Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

clk 200 komp.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • clk 200 komp.

    Salut.
    As dori sa achizitionez .. nu acuma .. peste ceva timp un clk 200 kompresor, din cate am vazut pe mobile.de are motoru de 1.8 si 163 cai si sunt Euro 4 as fi curios daca si la noi le catalogheaza ca Euro 4.. as dori modelul 2003/2004/2005 banuiesc ca este w209,as vrea sa stiu cat de fiabil e motorul ..ce probleme ar putea aparea .. consumul real .. cam atat pt moment .. dar mai am nelamuriri o sa revin .multumesc anticipat
    Last edited by verona; 01-27-2010, 22:53 PM.

  • #2
    Nu stie nimeni

    Sau nu aveti prea multe informatii in legatura cu masina asta ? imi pare spune cineva cum e kompresor`ul ? ceva gen turbo ? multumesc bafta

    Comment


    • #3
      Da,ceva gen turbo doar ca turbina este actionata de gazele din evacuare pe cand compresorul este actionat de o curea de la vibrochen, ceva gen actionarea compresorului de clima .
      Compresorul functioneaza de jos din ture pe cand la turbo , apare fenomenul numit "turbo lag" un moment de asteptare pana la incarcarea turbinei .
      Last edited by popeye_pmm; 02-01-2010, 23:54 PM.
      | Anulare DPF, Anulare EGR, Chiptuning |

      Comment


      • #4
        Clk

        Multumesc de raspuns.Dar nimeni nu are informatii legate de clk 200 komp.? Inteleg o nu sunt prea multe dar cei care au pot da inf ? multumesc

        Comment


        • #5
          Sunt putini membrii pe forum cu CLK, majoritatea au W208, cu W209 nu am observat inca pe nimeni.
          Te pot indruma insa catre o pagina realizata de unul din respectabilii useri de pe forumul benzworld.org, legata de cumpararea unui CLK model W208 second hand si aspectele de urmarit la aceasta generatie: http://www.marcusfitzhugh.com/CLK/DIY/usedCLK.html. Mai departe te poti interesa in ce masura aceste aspecte au fost rezolvate si ce alte 'probleme' noi au fost introduse. Succes!
          W208 CLK200Kompressor 722.6 Avantgarde Designo
          W163 ML 55 AMG 2001
          W163 ML 55 AMG 2002
          W164 ML 320 CDI
          W251 R350

          Comment


          • #6
            Salut Eu am un CLK 200 Kompressor din 2002 , W209. PM pentru orice informatie doresti despre aceasta masina .

            Comment


            • #7
              Originally posted by SubAway View Post
              Salut Eu am un CLK 200 Kompressor din 2002 , W209. PM pentru orice informatie doresti despre aceasta masina .
              Poti da detalii despre masina pe privat dar nu poti face o prezentare despre masina in aria dedicata?Mai e si de doi ani thred-ul.

              Comment


              • #8
                New member am vazut data abia dupa ce am postat! my bad O seara faina

                Comment


                • #9
                  @SubAway Eu sunt in cautare de Mercedes Clk200 w209 si vreau sa stiu mai multe detalii despre costuri de intretinere,eventuale probleme care pot aparea la acest model,consum real,sfaturi de cumparare, esti multumit de masina per total?

                  Comment


                  • #10
                    Salut,
                    Eu am CLK 200 Kompressor W209/2003. Il am de aproape 2 ani si probleme majore nu am avut. Problemele pe care le-am avut au venit mai mult de la nepriceperea oamenilor de a diagnostica in mod corect simptomele aparute. De la un regulator de tensiune defect am schimbat 2 baterii si de la un furtun de epurator era sa demontez/schimb alt furtun. Nu au fost defecte majore. In rest eu am fost si sunt extrem de multumit, piesele sunt relativ ieftine, consumul este in limite rezonabile, eu nu am sarit nicioadata de 12,5 l/100 km, dar nici nu dau talpa la fiecare semafor. Cutia automata face toti banii si de cand i-am pus filtru K&N a mai scazut putin consumul si parca se infige mai tare. Crede-ma ca am avut multe masini de diferite marci pana sa ajung la Mercedes, si probabil nu o sa mai cumpar niciodata altceva. Succes si spor la cautare !
                    P.S. Daca vrei mai multe detalii te rog nu ezita sa intrebi.

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc frumos pentru raspuns, alte intrebari nu imi vin in minte.Eventual cand voi gasi masina potrivita o sa iti cer alte pareri.Sunt putin nehotarat in privinta cutiei pentru ca nu am condus pana acum cutie automata.Cred ca in primul rand voi lua in considerare starea generala a masinii,km,carte service si daca e sa fie cutie automata nu ma deranjeaza.Multi km fara probleme iti doresc!

                      Comment


                      • #12
                        Cu placere ! Iti doresc sa gasesti o masina buna, crede-ma ca sunt rare. Cat despre cutia automata, eu am 5G -tronic si este extraordinara. Cine nu a avut cutie automata poate avea dubii, poate spune ca nu sunt aceleasi senzatii, dar eu am avut pe ultimele 3 masini si pot sa spun ca nu as mai alege masina cu cutie manuala. Dar evident, este chestie de obisnuinta. Succes !

                        Comment


                        • #13
                          Salut,fost posesor de clk w209 2005 cabrio si pot sa spun ca per total am fost multumit de masina.Ca sfaturi as recomanda sa nu cumperi sub 2004 septembrie deoarece au radiator Valeo care in multe cazuri baga antigel in cutie si rezultatul nu este unul tocmai placut!In cazul in care bugetul tau este mai limitat si cauti sub 2004 atunci ia in calcul schimbatul radiatorului..daca nu a fost deja schimbat.Consumul undeva la 14% in oras si 8-9% la drum lung pe pilot automat.Nu as fi vandut-o dar dragostea pt porsche a invins intru-un final.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF