Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez:w124,w163,w202,w203,w209,w210,w211,w 220,Vito,Sprinter

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut,

    o caseta de directie pt c 220 cdi an 2000 w203 la ce pret o gasesc?

    mersi

    Comment


    • Salut.Ma intereseaza si pe mine mufa aceea care intra in senzorul de apa la un w202 c180,fara A.C. O sa atasez cateva poza ca sa intelegi mai bine ceea ce caut.
      Attached Files

      Comment


      • Buna seara. Ma intereseaza daca puteti sa-mi spuneti daca aveti si cat costa o pompa servodirectie pentru un Mercedes Benz C klasse w203 din 2005, facelift, 1,8 kompressor (benzina). Multumesc.

        Comment


        • Salut. Mi-ai spus ca exista o pompa de benzina pentru un c w203. La ce pret este? Multumesc. cum pot lua legatura cu tine?

          Comment


          • Originally posted by claudiu84 View Post
            Salut. Mi-ai spus ca exista o pompa de benzina pentru un c w203. La ce pret este? Multumesc. cum pot lua legatura cu tine?
            Poti lua legatura cu el prin telefon...zic eu,daca nu iti ea greu sa citesti primul post.

            Contact:0728165165-Pavel

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • Scuze pentru intarziere,am fost in vacanta...

              Originally posted by alex_gerald View Post
              aripa stinga 2001 210 an 2001 urgent 0729205010
              Este 0728165165/0784165165.
              Originally posted by liviu71 View Post
              Caut punte pe spate pentru w124, berlina, diesel, 2000cm3. Doar puntea(tabla cu bucsele ei, 4 bucati pt prindere caroserie, si 2 bucse prindere diferential), fara brate, diferential, bielete, planetare.
              Comunicati-mi un pret va rog.
              Sunt din Focsani.

              Multumesc,

              Liviu
              Este.

              Originally posted by MRM View Post
              Zi-mi si mie un pret pentru capota, pentru modelul cu volan pe stanga W202 c180. Ma intereseaza decat daca nu are rugina, indoituri si alte chestii..eventual poze cu interiorul si exteriorul capotei.....multumesc
              Am capota,suna si tu la numarul de telefon sa va intelegeti la pret.
              Originally posted by ar96sim View Post
              Sunt interesat si eu de o carcasa de filtru de aer pentru w211 E220cdi.
              Daca ai cumva sunama la 0720011014
              0728165165/0784165165,am.
              Originally posted by liviu71 View Post
              Ma intereseaza jugul, fara nici un accesoriu (bielete, brate, grup) dar care sa aiba bucsele bune.
              Ai numarul de telefon.
              Originally posted by maxi_tunner23 View Post
              Salut, as avea nevoie de chederul de la portiera soferului, si de nuca schimbator viteze (cutie manuala)
              Cheder se gaseste,schimbator nu.
              Originally posted by iordan_alin View Post
              Buna ziua, niste ceasuri de bord pentru V220 CDI din 2000 (638/2), un pret si daca sunt disponibile.

              Multumesc anticipat
              Iordan Alin
              Nu am nimic pt V,am vito doar.
              Originally posted by FLR84 View Post
              salut,

              o caseta de directie pt c 220 cdi an 2000 w203 la ce pret o gasesc?

              mersi
              Nu am.
              Originally posted by boddo09 View Post
              Salut.Ma intereseaza si pe mine mufa aceea care intra in senzorul de apa la un w202 c180,fara A.C. O sa atasez cateva poza ca sa intelegi mai bine ceea ce caut.
              Tel 0728165165/0784165165.
              Originally posted by Dragon View Post
              Buna seara. Ma intereseaza daca puteti sa-mi spuneti daca aveti si cat costa o pompa servodirectie pentru un Mercedes Benz C klasse w203 din 2005, facelift, 1,8 kompressor (benzina). Multumesc.
              Cred ca este,te rog suna pe numerele afisate pentru mai multe detalii.
              Originally posted by mircea600sel View Post
              Poti lua legatura cu el prin telefon...zic eu,daca nu iti ea greu sa citesti primul post.

              Contact:0728165165-Pavel
              Multumesc mult pentru ajutor,am fost plecat in concediu si nu am avut timp sa mai intru sa verific anuntul!
              Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
              BENZ4LIFE
              Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

              http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

              Comment


              • cutie de viteze pentru un c200,an 2005,diesel,6 trepte?

                Comment


                • Salut, o pompa servo de w203 cdi din 2001 gasim? Mersi

                  Comment


                  • Buna seara ma intereseaza achizitionarea unei pompe de injectie de la mercedes W124 250 TD 127CP-122cp. Doresc achizitionarea acesteia cu tevutele de la injectoare, suporti, sonda de ulei din motor si suportul de la aceleratie si cablul de acceleratie.

                    Comment


                    • Salut,

                      Pentru un B classe doresc ruloul de la portbagaj daca il ai.
                      Merci

                      Comment


                      • Salut, un alternator pentru w210 ?
                        Multumesc

                        Comment


                        • Salutare!

                          Originally posted by andreyinho View Post
                          cutie de viteze pentru un c200,an 2005,diesel,6 trepte?
                          Este.
                          Originally posted by totel View Post
                          Salut, o pompa servo de w203 cdi din 2001 gasim? Mersi
                          Da este.
                          Originally posted by enescu View Post
                          Buna seara ma intereseaza achizitionarea unei pompe de injectie de la mercedes W124 250 TD 127CP-122cp. Doresc achizitionarea acesteia cu tevutele de la injectoare, suporti, sonda de ulei din motor si suportul de la aceleratie si cablul de acceleratie.
                          Am nevoie de codul de la pompa si din ce an este masina.
                          Originally posted by GONZO View Post
                          Salut,

                          Pentru un B classe doresc ruloul de la portbagaj daca il ai.
                          Merci
                          Nu am.
                          Originally posted by Eduard B View Post
                          Salut, un alternator pentru w210 ?
                          Multumesc
                          Este.
                          Va rog frumos,pentru promptitatea raspunsurilor,aveti numerele de telefon 0728165165/0784165165-Pavel.
                          Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                          BENZ4LIFE
                          Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                          http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                          Comment


                          • EGR pentru E200 w211 CDI din 2005 aveti ?
                            Multumesc.

                            Comment


                            • Salut, sunt interesat de un releu ventilatoare care are urmatorul cod: A016 545 9632. Se afla in partea stg pe la roata, prinsa de caroserie.
                              Aceasta piesa se afla doar pe masinile care au clima. A mai fost cineva interesat de aceasta piesa. piesa se poate vedea in poza aici http://www.google.ro/imgres?imgurl=h...QEwCA&dur=1011
                              Astept un raspuns.

                              Comment


                              • Niste bandouri cu ornamente de Ni pentru un W203 se gasesc?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF