vesel. un loc nu uitat de lume sa se vada ca suntem un grup acolo si ca ne intalnim, sa ne fie admirate gunoaiele . gata deja aberez.
            www.pi-photo.com
            w123 200D| w123 300D

            Comment


            • #66
              Cred ca ajung si eu. Nu ma trec pe lista ca nu stiu sigur dar dorinta este . Imi convine Hotel Aurora pentru ca este aproape de mine, dar asta nu-i asa important.
              E220 cdi W210, 2001

              E320 W210, 1997
              C180 W202, 1994
              W123 200D, 1978 cu inima de W124


              Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

              Comment


              • #67
                Hotel Aurora nu este batut in cuie,de aceea am zis sa stabilim impreuna o locatie,dar nimeni nu propune nici un alt restaurant..
                W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                Asphalt F*ck*r

                Comment


                • #68
                  Vin eu cu cateva propuneri:

                  1.Catalin Botezatu Bar{100lei-0,5L Evian Limited Edition}
                  2.Fashion Lounge{2.000 lei Dom Perignon/2.600 lei Crystal}
                  3.Jasmine Saloon{300lei-2fete,jacuzi,sampanie,finalizare pe corpul maseuzei}
                  4.Hotel Elysee 5*{300euro-apartamentu' sau 100lei un pahar cu apa}
                  5.... ptr grup organizat de minim{4fete-nu NEVESTE} organizez eu o iesire+loc de refugiu+bautura{baie in sampanie ptr fete}mancare{pepene&prosciutto crudo/ pere&gorgonzola&miere}...PRET 100 EURO/persoana


                  Ce zice-ti,unde ne intalnim?

                  P.S. Astept si alte propuneri din partea dvs.
                  Last edited by mircea600sel; 02-04-2010, 14:03 PM.

                  sigpic

                  "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                  Comment


                  • #69
                    Sau la Do Spa masaj, jacuzzi si bufet suedez la 100Ron sau ceva mai relaxant, doua maseuze la salon D'ayr cu finalizare la 250Ron.O alta idee ar fi la Brena,ca intrare un lant de aur mai gros ca al cainelui tau,un Mercedes,si cateva sute de € pt muzica
                    Last edited by SergiuMB; 02-04-2010, 14:11 PM.
                    W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                    E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                    YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                    GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                    Asphalt F*ck*r

                    Comment


                    • #70
                      Ok, atunci ramane stabilit conform aproximativ in jur de circa ce-ati propus voi. Voi fi acolo.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Orvo View Post
                        Ok, atunci ramane stabilit conform aproximativ in jur de circa ce-ati propus voi. Voi fi acolo.
                        Propune Orvo undeva...oriunde vrei acolo ne intalnim.La Padurea Verde era un bar...mai sti ceva de el?

                        sigpic

                        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by SergiuMB View Post
                          Hotel Aurora nu este batut in cuie,de aceea am zis sa stabilim impreuna o locatie,dar nimeni nu propune nici un alt restaurant..
                          Eu zic ca de data asta sa ne intalnim la Club Duga pe L.Rebreanu {in spatele benzinariei Agip} la ora 14!
                          E bar+biliard,avem si parcare.
                          Ce parere aveti de propunere?

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • #73
                            nu suna rau
                            www.pi-photo.com
                            w123 200D| w123 300D

                            Comment


                            • #74
                              Eu astept o intilnire la Arad deoarece sunt din Sebis si pina la Timi am 150 km , criza bato vina

                              Comment


                              • #75
                                1.SergiuMB
                                2.Mircea600sel
                                3.Brunorej
                                4.Claudiu. g
                                5.Pi-photo
                                6.Orvo
                                7.B.A.
                                8.cHELU
                                9.adidc
                                10. ........?

                                Intalnirea va avea loc maine{6.02.2010} la Club Duga la ora 14.Va asteptam pe cati mai multi dintre voi cu Mercedes-uri,cu Bmw-uri,cu Lambo,cu motociclete...orice mijloc de locomotie vreti voi.

                                sigpic

                                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF