Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Banat - Intalniri ClubMercedes

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    [QUOTE=George_b;108010]
    Originally posted by mircea600sel View Post
    In data de 10.01. am propus o intalnire la B.Felix la care i-am invitat pe cei din Timisoara,Arad,Oradea si de ce nu din toata tara....la care se pare ca nu te-ai grabit sa te treci pe lista...
    Deci sa continuam..
    QUOTE]

    Cred ca ma confunzi si cred ca nu gandesti limpede la ora asta.
    Nu de tine era vorba George.....ci ma refeream la dan500se.Imi cer scuze...
    Cat despre intalnirea de la Felix eu sunt de acord 100% si iti multumesc ca te-ai interesat.Stai sa treaca aceasta intalnire de pe 24 IANUARIE si deschidem o lista cu cine vrea sa participe la intalnirea de la Baile felix.

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #32
      Scuze.Am inteles eu gresit.Va astept la Felix City)
      Mercedes W202 C180 Sport
      Mercedes W245 B180 cdi

      Comment


      • #33
        Dragi colegi de pretutindeni,

        Ar fi o mare realizare pentru partea de vest daca am reusi sa organizam aceasta intalnire la Baile Felix. Asa ca va invit pe toti colegii, de peste tot, mai ales din Arad... , sa luati parte la aceasta initiativa lansata de colegul mircea600sel. Uitati-va ca incet incet se leaga si creste acest forum. Haideti sa ne facem niste amintiri frumoase alaturi de colegii pe care nu ii vedem prea des, si pe care inca nu ii cunoastem.
        Dupa intalnirea din 24 ianuarie, incepem lista.
        * 2011 RENAULT FLUENCE PASSION 1.5dCI 110 CP
        * 2007 YAMAHA FZ1-N 998 cmc 150 CP


        In trecut:
        2001 Mercedes-Benz w203 C180 ELEGANCE
        2002 Jaguar X-TYPE 2.5i 4x4
        1999 Peugeot 106 1.4i

        Comment


        • #34
          Originally posted by mircea600sel View Post
          1.Mircea600sel
          2.SergiuMB
          3.Brunorej
          4.Claudiu g.
          5.Luxian{90%}
          6. .......?
          Pe topicul nostru scrie Intalniri CM Banat....asa ca ii asteptam pe colegii din tot Banat-ul sa traga de noi{astia 5-6 din Timisoara care ne intalnim de fiecare data} si sa continuie lista...daca au fost indignati ca nu sunt chemati la intalnire...

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • #35
            Va propun intilnirea de la Felix un loc super Complex Verdi am fost acolo cu alt club 2 ani la rind si e super , nu promit ca vin dar incerc deci data de 24 e batuta in cuie ?


            P.S Cum arata un sticher clubmercedes sau cine ma poate ajuta sa intru in posesia unuia

            Comment


            • #36
              Originally posted by Alin Puma View Post
              Va propun intilnirea de la Felix un loc super Complex Verdi am fost acolo cu alt club 2 ani la rind si e super , nu promit ca vin dar incerc deci data de 24 e batuta in cuie ?


              P.S Cum arata un sticher clubmercedes sau cine ma poate ajuta sa intru in posesia unuia
              Data de 24 ianuarie ramane batuta in cuie!Iar la aceasta intalnire nu am sa vin...asa poate poate vor veni si cei din Arad.
              Cat despre sticker,intra pe topicul dedicat acestei discutii sau daca vei veni la intalnire il vei putea procura de la colegul SergiuMB.

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • #37
                Originally posted by mircea600sel View Post
                Data de 24 ianuarie ramane batuta in cuie!Iar la aceasta intalnire nu am sa vin...asa poate poate vor veni si cei din Arad.
                Nu e fair din partea ta sa tot ataci Aradul, crezi ca are vreo legatura prezenta ta acolo cu venirea noastra??
                Nu e suparat nimeni pe voi, eu chiar ma bucur ca va intalniti asa des la Timisoara...daca nu a mers lumea din Arad, or fi avut ei motivele lor.
                1994...Mercedes Benz...w202, c180
                Dragoste la prima vedere...

                http://www.clubmercedes.ro/w202-merc...2.html?t=10022

                Comment


                • #38
                  Eu zic sa punem punct naibii odata polemicilor aparute una dupa alta in ultima vreme.
                  Nimeni nu are nimic cu nimeni. Pe data de 24 sper sa vina si colegii din Arad la Timisoara. In cazul in care e nevoie, eu personal ii astept la intrare in oras si ii ghidez pana la locul de intalnire. Mai mult, doresc ca urmatoarea intalnire locala sa aiba loc la Arad. E fair play zic eu. Va asteptam!
                  * 2011 RENAULT FLUENCE PASSION 1.5dCI 110 CP
                  * 2007 YAMAHA FZ1-N 998 cmc 150 CP


                  In trecut:
                  2001 Mercedes-Benz w203 C180 ELEGANCE
                  2002 Jaguar X-TYPE 2.5i 4x4
                  1999 Peugeot 106 1.4i

                  Comment


                  • #39
                    Sincer nu ma-i inteleg nimic , intilnirea din 24 ianuarie are loc la Baile Felix sau la Timisoara ?

                    Comment


                    • #40
                      Pe data de 24 ianuarie ne intalnim la Timisoara.
                      W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                      E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                      YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                      GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                      Asphalt F*ck*r

                      Comment


                      • #41
                        Deci, pana acum avem lista urmatoare:
                        1. Mircea600sel - a anuntat ca nu mai vine
                        2. SergiuMB
                        3. Brunorej
                        4. Claudiu g.
                        5. Luxian
                        6. ....


                        Eu unul astept sa se inscrie pe lista si colegii din Arad, Caransebes, Resita si oricine mai vrea sa participe. La fel ca si Bruno, ma ofer sa va astept la intrarea in oras, si sa va conduc la locul intalnirii (si inapoi spre iesire dupa intalnire).

                        Locatia obisnuita pentru intalniri este Hotel Aurora. Daca aveti o propunere mai buna, va rog sa ziceti. De asemenea, ora nu a fost inca stabilita, de obicei ne intalneam in jurul orei 13:00.

                        Aşa că nu mai rămâne decât să se treacă şi ceilalţi pe listă, şi să propunem altă oră şi/sau locaţie, în cazul în care aveţi o propunere mai ok decât Hotel Aurora, ora 13:00
                        ...

                        Comment


                        • #42
                          Eu vin.
                          1.SergiuMB
                          2.Brunorej
                          3.Claudiu g.
                          4.Luxian
                          5.Piphoto
                          6. ....
                          www.pi-photo.com
                          w123 200D| w123 300D

                          Comment


                          • #43
                            Sunt bineveniti cei din Arad sau de oriunde altundeva din tara sau din afara tarii.Nu stiu de unde ai impresia asta..
                            W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                            E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                            YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                            GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                            Asphalt F*ck*r

                            Comment


                            • #44
                              Duminica 24 ianuarie ora 14 la Hotel Aurora.
                              Va asteptam pe toti cei inscrisi pe lista si nu numai.Am sa aduc si stickere pentru cine vrea.
                              W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
                              E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
                              YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
                              GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

                              Asphalt F*ck*r

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by SergiuMB View Post
                                Duminica 24 ianuarie ora 14 la Hotel Aurora.
                                Va asteptam pe toti cei inscrisi pe lista si nu numai.Am sa aduc si stickere pentru cine vrea.
                                Hai sa fie ora 13 ca sa apucam sa facem poze si la CL-u tau
                                Last edited by Semtexx; 01-24-2010, 17:44 PM. Reason: E ditamai CL-ul. Nu SL! :D Nici cobra!
                                www.pi-photo.com
                                w123 200D| w123 300D

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF