Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes CLK 230 Kompressor

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes CLK 230 Kompressor

    Va salut posesori de autoturisme marca mercedes. Am o nelamurire. Doresc sa achizitionez un autoturism marca Mercedes CLK 230 Kompressor modelul de 192 CP, din germania http://www.autoscout24.ro/Details.aspx?id=bqh2zxzr2iil, sau http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...00&tabNumber=2.
    Dupa parerea voastra ce credeti??? Nu as vrea sa consult alte forumuri sau site-uri cu pareri de la "birou". Care sunt variantele in functie de euro, pret, calitate. Un sfat ar fi de apreciat. Va multumesc

  • #2
    Originally posted by Claudiu35n View Post
    Va salut posesori de autoturisme marca mercedes. Am o nelamurire. Doresc sa achizitionez un autoturism marca Mercedes CLK 230 Kompressor modelul de 192 CP, din germania http://www.autoscout24.ro/Details.aspx?id=bqh2zxzr2iil, sau http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...00&tabNumber=2.
    Dupa parerea voastra ce credeti??? Nu as vrea sa consult alte forumuri sau site-uri cu pareri de la "birou". Care sunt variantele in functie de euro, pret, calitate. Un sfat ar fi de apreciat. Va multumesc
    salut
    parerea mea e sa cauti un clk 200 kompressor are 192 cp. se gasesc un pic mai greu dar daca cauti ai sansa sa gasesti si cu cutie automata la un pret rezonabil.vezi ca 230 kompressor are mai mult de 192 cp, nu pot sa ati spun exact cati, in schimb cu siguranta ai sa ai mai mult de platit la inmatriculare,apoi impozitul va fi mai mare.daca iei masina din Italia sa ai mare grija ca italienii dau teapa, e de recomandat sa iei masina de la un privat , eventual sa fie unul cu bani care nu sa zgarcit sa duca masina in service atunci cand trebuia. eu unul ati recomand sa iei masina din germania, motivele sunt evidente.apropo, vreau sa stiu si eu ce se mai intampla cu taxa asta de inmatriculare?asi mai bate joc de romani mult timp guvernul boc?
    Catalin

    Comment


    • #3
      Originally posted by catalin View Post
      salut
      apropo, vreau sa stiu si eu ce se mai intampla cu taxa asta de inmatriculare?asi mai bate joc de romani mult timp guvernul boc?
      Catalin
      Vizavi de taxa de inmatriculare/poluare, recomand tuturor sa o plateasca si apoi sa o recupereze in instanta, eu am facut-o cu primul MB si in prezent sunt la primul termen cu actuala, dureaza cateva luni bune dar merita, mai ales daca e vorba de o suma mare si ai un prieten avocat care sa te ajute, adica sa nu-ti ia bani in afara de o "cinste" binemeritata, ( daca nu ai, cheltuielile de judecata le recuperezi si pe acelea ... ). S-au dat hotarari contra MF intr-o veselie, asa ca, spor la treaba !
      2003 C 200 Kompressor
      2002 C 200 Kompressor - sold as wreck

      Comment


      • #4
        Si eu sunt pe punctul de a schimba un CLK 200 de 136 de cp cu un CLK 230K cu 197.Stie cineva ce consum urban/extraurban real are un CLK 230k deoarece multi cu care am vorbit m-au speriat putin spunandu-mi ca sa nu-mi fac probleme si asa am peco la 20 de m de bloc,evident ironic )

        Comment


        • #5
          Atentie ca modelul CLK 200 Kompressor de 192 cai, vandut pe piata din Italia, are intervalele de service mai mici, spre exemplu la bujii, se schimba de 4 ori mai des decat la modelul de 163 cai. CLK230 Kompressor exista in 2 sau 3 variante intre 193 si 197 cai.
          W208 CLK200Kompressor 722.6 Avantgarde Designo
          W163 ML 55 AMG 2001
          W163 ML 55 AMG 2002
          W164 ML 320 CDI
          W251 R350

          Comment

          Working...
          X
          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF