Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Intalniri Banat-Crisana

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1. Luxian
    2. Bruno
    3. Mircea
    4. Dan
    5. ...


    Ma bag si eu (oricum nu am mai fost demult)... Sper sa nu intervina nimic pana atunci!
    W123 280E Blue Green Metallic

    W126 280SE Champagne Metallic
    W126 280SE Black Blue Metallic
    W126 500SE Lapis Blue Metallic
    W126 500SE Midnight Dark Blue

    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

    Comment


    • 1. Luxian
      2. Bruno
      3. Mircea
      4. Dan
      5. Alex
      6. ....


      ALecsu`
      S210/E220CDi Classic - http://www.clubmercedes.ro/ochiosu-m...di-t14160.html
      Telefon: 0763.77.22.87
      E`mail:
      tiger4ever_17@yahoo.com

      Comment


      • am fost inactiv ceva vreme si am ratat intalnirea de la timisoara, propuneri pentru o urmatoare intalnire ?

        Comment


        • Bem un citro Duminica???

          ALecsu`
          S210/E220CDi Classic - http://www.clubmercedes.ro/ochiosu-m...di-t14160.html
          Telefon: 0763.77.22.87
          E`mail:
          tiger4ever_17@yahoo.com

          Comment


          • 1. eltigretm
            2. Luxian
            3. ...

            În funcție de câți suntem și de pe unde ne adunăm, putem stabili și locația.
            ...

            Comment


            • Nu se mai inscrie nimeni????

              Luxian...ce facem??
              S210/E220CDi Classic - http://www.clubmercedes.ro/ochiosu-m...di-t14160.html
              Telefon: 0763.77.22.87
              E`mail:
              tiger4ever_17@yahoo.com

              Comment


              • 1. eltigretm 2. Luxian 3. TonyDarko. 4....

                Comment


                • Salut Tony,

                  Am vorbit cu Alex (eltigretm), și am zis că mai bine lăsăm pe săptămâna viitoare. Așa că mai bine continuăm lista, și mutăm data pe 13 nov.

                  1. eltigretm
                  2. Luxian
                  3. Tony
                  4. ...

                  O să încerc să-i sun săptămâna asta și pe restul colegilor care mai veneau la întâlniri.
                  ...

                  Comment


                  • Originally posted by Luxian View Post
                    Salut Tony,

                    Am vorbit cu Alex (eltigretm), și am zis că mai bine lăsăm pe săptămâna viitoare. Așa că mai bine continuăm lista, și mutăm data pe 13 nov.

                    1. eltigretm
                    2. Luxian
                    3. Tony
                    4. ...

                    O să încerc să-i sun săptămâna asta și pe restul colegilor care mai veneau la întâlniri.
                    Astept sa ma suni si pe mine.Numarul e +971.... )

                    Sa beti o bere si pentru mine ca aici nu am parte de alcool.Sa nu ma treceti si pe mine pe lista ca nu pot sa ajung )

                    Bafta!

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • Ramane pe azi????
                      S210/E220CDi Classic - http://www.clubmercedes.ro/ochiosu-m...di-t14160.html
                      Telefon: 0763.77.22.87
                      E`mail:
                      tiger4ever_17@yahoo.com

                      Comment


                      • Așa am stabilit.S-a schimbat ceva?

                        Comment


                        • Nu s-a modificat nimic. Rămâne astăzi la 16:00, la hotel Aurora.

                          1. Luxian
                          2. eltigretm
                          3. TonyDarko
                          4. Dimarachu + un prieten
                          5. MG Power - a zis că încearcă să vină (n-am reușit să mai vorbesc cu el azi)
                          6. ...
                          Last edited by Luxian; 11-13-2011, 14:38 PM.
                          ...

                          Comment


                          • Cu scuzele de rigoare....postez si eu cateva poze de la ultima intalnire...din data de 13.11.2011!
                            Poze sunt facute noaptea asa ca nu va asteptati la nu stiu ce calitate! ). Ne`am bagat repede inauntru...si am uitat sa facem poze pe lumina!!











                            Pana data viitoare, toate cele bune!!

                            ALecsu`
                            S210/E220CDi Classic - http://www.clubmercedes.ro/ochiosu-m...di-t14160.html
                            Telefon: 0763.77.22.87
                            E`mail:
                            tiger4ever_17@yahoo.com

                            Comment


                            • Lista cu cei prezenți la întâlnirea din 13 nov 2001:
                              1. eltrigretm
                              2. TonyDarko
                              3. dimaraschu
                              4. igariocik2003
                              5. Luxian

                              Următoarea întâlnire o să fie în decembrie. Inițial, la ultima întâlnire, am zis să ne vedem pe 11 dec. (dumincă) ora 16:00, însă acum mi-am dat seama că eu nu o să pot ajunge (nu știu dacă mă întorc în țară până atunci). Așadar, aș propune și o dată în mijlocul săptămânii (după ce se termină programul de lucru), gen 14 dec (miercuri) la ora 20:00.

                              Putem face lista cu data în care poate să vină fiecare:

                              1. Luxian (14 dec, 11 dec. nu pot ajunge)
                              2. ...
                              3. ...
                              ...

                              Comment


                              • 1. Luxian
                                2. Eltigretm (ALex)
                                3. ...
                                4. ...

                                Din partea mea...oricand...orice ora! Doar daca intervine ceva pe moment...nu am sa pot veni!!

                                ALecsu`
                                S210/E220CDi Classic - http://www.clubmercedes.ro/ochiosu-m...di-t14160.html
                                Telefon: 0763.77.22.87
                                E`mail:
                                tiger4ever_17@yahoo.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF