Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez:w124,w163,w202,w203,w209,w210,w211,w 220,Vito,Sprinter

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumva gasim o anvelopa Michelin ENERGY 205/65R15 MXV3A. Cu asa ceva au fost echipate W210 in 1996 Eu am rezerva care este buna si mai imi trebuie o anvelopa sa fac pereche

    Comment


    • Buna seara..
      Pentru un MB vito 2002 w638 ,75kw ,vreau sa-mi spuneti un pret pt :
      Pompa servo
      ornament parbriz stanga ,
      semnalizare aripa stanga
      sigla grila radiator
      bandourile alea de sus de pe plafon ...nush cum naiba se numesc.
      butonul de la inchidere centralizata
      selectorul de viteza de la caldura/aer (ala cu treptele 1/2/3/4)
      un set de contacti pt inchiderea centralizata pt usa culisanta.

      si un parbriz..daca se poate..Multumesc.
      Last edited by Johnny_; 03-04-2012, 23:28 PM.
      ____________________________________________

      Comment


      • sal, pt un w203, vreau maneta de semnal, la ce pret ?

        Comment


        • trapa w124

          salut. am un w124 cu trapa electrica, motorasul functioneaza dar nu se deschide. aveti cumva sistemul care deschide trapa?

          Comment


          • Salut, interior de W211 din piele neagra daca ai si la ce pret si navigatia mica sau CD, un pret pt fiecare si daca se poate si poze.
            CLK320 Cabrio - E200CDI

            Comment


            • salut ma intereseaza si pe mn pt un w210 din 2001 nuca schimbator pt manuala modelul clasic cu desen pt 6 trepte si cam cat ar costa

              Comment


              • Salut, ma intereseaza pt un w210 din 96 difuzorul de la portiera stanga spate si nuca schimbator elegance. Un pret?

                Comment


                • Salut!Ma intereseaza un volan bej pt w210 model 95-99 aveti asa ceva?Stima!

                  Comment


                  • o oglinda stanga electrocrom heliomata (doar interior motoras+sticla) la un c220 w203 la ce pret este???

                    Comment


                    • Salut , am nevoie pt un W210(facelift) bara fata , scut , carenaj
                      Mail : emi@koket.org
                      Tel : 0757 233 231
                      Reparatii electrice auto Iasi
                      Electrical Center Iasi

                      Comment


                      • Salut luchian


                        CUmpar urgent dopul acesta...daca il ai...te rog.


                        ____________________________________________

                        Comment


                        • cutie 722.5 plus cardan ai?

                          Comment


                          • Buna ziua, aveti chiuloasa de e270 w210 din 2001?Un pret va rog.

                            Comment


                            • Comutator oglinzi electrice-cod 1298200610

                              Buna,

                              ma intereseaza un comutator de oglinzi electrice pentru W124. Sa fie pentru ambele oglinzi, ata stanga cat si dreapta. A mea are ambele oglinzi electrice.Masina mea este W124 E200 D-1994.
                              Codul piesei este: 1298200610. Va las si cateva fotografii poate va ajuta la identificare.
                              Attached Files
                              Last edited by gogu crocodilu; 03-23-2012, 13:17 PM.

                              Comment


                              • Hello!

                                Originally posted by Mustang View Post
                                Buna seara..
                                Pentru un MB vito 2002 w638 ,75kw ,vreau sa-mi spuneti un pret pt :
                                Pompa servo
                                ornament parbriz stanga ,
                                semnalizare aripa stanga
                                sigla grila radiator
                                bandourile alea de sus de pe plafon ...nush cum naiba se numesc.
                                butonul de la inchidere centralizata
                                selectorul de viteza de la caldura/aer (ala cu treptele 1/2/3/4)
                                un set de contacti pt inchiderea centralizata pt usa culisanta.

                                si un parbriz..daca se poate..Multumesc.
                                Am tot ce iti trebuie.
                                Originally posted by vali111 View Post
                                sal, pt un w203, vreau maneta de semnal, la ce pret ?
                                Este,ai numarul de telefon,nu fac eu preturile,daca vrei un raspuns prompt,foloseste si tu telefonul.
                                Originally posted by fercsi View Post
                                salut. am un w124 cu trapa electrica, motorasul functioneaza dar nu se deschide. aveti cumva sistemul care deschide trapa?
                                Nu stiu sigur daca mai este,revino cu un telefon.
                                Originally posted by Vladigrec View Post
                                Salut, interior de W211 din piele neagra daca ai si la ce pret si navigatia mica sau CD, un pret pt fiecare si daca se poate si poze.
                                Am tot ce vrei,interior de piele neagra,piele gri spre bej(si avantgarde si elegance),am si navigatie mica,am si CD-player cu magazie.
                                Originally posted by 85 leu View Post
                                salut ma intereseaza si pe mn pt un w210 din 2001 nuca schimbator pt manuala modelul clasic cu desen pt 6 trepte si cam cat ar costa
                                Cred ca da,pentru pret ai numarul de telefon.
                                Originally posted by Niky007 View Post
                                Salut, ma intereseaza pt un w210 din 96 difuzorul de la portiera stanga spate si nuca schimbator elegance. Un pret?
                                Difuzorul este,nuca pt schimbator manual sau automat?Pentru preturi ai nr de telefon.

                                Originally posted by benzforever View Post
                                Salut!Ma intereseaza un volan bej pt w210 model 95-99 aveti asa ceva?Stima!
                                Nu am.
                                Originally posted by FLR84 View Post
                                o oglinda stanga electrocrom heliomata (doar interior motoras+sticla) la un c220 w203 la ce pret este???
                                Oglinda cu totul daca te intereseaza.
                                Originally posted by thekoket View Post
                                Salut , am nevoie pt un W210(facelift) bara fata , scut , carenaj
                                Nu.
                                Originally posted by Mustang View Post
                                Salut luchian


                                CUmpar urgent dopul acesta...daca il ai...te rog.


                                Este.
                                Originally posted by tybbby View Post
                                cutie 722.5 plus cardan ai?
                                Am.
                                Originally posted by googalik View Post
                                Buna ziua, aveti chiuloasa de e270 w210 din 2001?Un pret va rog.
                                Nu cred.
                                Originally posted by gogu crocodilu View Post
                                Buna,

                                ma intereseaza un comutator de oglinzi electrice pentru W124. Sa fie pentru ambele oglinzi, ata stanga cat si dreapta. A mea are ambele oglinzi electrice.Masina mea este W124 E200 D-1994.
                                Codul piesei este: 1298200610. Va las si cateva fotografii poate va ajuta la identificare.
                                Nu am.
                                Va rog sa folositi numerele de telefon 0728165165/0784165165 pentru raspunsuri prompte deoare nu ma ocup eu personal cu dezmembrarile si nu stiu preturile.
                                Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                                BENZ4LIFE
                                Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                                http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF