Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez:w124,w163,w202,w203,w209,w210,w211,w 220,Vito,Sprinter

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by claudiu.g View Post
    Pt LUCHIAN, multumesc; mi-am cumparat deja.
    Ok,imi pare rau ca nu am putut sa te ajut cu nimic.

    Originally posted by Fabyan S View Post
    Mi`ar trebui pompele de vacuum de la antenele de marsarier de pe portbagaj w140 sunt? ce pret ?
    Te anunt in cateva zile.In principiu ar trebui sa fie.
    Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
    BENZ4LIFE
    Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

    http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

    Comment


    • #77
      Se potrivesc bandourile de la Elegance sau Classic pe Avangarde ? Imi trebuiesc doar cele dupa usa fata si spate pe partea soferului ( stanga ) si sa fie cu clemele acele de prindere si ce mai au ele , daca sunt bune la ce pret sunt ? Multumesc .
      E200-W210 Avantgarde 2.0K-16v 142Kw-193Cai 280Nm, RASTA MAN .

      Comment


      • #78
        Far stanga de W124,din 1993,este cumva?
        W124.E200D
        Intek-M120 plus+Sirio Performer 5000.

        Comment


        • #79
          Salut! In afara de cotiera care zici ca o sa vina, ma intereseaza instalatia electrica din fata, de la aprindere, mai exact cablul de la calculator cu tot cu mufa aia mare pana la bobine si altele. Asta pentru un W202 C280 (6 cilindri linie) benzina.

          Comment


          • #80
            Sticla din bord (doar sticla; de la indicatoare) si geamul de la usa dreapta-fata; pentru W140. Daca ai, te rog un pret pentru amandoua.
            Multumesc.

            Comment


            • #81
              SAL pompa servo pt.w203 daca e si la ce pret ?Merci.

              Comment


              • #82
                Salut!

                Originally posted by no problem View Post
                Se potrivesc bandourile de la Elegance sau Classic pe Avangarde ? Imi trebuiesc doar cele dupa usa fata si spate pe partea soferului ( stanga ) si sa fie cu clemele acele de prindere si ce mai au ele , daca sunt bune la ce pret sunt ? Multumesc .
                Asta nu mai stiu,suna si tu la numarul din anunt,eu nu ma prucep.Pretul este de 100RON bucata.

                Originally posted by claudiu.g View Post
                Sticla din bord (doar sticla; de la indicatoare) si geamul de la usa dreapta-fata; pentru W140. Daca ai, te rog un pret pentru amandoua.
                Multumesc.
                Nu vand sticla din bord,geamul iti trebuie blindat sau simplu?
                Originally posted by alexc200cdi View Post
                SAL pompa servo pt.w203 daca e si la ce pret ?Merci.
                Nu mai stiu,iti dau maine un raspuns.
                Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                BENZ4LIFE
                Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                Comment


                • #83
                  Salut!

                  Originally posted by adibotormedias View Post
                  Vezi si pt mine daca mai ai cumva vreun buton reglat oglinzi la C180.
                  Este,sa suni si tu luni si sa-mi mai dai odata adresa sa ti-l trimit.Numai bine!

                  Originally posted by luciandelaiasi View Post
                  salutare ma intereseaza si pe mine suportul cu tot cu rulment cel de care vine prins vascocuplajul la un motor de2600 an 86 la 124
                  Se gaseste.

                  Originally posted by marele_alb View Post
                  W202, C200, benzina ,100KW, 1995

                  Am nevoie de un carenaj(aparatoare noroi), dreapta fata, senzor temperatura externa, Twetere fata.
                  Astept un raspuns si niste preturi, MERSI
                  Am,100lei aparatoarea,senzorul de temperatura nu stiu sigur daca este,ar trebui sa fie,costa 200lei,iar tweeterele,nici nu stiu ce sa-ti spun...nu stiu care sunt

                  Originally posted by w123is View Post
                  O electrovalva care opreste motorul gasim la tine? (multumesc sovieticool)
                  Gasim,gasim...

                  Originally posted by mirel View Post
                  Far stanga de W124,din 1993,este cumva?
                  Nu cred ca mai este,o sa-ti raspund de luni incolo.

                  Originally posted by cristipopescu View Post
                  Salut! In afara de cotiera care zici ca o sa vina, ma intereseaza instalatia electrica din fata, de la aprindere, mai exact cablul de la calculator cu tot cu mufa aia mare pana la bobine si altele. Asta pentru un W202 C280 (6 cilindri linie) benzina.
                  A venit cotiera,dar tu cum vrei sa-ti dau cotiera,ea este cu tot cu consola,pe tine mai exact ce te intereseaza?Trimite-mi o poza!Pentru 280u ala nu am,doar 180 pt C,astept o poza pe privat.
                  Astept comenzi in continuare.
                  Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                  BENZ4LIFE
                  Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                  http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                  Comment


                  • #84
                    Blindat geam la balena slabe sanse sa ai. Aveam nevoie de un geam dublu pentru masina unui prieten. Intre timp a vandut masina.
                    Scuze pentru deranj.

                    Comment


                    • #85
                      Salut, un motor de w124 , 2600 se gaseste?
                      (pret cu anexe si fara anexe)

                      Comment


                      • #86
                        Bara fata w202 classic ai?

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by crystyy 300e View Post
                          Salut, un motor de w124 , 2600 se gaseste?
                          (pret cu anexe si fara anexe)
                          De 3000,3200 am motoare de 2600 nu am.

                          Originally posted by maurice View Post
                          Bara fata w202 classic ai?
                          Din pacate nu.
                          Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                          BENZ4LIFE
                          Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                          http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                          Comment


                          • #88
                            Releul 201 821 02 47 caut

                            Comment


                            • #89
                              La mine trapa este din sticla, w140, din 1997.

                              Comment


                              • #90
                                Salut am intrebat si eu de o pompa de servo pt w 203 daca ai si la ce pret.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF