Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cunoaste cineva masina? CLK 320 BR-87-BDN Sfat achizitie

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cunoaste cineva masina? CLK 320 BR-87-BDN Sfat achizitie

    Salut, de ceva timp ma tot uit de un mercedes care sa fie intr o stare cat de cat decenta. Initial ma indreptasem spre un w211 tot 320 benzina insa s a dovedit ca toate cele pe care le am testat sa aiba probleme fie la cutie fie erau foarte neingrijite.

    Ca tot se apropie primavara m am gandit la un CLK, nu este cabrio dar tot mi se pare o masina de vara. Nu mi a luat mult sa gasesc urmatorul exemplar, merg maine sa il vad. Am stabilit cu propietarul sa ne vedem la km 50 pe autostrada la omv. Daca cineva stie ceva despre masina sau isi poate rupe doua ore din zi sa vina cu mine sa o vedem impreuna as aprecia mult si mi ar fi de mare folos

    Acesta este vin ul WDB2093651F005844 si pare sa aiba destul de multe optionale

    Clk 320
    Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.




    Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]






    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

  • #2
    Chassis

    Sales designation: CLK 320
    Order number: 0 4 222 71201
    Delivery date: 18 04 2002
    Market: AG,Europe
    Production order: N
    Paint code 1:
    744U - BRILLIANT SILVER METALLIC
    Equipment:
    831A - AMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE - BLACK/ANTH.
    Engine no.:
    112955 31 258078
    Transmission:
    722618 03 208369 [transmissionType = GA]
    Steering:
    Front axle 1:
    Rear axle 1:
    Rear axle 2:
    Battery 1:
    Fuel cell 1:
    Electric motor 1:
    SA code
    202B - OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
    213 - SPEED-SENSITIVE POWER STEERING/VARIO STEERING
    220 - PARKTRONIC SYSTEM (PTS)
    230B - CUSTOMER SERVICE - STATION EUROPE
    242 - FRONT SEAT RH ELECTRIC ADJUSTABLE WITH MEMORY
    249 - INSIDE AND OUTSIDE MIRROR AUTOMATIC DIMMING
    275 - MEMORY PACKAGE (DRIVER SEAT, STRG. COL., MIRROR)
    293 - SIDEBAG IN REAR LEFT AND RIGHT
    2XXL - FEDERAL REPUBLIC OF GERMANY
    309 - CUP HOLDER
    352 - COMAND
    354 - ANTENNA FOR TELEPHONE D/E-NET
    414 - ELECTRIC TILT/SLIDE SUNROOF IN GLASS VERSION
    423 - 5-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
    486 - SPORTS SUSPENSION
    581 - AUTOMATIC CLIMATE CONTROL
    600 - HEADLAMPS - CLEANING EQUIPMENT
    614 - BI-XENON HEADLAMPS FOR RIGHT-HAND TRAFFIC
    639 - LA 5 SPOKE DESIGN 17" WITH MIXED TIRES
    673 - HIGH-CAPACITY BATTERY
    679 - BASIC WHEEL AS SPARE WHEEL
    803 - [209] - 19991122 - AEJ 02/1/X
    803 - [722.6] - 20010316 - YOM 12/1
    810 - SOUND SYSTEM
    819 - CD CHANGER
    830A - AMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE
    852 - MOBILE.PRE-INSTALL.COMPL.ON TOWER NOKIA SERIES 5/6
    873 - SEAT HEATER FOR LEFT AND RIGHT FRONT SEATS
    875 - HEATED SCREEN WASH SYSTEM
    889 - KEYLESS - GO
    926 - EXHAUST GAS CLEANING WITH EURO 4 TECHNOLOGY
    954 - EQUIPMENT PACKAGE FOR AVANTGARDE VEHICLES
    985 - COC PAPER EURO 4 TECHNOLOGY W. REG. CERT. PART II
    M112 - V6-GASOLINE ENGINE M112
    M32 - CAPACITY 3,2 LITER
    744U - BRILLIANT SILVER METALLIC
    831A - AMARETTA/LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE - BLACK/ANTH.
    M112 - V6-GASOLINE ENGINE M112
    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

    Comment


    • #3
      Multimesc frumos, ce parere ai despre masina? Ca si probleme mi a zis doar ca atunci cand bagi benzina de la lukoil se aprinde becul de la motor dar se stinge dupa ce bagi din alta parte si ca suspensia pe fata ar avea ceva probleme. Nu prea cred totusi partea cu martorul de la motor


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

      Comment


      • #4
        Nu cred ca are treaba de unde bagi benzina.Probabil ar trebui verificate bujii-bobine.Cel mai corect o diagnoza.Consider ca pretul care il cere e mai mult decat corect deci ai si o mica marja pentru reparatii.
        Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Victor1979 View Post
          Multimesc frumos, ce parere ai despre masina? Ca si probleme mi a zis doar ca atunci cand bagi benzina de la lukoil se aprinde becul de la motor dar se stinge dupa ce bagi din alta parte si ca suspensia pe fata ar avea ceva probleme. Nu prea cred totusi partea cu martorul de la motor


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          E in mare parte adevarata partea cu martorul "Check Engine" sunt foarte sensibile sau una din sondele lambda nu mai raspunde corect.
          Eu am W209,dar model 200,identic ca an cu cel gasit de tine am schimbat ambele sonde in primele 3 luni dupa ce am adus-o din Germania :P.
          Orice ar avea la directie nu sunt o avere ca si piese vorbind si sunt foarte fiabile.

          Mercedes E200 / W211 - 2004
          Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

          Comment


          • #6
            Am fost sa vad masina, ceva puncte de rugina pe capota portbagaj, cateva becuri arse, senzori placute aprins in bord, in rest foarte ok masina. In schimb m a deranjat servodirectia cate era foarte grea (ma intreb cat costa remedierea) si mi s a parut ca nu intra kick down ul tot timpul


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

            Comment


            • #7
              Sunt putin in dubii


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

              Comment


              • #8
                Originally posted by Victor1979 View Post
                Am fost sa vad masina, ceva puncte de rugina pe capota portbagaj, cateva becuri arse, senzori placute aprins in bord, in rest foarte ok masina. In schimb m a deranjat servodirectia cate era foarte grea (ma intreb cat costa remedierea) si mi s a parut ca nu intra kick down ul tot timpul


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Puncte si lovituri au toate inclusiv a mea a avut si inca are...zona de la usa am reparat-o in 4 luni a fost la loc.(pentru mine sunt irelevante,nu circul cu masina prin sufragerie.)
                Becuri in stopuri spate daca sunt arse se pot inlocui super simplu si e pret normal pentru bec de 12V daca ai in far ai xenon D2S de fabrica original e mai scump dar poti monta alternativ D2R daca vrei asa am eu + H7 faza lunga (difera pretu pentru ce vrei sa cumperi) pozitie 5W fara dulie super ieftin,semnalizare bec de 12V galben.Faruri ceata HB4 e becu(nu mai retin dar cred ca a fost 40ron/buc).

                Servo sa mearga greu sunt mai multe motive:

                - ulei servo insuficient (eu am schimbat complect toate "fluidele" cand am adus masina)

                - curea + rola intinzatoare auxiliare (eu am schimbat cand am adus masina)

                -pompa in sine

                sunt probleme cunoascute si din acest motiv am facut toate astea preventiv chiar daca pare deplasat.

                Daca mai ai intrebari si te pot ajuta cu placere.

                Mercedes E200 / W211 - 2004
                Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                Comment


                • #9
                  Mersi mult, propietarul nu a mai raspuns astazi la telefon. Ma sperie foarte tare ca s a schimbat uleiul in cutie recent (un castrol, am vazut ambalajul in portbagaj) si probabil de atunci kick down ul nu mai functioneaza cum trebuie, la 80 km/h apesi pedala la podea iar masina nu schimba in viteza inferioara tot timpul


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                  Comment


                  • #10
                    Ideea e ca masina ca intretinere nu te omoara sunt o gramada de piese care iti potrivesc de la W203.
                    Cutia daca a functionat corect inainte de a schimba uleiul si nu mai merge dupa (ceva nu au facut corect) .... trebe schimbat din nou filtru garnitura + ulei.Nu stiu sa iti zic exact ce am eu dar stiu ca a fost in jur de 650-700 lei(ulei,filtru,garnituri + manopera ) ulei motor stiu sigur ca am motul 5W30 de cand am masina si am ajuns la 218000 si nu consuma deloc.Sincer pretul mi se pare super ok pentru masina nu stiu daca e din cauza impozitului dar ....

                    Mercedes E200 / W211 - 2004
                    Mercedes CLK 200 / W209 - 2003

                    Comment


                    • #11
                      Din cauza impozitului, consumului de 15-20% in oras, nu se cumpara, stau cu lunile la vanzare astfel de masini. Oamenii prefera un golf la banii astia...it is what it is..


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                      Comment


                      • #12
                        Daca ai vazut bidonul de ulei in portbagaj, ia in calcul ca in 90% din cazuri, in Romania, masinile se vand cand apare o problema ,care necesita costuri mari de reparatie !Masini, bune,tehnic care se vand doar ca "propietarul s-a plictisit de ea" sunt rare !!!O sa ajungi tot la parerea mea, mai scumpa dar luata de la mama ei .Stima.
                        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                        Comment


                        • #13
                          Da....dreptatea este de partea ta, oricum cu siguranta nu vinde nimeni o masina in perfecta stare.

                          Un mecanic/service bun pentru mercedes stie cineva ?


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                          Comment


                          • #14
                            In functie de masina ai colegii MasterMario, Popeye_pmm si la modelele foarte noi colegul cl600 in Bucuresti!
                            Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                            Comment


                            • #15
                              Mersi mult B.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Mercedesul este optional, nu obligatoriu. The best or nothing ✌

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF