Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Banat - Intalniri ClubMercedes

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrei_preoteasa View Post
    Pai da o fuga pe la Agronomie in Bucuresti. S-ar putea sa dai de ceva colegi...
    Dacă sunt de serviciu 24 de ore mâine, cum să dau o fugă? Aş vrea eu să pot, dar... Oricum, mulţumesc, am să vă sun pe numărul de la ID, dacă permiteţi, OK?
    Cu respect.

    Comment


    • Cu masina murdara ma primiti?

      Comment


      • Originally posted by mircea600sel View Post
        28.02.2010 ora16 H.Aurora

        SergiuMB - a intervenit ceva si nu poate veni
        Mircea - nu voi putea nici eu sa mai vin
        Nu va puteti opri nici scurt la o cafea ? Voi, pilonii intalnirilor ?
        1. Brunorej
        2. Deyan56
        3. Orvo
        4. adu1990
        5. Claudiu.g
        6. pi-photo
        7. Demiurgos
        8. crististreulea
        9. serifu
        10. Cristi
        11. joca
        12. bug_wrc
        13. mirel

        Comment


        • Originally posted by Peti View Post
          Cu masina murdara ma primiti?
          Bineinteles ca te primim Nu conteaza starea masinii...important e sa fii tu prezent! Nici a mea nu e prea curata ca nu am mai spalat-o de ceva vreme. Ne vedem la ora 16 acolo.
          1988 Mercedes-Benz 300E 4matic

          Comment


          • In sfarsit am ajuns si eu la o intalnire. A fost lume, au fost benz-uri. Din pacate am inteles ca cel care a organizat cat de cat toata treaba are ceva probleme cu forumul dintr-un motiv sau altul, sper sa scape de ele cat de repede. Participarea mea e "din vina" lui, ca a tot tras de mine pe mess ca sa vin (si probabil si de altii).

            Comment


            • Fain a fost si datorita lui mircea am fost destul de multi
              Nush ce o sa ne facem fara el o luna, cum ne mai adunam asa multi ca el era pilonul de baza al intalnirilor. Sa speram ca va revenii cat de curand
              Poze de azi :
              Attached Files
              Last edited by no problem; 03-01-2010, 16:00 PM.
              www.pi-photo.com
              w123 200D| w123 300D

              Comment


              • A fost o intalnire frumoasa,si timpul a zburat repede.
                W124.E200D
                Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

                Comment


                • Intr-un final am ajuns si eu la prima intalnire, dupa vreo 2 ani de intentii bune A fost misto. Noroc si la mai mare...sa ne vedem si la urmatoarele
                  1988 Mercedes-Benz 300E 4matic

                  Comment


                  • Daaa a fost ok. sper sa na mai intalnim si cu alte ocazii...acum ca a venit vremea frumoasa.
                    Last edited by no problem; 03-01-2010, 15:59 PM.

                    Comment


                    • Va felicit pentru prezenta in numar destul de mare la intilnire si regret ca nu am putut venii si eu,dar la urmatoarele,ca doar sigur vor fii sper sa spun prezent.
                      Last edited by mircea600sel; 03-09-2010, 01:44 AM.

                      Comment


                      • Frumoasa intalnire.... chiar a fost foarte reusita dat fiind faptul ca am fost prezenti intr-un numar atat de mare. Sper sa devina un numar obisnuit. S-au facut planuri pentru vara, s-a glumit si s-au schimbat pareri. O atmosfera care o credeam de mult stinsa printre oameni. E interesant sa vezi oameni din medii diferite, tineri sau mai putin tineri, pe care ii uneste un singur lucru...
                        In mod regretabil, trebuie sa spun ca imi displace faptul ca sunt sigur ca o luna de zile nu ne vom mai intalni...

                        Pe aceasta cale doresc sa ii multumesc colegului mirce600sel pentru faptul ca isi dedica o parte importanta din timpul sau liber pentru a contribui cu ceva consistent la acest forum. Sincer, sper ca observa si el ca munca lui da roade. E de apreciat. Cu asemenea oameni, acest forum, pentru prima data de cand sunt membru, incepe sa ia forma.
                        * 2011 RENAULT FLUENCE PASSION 1.5dCI 110 CP
                        * 2007 YAMAHA FZ1-N 998 cmc 150 CP


                        In trecut:
                        2001 Mercedes-Benz w203 C180 ELEGANCE
                        2002 Jaguar X-TYPE 2.5i 4x4
                        1999 Peugeot 106 1.4i

                        Comment


                        • Asa e, dupa cum spuneam si eu mai sus, mai in gluma mai in serios, colegul mircea600 e stalpul intalnirilor, si daca n-ar fi el sa traga de toti, cu siguranta nu ar exista aceste intalniri. Nu stiu ce se intampla de-l tot vad cu rosu la nume, dar consider ca ar trebui sa fie moderator pe sectiunea Banat.

                          Cateva poze si de la mine:






                          Si cei 2 outsideri: Cristi (invitatul surpriza, si cu mine):

                          Comment


                          • Vad ca e o masina cu nr. de GJ. E vreun coleg gorjean, concetatean cu mine ?
                            sigpice60 525d

                            Comment


                            • Da, eu sunt cel cu ochiosul GJ 10 LXN, sunt un pui de ardelean crescut prin Gorj. Sunt mutat in Timisoara de vreo 5-6 ani, dar pastrez buletinul de Gorj din comoditate si pentru scutirea de impozit.
                              ...

                              Comment


                              • Masina mea nu apare aici... Poate la intalnirea viitoare ajung si eu la timp sa fac o poza .
                                * 2011 RENAULT FLUENCE PASSION 1.5dCI 110 CP
                                * 2007 YAMAHA FZ1-N 998 cmc 150 CP


                                In trecut:
                                2001 Mercedes-Benz w203 C180 ELEGANCE
                                2002 Jaguar X-TYPE 2.5i 4x4
                                1999 Peugeot 106 1.4i

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF