Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez:w124,w163,w202,w203,w209,w210,w211,w 220,Vito,Sprinter

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un injector de Vito 2005 aveti ?
    Mercedes-ul e o stare de spirit!

    Comment


    • Motor,cutie,diferential 220cdi,250td? vreau sa montez pe o cobra, pret

      Comment


      • Originally posted by marco26 View Post
        gasesc la tine o grila de w203?ce bani vrei pe ea|?
        Nu mai am grila w203.

        Originally posted by pieseLINHAI View Post
        nuca schimbator w140 imbracata in piele? 0788 355 555
        Am mai multe modele,revino maine cu un telefon si cautam una corespunzatoare.

        Originally posted by lgabriel View Post
        Salut!
        Far stanga + semnalizator w124 din 1994?
        Se gasesc.
        Originally posted by MARIUS B View Post
        Buna seara!
        Aveti tipul asta de far pentru "E" classe varianta de caroserie W210 face-lift ?
        Ma intereseaza sa cumpar o pereche sau cel putin farul dreapta.

        Mentionez ca este vorba de far cu xenon din fabrica.
        Te anunt mai tarziu cu un mesaj privat.

        Originally posted by cristikiki2004 View Post
        Pt w203 litrometrul ai?
        Da.

        Originally posted by MARIUS B View Post
        Aveti cumva o janta de tabla de Vito din 2006 pe 16" ?
        imi arati ce model si poate te ajut.

        Originally posted by fane_satar View Post
        Salut! Nuca schimbator cu fusta din piele pentru w203 Classic aveti cumva?
        Am avut-o ca noua,am pus-o pe masina mea...si deja e facuta franjuri,iti recomand alt tip de nuca,sunt foarte prost facute
        Originally posted by ionutc View Post
        Macara spate w210?
        Exista.
        Originally posted by adelin27 View Post
        Ma intereseaza daca aveti si la ce pret discurile frana fata pentru un W203..ma intereseaza daca aveti ventilate,nu conteazxa motorizarea masinii...daca nu aveti ventilate chiar si cele standard...la ce pret?
        multumesc
        Am,te anunt mai tarziu pe privat ce pret au.

        Originally posted by cata0102000 View Post
        ma intereseaza un disc frana stanga spate pentru un c180 esprit, placutele de frana fata daca sunt bune, pompa vacum comanda aeratoare (comanda din bord). rog un pret pentru fiecare. masina c180 esprit care o ai pentru dezmembrari are AC sau clima? ceva poze ai? ma intereseaza mai multe piese, dar deocamdata pretul pentru cele de mai de sus. stima
        Am toate piesele care iti trebuie,preturile tot mai tarziu pe privat.
        Originally posted by MARIUS B View Post
        Vad ca moderatorii nu-si fac datoria pe topicul asta.
        Daca se cer atatea detalii si sunt atatea solicitari de diferite piese si initiatorul topicului nu raspunde mai multa vreme nu ar trebui inchis topicul ?
        Intreb si eu ...
        Nu am avut acces la PC de ceva timp,atat desktopul cat si laptopul fiind defecte,imi pare rau ca nu am putut raspunde,cred ca oricum nu va trebuiau piesele atat de urgent,atata timp cat aveti numere de telefon si puteti suna.

        Originally posted by eduso View Post
        Salut,
        Axa cu came pentru un E 300TD w124 din '93 ?"
        Cutie automata? Caseta directie?
        Nu stiu sigur de axa,mai tarziu un raspuns concret,cutie da,cred ca si caseta.

        Originally posted by MARIUS B View Post
        Un injector de Vito 2005 aveti ?
        Am nevoie de cod.

        Originally posted by Emanuel93 View Post
        Motor,cutie,diferential 220cdi,250td? vreau sa montez pe o cobra, pret
        220CDI,am tot ce doresti,pretul o sa ti-l spun pe privat.

        Nu mai dau preturile aici deoarece multi se inspira de aici!
        De astazi Sprinter din 2002 la dezmembrat,orice piesa,cutie automata.
        TELEFON DEZMEMBRARI:0728165165/0769443371.
        Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
        BENZ4LIFE
        Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

        http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

        Comment


        • Originally posted by MARIUS B View Post
          Buna seara!
          Aveti tipul asta de far pentru "E" classe varianta de caroserie W210 face-lift ?
          Ma intereseaza sa cumpar o pereche sau cel putin farul dreapta.

          Mentionez ca este vorba de far cu xenon din fabrica.
          Am doar din 98,fara xenon.
          Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
          BENZ4LIFE
          Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

          http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

          Comment


          • bandou plastic laterl de sub usi ptr. un w203?

            Comment


            • Pentru Vito imi trebuie o janta cu dimensiunile 6Jx16'H2 ET54.

              Daca aveti dati-mi un semn pe mess la "boeriumarius" sau la telefon 0746/238814.
              Mercedes-ul e o stare de spirit!

              Comment


              • Originally posted by orso View Post
                bandou plastic laterl de sub usi ptr. un w203?
                Mai explicit te rog.

                Originally posted by MARIUS B View Post
                Pentru Vito imi trebuie o janta cu dimensiunile 6Jx16'H2 ET54.

                Daca aveti dati-mi un semn pe mess la "boeriumarius" sau la telefon 0746/238814.
                O sa verific,te anunt maine,astazi nu mai am cum,deci nu va intereseaza modelul.
                Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                BENZ4LIFE
                Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                Comment


                • un contact pentru w202 c220 diesel an 94 sik o semicaseta dirctie la ce pret le ai

                  Comment


                  • salut pe mine ma intereseaza maciuluia de la schimbatorul de viteze pt w203 si jante daca ai daca ai astept un pret si poze multumesc

                    Comment


                    • Salut

                      Am nevoie de o baie de ulei pentru MB W124 200 D si o stical far stanga un pret daca se poate?

                      Comment


                      • Originally posted by sendog View Post
                        un contact pentru w202 c220 diesel an 94 sik o semicaseta dirctie la ce pret le ai
                        Semicaseta 100lei,si contact nu am.

                        Originally posted by tudor303b View Post
                        salut pe mine ma intereseaza maciuluia de la schimbatorul de viteze pt w203 si jante daca ai daca ai astept un pret si poze multumesc
                        Pai ce jante ai nevoie?Originale?Nuca de la schimbator nu mai este.

                        Originally posted by Baluta View Post
                        Am nevoie de o baie de ulei pentru MB W124 200 D si o stical far stanga un pret daca se poate?
                        Farul cu totul 250lei,original,perfecta stare,baie de ulei nu mai am.
                        Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                        BENZ4LIFE
                        Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                        http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                        Comment


                        • Salut Luchian,ma intereseaza,si banuiesc ca ai un ceas de 124,benzinar sa fie si sa inregistreze chilometri.Pe unde gasesc gasesc cadran cu totul si nu se merita sa iau cd eu am doar problema asta.Astept raspuns de la tine

                          Comment


                          • semicaseta de directie e in stare buna? daca da imi lasia numaru sa te sun sa vedem cum facem sunt din dr tr severin. ma intereseaza si un debitmetru pt w202 an 94 c220 diesel. sa-mi faci un pret la amandoua merci

                            Comment


                            • Originally posted by sorinvuta View Post
                              Salut Luchian,ma intereseaza,si banuiesc ca ai un ceas de 124,benzinar sa fie si sa inregistreze chilometri.Pe unde gasesc gasesc cadran cu totul si nu se merita sa iau cd eu am doar problema asta.Astept raspuns de la tine
                              Cred ca da.Sa-l intreb pe sefu si iti dau un mesaj privat mai pe seara.

                              Originally posted by sendog View Post
                              semicaseta de directie e in stare buna? daca da imi lasia numaru sa te sun sa vedem cum facem sunt din dr tr severin. ma intereseaza si un debitmetru pt w202 an 94 c220 diesel. sa-mi faci un pret la amandoua merci
                              Cu mare placere,mai multe stabilesti la telefon 0728165165/0768357625.
                              Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                              BENZ4LIFE
                              Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                              http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                              Comment


                              • toba de esapament pentru 124 in stare "buna" cat se mai poate, este ? Macar finalul. Multumesc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF