Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez:w124,w163,w202,w203,w209,w210,w211,w 220,Vito,Sprinter

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bara fata de w210 din 2001 cu facelift ? daca da ce culoare si la ce pret ? de asemenea airbergul de pe volan si centura de la sofer, preturi te rog. Multumesc

    Comment


    • M-ar interesa o singura janta tabla W203 cu dimensiunile: 6.5J - 15 - ET37 daca mai ai.
      Pret?

      Stiu sa ajung la tine, am mai cumparat.
      W203 - 2001

      Comment


      • Piese A/C MB C200, facelift

        Buna ziua,

        Am un MB C200, diesel, model facelift, W203, VIN: WDB 203007 1A 686357 si ma intereseaza urmatoarele piese:
        1. Actuator Motor For A/C Flaps- Cod A203 820 16 42. Este un motoras care asigura directionarea aerului conditionat.
        2. A203-830-00-33. Denumirea nu o cunosc. Acesta piesa este de culoare alba si se pune pe motorasul de mai sus (asigura legatura dintre motoras si sistemul de dirijare al A/C).
        3. Ma mai intereseaza sistemul de dirijare al A/C-ului. Nu stiu denumirea sau codul. Este situata la mijlocul bordului, asigura dirijarea aerului inspre sofer, spre geam, etc. Flapsurile s-au topit din cauza caldurii si banuiesc ca asta este motivul defectarii motorasului.

        Astept preturi. Pentru motoras ma intereseaza si anul fabricatiei (este scirs pe el)Multumesc

        Comment


        • Îmi trebuie si mie triunghiul reflectorizant pt w203 din 2004. Se pune in suportul de pe ușa portbagajului. Mulțumesc anticipat.

          Comment


          • Cotiera neagra pt. W202 se gaseste?daca da zi'mi un pret.Mersi!

            Comment


            • ma intereseaza de vito 97 daca ai trecerea de la dreapta la stanga tot ce trebuie si zi-mi pret pe toate.Ma mai intereseaza bloc motor 2.3 d aspirat

              Comment


              • Salut,

                Imi trebuie plasticul din bara de langa proiector - w211/2005

                Comment


                • w202 din '94 cu clima: aeroterma din bord daca este, si la ce preti?

                  Comment


                  • Buna ziua,

                    Bara spate W210 berlina 1995? Pret, stare, culoare?

                    Multumesc
                    Stefan
                    stefansov at gmail.com
                    Daca am renunta la "merge si asa" am fi departe.

                    Comment


                    • salut, ai cumva scrumiere fata/spate de w211? Am luat-o fara pachet fumatori si sincer sa fiu nici nu stiu daca merge sa le pun direct la locul lor sau trebuie sa fac cine stie ce modificari

                      Comment


                      • w 202 c180 din 93 , aveti baie ulei, pompa de apa si elicia de la ventilator?

                        Comment


                        • Salutare. Pentru MB 190, an 1989, motor 2 litri benzina, putere 77 KW, VIN WDB2010231A537596, am nevoie de urmatoarele:
                          - bucsi brat inferior spate stg + dr
                          - brat tendon spate stg + dr
                          - flanse cauciuc cardan + rulment intermediar
                          - furtune frana spate
                          - rulment roata fata stg + dr
                          Multumesc anticipat si astept un rasp cat mai urgent
                          Stima

                          Comment


                          • Am nevoie de distributie, V-klasse, w638/2 motor 2.3 turbodiesel... spune-mi daca ai asa ceva si ce include.
                            P.S. distributia e pe lant!!!
                            E 55 AMG, the fastest sedan in the world - 1997

                            Comment


                            • Imi cer mii de scuze pentru intarziere,dar am avut ceva probleme medicale!

                              Originally posted by ionut_haisan View Post
                              Sticla proiector dreapta w211 sau proiectorul complet ai??Daca da la ce pret?
                              Proiector complet.
                              Originally posted by Gabrielitho View Post
                              Salut, am un w210 clasic hidramat (220CDI) fabr 2001...si vreau sa-i pun suspensie de avangarde ...ai cumva arcuri si amortizoare de fata (avangarde)? daca da ...spune-mi te rog la ce pret ....de spate am gasit aici (in Bucuresti) ...cred ca de preferat este sa fie de la un 220CDI avangarde ....ca de regula ele au motor mai mare (270) ...si ma gandesc sa nu difere arcurile (sa fie mai tari ptr 270). Sau daca ai set (SH bineinteles) ...poate le iau pe toate ....nu stiu ...da-mi variante de cost te rog. Multumesc frumos, sa auzim de bine
                              Nu le mai am.
                              Originally posted by mihnote View Post
                              Pentru un w203 ma intereseaza daca aveti set de jante pe '17 - fata 7,5 si spate 8,5. Multumesc.
                              18 si 16 numai.
                              Originally posted by gigi popescu View Post
                              Buna ziua.
                              Aveti cumva scaune fata incalzite pt un c200 din 2006.In orice stare ,doar circuitele de incalzire din ele ma interesaza (mai exact imi trebuie circuitul de la spatarul din dreapta + circuitul de la sezutul din stanga) .
                              Daca le aveti asi dori un pret pt ambele scaune sau pentru circuitele de incalzire .
                              Multumesc anticipat
                              Revino cu un telefon maine.
                              Originally posted by georgesil View Post
                              Cu respect! M-ar interesa un deflector de aer pt W203 (cel de sub motor), de asemenea aparatorile de metal de la rotile de pe spate. Un pret va rog.

                              Multumesc anticipat!
                              Nu mai am.
                              Originally posted by sorin_soneriu View Post
                              Salut, daca mai ai de vanzare un set de capace pe 15, da-mi te rog un telefon 0765396797 sau email la sorin_soneriu@yahoo.com. As prefera ceva original de w210, dar ma multumesc si cu altceva daca sint in stare buna. Mersi
                              Nu mai sunt.
                              Originally posted by Pilgrim View Post
                              Buna ziua,

                              pentru W210, E200 1995, albastru inchis metalizat, am nevoie de :
                              1. stop stanga doar partea fixa
                              2. bara spate
                              3. contact usa dreapta fata - de pe stalp
                              4. 3-4 seturi suruburi jenti metalice
                              5. robinet reglaj sezut scaun
                              6. clapete obturare radiator din cauciuc - care se prind cu 2 nituri plastic si acopera partea fara ventilator
                              7. debitmetru + sonda Lambda de pe vreun model mai nou (2000)

                              astept preturi si poze, livrare Bucuresti
                              multam
                              stop stanga-este
                              bara spate-este
                              contact usa dreapta fata-este
                              suruburi-nu
                              robinet-este
                              clapetele-posibil sa mai fie
                              debitmetru+sonda-este
                              0728165165 da-mi un telefon maine sa facem preturile
                              Originally posted by mihaif78 View Post
                              bara fata de w210 din 2001 cu facelift ? daca da ce culoare si la ce pret ? de asemenea airbergul de pe volan si centura de la sofer, preturi te rog. Multumesc
                              Nu am.
                              Originally posted by nickbal View Post
                              M-ar interesa o singura janta tabla W203 cu dimensiunile: 6.5J - 15 - ET37 daca mai ai.
                              Pret?

                              Stiu sa ajung la tine, am mai cumparat.
                              Una singura 150 lei,4 bucati la 1 mil bucata.
                              Originally posted by AntoniusSorescu View Post
                              Buna ziua,

                              Am un MB C200, diesel, model facelift, W203, VIN: WDB 203007 1A 686357 si ma intereseaza urmatoarele piese:
                              1. Actuator Motor For A/C Flaps- Cod A203 820 16 42. Este un motoras care asigura directionarea aerului conditionat.
                              2. A203-830-00-33. Denumirea nu o cunosc. Acesta piesa este de culoare alba si se pune pe motorasul de mai sus (asigura legatura dintre motoras si sistemul de dirijare al A/C).
                              3. Ma mai intereseaza sistemul de dirijare al A/C-ului. Nu stiu denumirea sau codul. Este situata la mijlocul bordului, asigura dirijarea aerului inspre sofer, spre geam, etc. Flapsurile s-au topit din cauza caldurii si banuiesc ca asta este motivul defectarii motorasului.

                              Astept preturi. Pentru motoras ma intereseaza si anul fabricatiei (este scirs pe el)Multumesc
                              Sunati maine,am cam tot ce va trebuie.
                              Originally posted by webdo View Post
                              Îmi trebuie si mie triunghiul reflectorizant pt w203 din 2004. Se pune in suportul de pe ușa portbagajului. Mulțumesc anticipat.
                              Este.
                              Originally posted by dj_alexelu View Post
                              Cotiera neagra pt. W202 se gaseste?daca da zi'mi un pret.Mersi!
                              Este.
                              Originally posted by pian View Post
                              ma intereseaza de vito 97 daca ai trecerea de la dreapta la stanga tot ce trebuie si zi-mi pret pe toate.Ma mai intereseaza bloc motor 2.3 d aspirat
                              Am CDI,nu mai am bordul si caseta.
                              Originally posted by Gutu.Ion View Post
                              Salut,

                              Imi trebuie plasticul din bara de langa proiector - w211/2005
                              Proiector complet.
                              Originally posted by mano1983 View Post
                              w202 din '94 cu clima: aeroterma din bord daca este, si la ce preti?
                              Este,preturile la telefon deoarece nu le fac eu.
                              Originally posted by Pilgrim View Post
                              Buna ziua,

                              Bara spate W210 berlina 1995? Pret, stare, culoare?

                              Multumesc
                              Stefan
                              stefansov at gmail.com
                              Este,stare impecabila,am doua tipuri,aveti numar de telefon daca sunteti interesat.
                              Originally posted by Filipp View Post
                              salut, ai cumva scrumiere fata/spate de w211? Am luat-o fara pachet fumatori si sincer sa fiu nici nu stiu daca merge sa le pun direct la locul lor sau trebuie sa fac cine stie ce modificari
                              Nu cred ca merge pe usile din spate,cred ca trebuie schimbate fetele de usi cu totul,eu am,daca sunteti interesat le trimit.
                              Originally posted by didulic View Post
                              w 202 c180 din 93 , aveti baie ulei, pompa de apa si elicia de la ventilator?
                              Avem.
                              Originally posted by marcos_E420 View Post
                              Salutare. Pentru MB 190, an 1989, motor 2 litri benzina, putere 77 KW, VIN WDB2010231A537596, am nevoie de urmatoarele:
                              - bucsi brat inferior spate stg + dr
                              - brat tendon spate stg + dr
                              - flanse cauciuc cardan + rulment intermediar
                              - furtune frana spate
                              - rulment roata fata stg + dr
                              Multumesc anticipat si astept un rasp cat mai urgent
                              Stima
                              Nu am 190 la dezmembrat.
                              Originally posted by 666GGG View Post
                              Am nevoie de distributie, V-klasse, w638/2 motor 2.3 turbodiesel... spune-mi daca ai asa ceva si ce include.
                              P.S. distributia e pe lant!!!
                              Numai CDi.
                              Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                              BENZ4LIFE
                              Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                              http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                              Comment


                              • Salut.Pentru un W 124 ,230e ma intereseaza distribuitor ke jetronic(sa fie sigilat),partea de jos a distribuitorului(galos),sonda cu doua vacumuri (chiuloasa),carcase filtru aer,furtune gaze,fise bujii.In eventualitatea in care este posibil ma intereseaza decat bratul distribuitorului.Multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF