Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez:w124,w163,w202,w203,w209,w210,w211,w 220,Vito,Sprinter

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Flanse amortizor cu tot cu rulment pentru W203? Si un pret te rog... Multumesc.
    Nu poti ingenunchia un popor deprins sa se tarasca.

    Comment


    • w210, din 2001, limuzina, e200 cdi.
      Butucul de la bortbagaj (cel care se deschide cu cheia), asi vrea tot asamblul. Multumesc.

      Comment


      • salut. ma intereseaza daca aveti amortizor dreapta fata si proiector pentru un w203 din 2005 si daca da la ce pret. multumesc

        Comment


        • Salut. Scaun sofer w124 negru si in stare buna ...ai ? ce pret?

          Comment


          • salut m-ar interesa si pe mine masca / grila radiator si stema mercedes de pe capota (w203). le mai ai? multumesc.

            Comment


            • Buna,
              m-ar interesa un cd changer cu mp3 cu tot cu cablu de alimentare si cel optic
              Al 3-lea stop de frana
              emblema de pe portbagaj,
              toate astea pentru un w 211, 2006.
              Astept pm sau tel la 0744.830.843, multumesc!

              Comment


              • Salutare!0728165165/0784165165

                Originally posted by Morosanu Bogdan View Post
                O cotiera fata pentru un CLK W209 din 2005(cu facelift) Elegance, de culoare gri ai avea?
                In sensul ca, primul capac care ar trebui sa se ridice este total detasat!
                Mersi!
                Este.
                Originally posted by victoria View Post
                Salut, radiator AC pt mercedes W210 benzina ?
                Astept mesaj privat.
                Si ramasese sa-mi spui cat vrei pe senzorul de temp. exterioara.

                Mersi
                Este si radiator,suna-ma cel mai bine.
                Originally posted by gigi popescu View Post
                Buna ziua.
                M-ar interesa panopliile interioare ale usilor pt un c220 w203 >2004 ,de culoare neagra dar sa aiba kit-ul de aluminiu la parea superioara (se gasesc pe modelele care au kit cromat la exterior).
                Multumesc.
                Nu sunt.
                Originally posted by haddess View Post
                Flanse amortizor cu tot cu rulment pentru W203? Si un pret te rog... Multumesc.
                Nu mai am.
                Originally posted by ciauder View Post
                w210, din 2001, limuzina, e200 cdi.
                Butucul de la bortbagaj (cel care se deschide cu cheia), asi vrea tot asamblul. Multumesc.
                Nu am decat pentru modelul fara facelift.
                Originally posted by tudor303b View Post
                salut. ma intereseaza daca aveti amortizor dreapta fata si proiector pentru un w203 din 2005 si daca da la ce pret. multumesc
                Amortizor este,proiector nu.
                Originally posted by oxymoron View Post
                Salut. Scaun sofer w124 negru si in stare buna ...ai ? ce pret?
                Nu am in stare foarte buna nimic.
                Originally posted by claudiu84 View Post
                salut m-ar interesa si pe mine masca / grila radiator si stema mercedes de pe capota (w203). le mai ai? multumesc.
                Sunt ambele,astept telefon.
                Originally posted by Dj Sky View Post
                Buna,
                m-ar interesa un cd changer cu mp3 cu tot cu cablu de alimentare si cel optic
                Al 3-lea stop de frana
                emblema de pe portbagaj,
                toate astea pentru un w 211, 2006.
                Astept pm sau tel la 0744.830.843, multumesc!
                Mp3 nu am,am navigatie color cu magazie de CD daca esti interesat,nu mai am stop de frana,emblema portbagaj este,ai PM.
                Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                BENZ4LIFE
                Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                Comment


                • Bara fata si aripi pe fata model '94

                  Originally posted by spidermann View Post
                  Aeroterma de la w210 ( E320) se potriveste cu cea de pe un E200 Cdi din 2001 tot W210 ?

                  Daca s-ar potrivi as fi interesat deoarece a mea imi face probleme. Daca raspunsul e afirmativ as dori si un pret !

                  Multumesc
                  O bara fata si aripile daca sunt in stare buna ma intereseaza modelul din 94 w124 200 diesel. Daca sunt gri (744) e si mai bine. Mulltumesc.

                  Comment


                  • Sticla proiector dreapta w211 sau proiectorul complet ai??Daca da la ce pret?

                    Comment


                    • Arcuri + amortizoare fata W210 avangarde (220CDI)

                      Salut, am un w210 clasic hidramat (220CDI) fabr 2001...si vreau sa-i pun suspensie de avangarde ...ai cumva arcuri si amortizoare de fata (avangarde)? daca da ...spune-mi te rog la ce pret ....de spate am gasit aici (in Bucuresti) ...cred ca de preferat este sa fie de la un 220CDI avangarde ....ca de regula ele au motor mai mare (270) ...si ma gandesc sa nu difere arcurile (sa fie mai tari ptr 270). Sau daca ai set (SH bineinteles) ...poate le iau pe toate ....nu stiu ...da-mi variante de cost te rog. Multumesc frumos, sa auzim de bine

                      Comment


                      • Pentru un w203 ma intereseaza daca aveti set de jante pe '17 - fata 7,5 si spate 8,5. Multumesc.

                        Comment


                        • Buna ziua.
                          Aveti cumva scaune fata incalzite pt un c200 din 2006.In orice stare ,doar circuitele de incalzire din ele ma interesaza (mai exact imi trebuie circuitul de la spatarul din dreapta + circuitul de la sezutul din stanga) .
                          Daca le aveti asi dori un pret pt ambele scaune sau pentru circuitele de incalzire .
                          Multumesc anticipat

                          Comment


                          • Cu respect! M-ar interesa un deflector de aer pt W203 (cel de sub motor), de asemenea aparatorile de metal de la rotile de pe spate. Un pret va rog.

                            Multumesc anticipat!

                            Comment


                            • Salut, daca mai ai de vanzare un set de capace pe 15, da-mi te rog un telefon 0765396797 sau email la sorin_soneriu@yahoo.com. As prefera ceva original de w210, dar ma multumesc si cu altceva daca sint in stare buna. Mersi

                              Comment


                              • Buna ziua,

                                pentru W210, E200 1995, albastru inchis metalizat, am nevoie de :
                                1. stop stanga doar partea fixa
                                2. bara spate
                                3. contact usa dreapta fata - de pe stalp
                                4. 3-4 seturi suruburi jenti metalice
                                5. robinet reglaj sezut scaun
                                6. clapete obturare radiator din cauciuc - care se prind cu 2 nituri plastic si acopera partea fara ventilator
                                7. debitmetru + sonda Lambda de pe vreun model mai nou (2000)

                                astept preturi si poze, livrare Bucuresti
                                multam
                                Daca am renunta la "merge si asa" am fi departe.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF