Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez:w124,w163,w202,w203,w209,w210,w211,w 220,Vito,Sprinter

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut. Ceva suporti de portbagaj pe acoperis care sa potriveasca pe un W201 - 190?

    Comment


    • Hello!

      Originally posted by addelynuss View Post
      Salut! furtun de presiune pentru servo-directie. w124 250d daca ai si ce pret
      Neam.
      Originally posted by bogdan.dragomir View Post
      Salut,

      Oglinda (sticla) stanga w203 ai?

      Multumesc.
      Eu cred ca ar fi mai convenabil sa o iei noua de la magazin,in general eu le vand complete,si pretul cerut de mine+drumul,cred ca ajungi la fel,te salut.

      Originally posted by ttc View Post
      Salut. Ceva suporti de portbagaj pe acoperis care sa potriveasca pe un W201 - 190?
      Nimic.
      Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
      BENZ4LIFE
      Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

      http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

      Comment


      • RE

        Am adus:
        -C180 ESPRIT,orice piesa,masina este intreaga.
        -E220 diesel,1996,fara spoiler fata,capota si radiatoare,in rest orice piesa.
        Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
        BENZ4LIFE
        Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

        http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

        Comment


        • Originally posted by Luchian View Post
          Am adus:
          -C180 ESPRIT,orice piesa,masina este intreaga.
          -E220 diesel,1996,fara spoiler fata,capota si radiatoare,in rest orice piesa.
          Vreun C coupe ai la dezmenbrat? w203 coupe

          Comment


          • Originally posted by Luchian View Post
            -C180 ESPRIT,orice piesa,masina este intreaga.
            Salut,
            Caut pentru un prieten consola de lemn din jurul schimbatorulu. Este asa ceva ?

            Comment


            • un far dreapta pentru c180 espirit 96 ai cumva?
              un pret te rog.
              Iubitor de Frumos!

              Comment


              • Originally posted by alecs.2008 View Post
                Vreun C coupe ai la dezmenbrat? w203 coupe
                Am CLK w209,w203 doar sedan.

                Originally posted by Orvo View Post
                Salut,
                Caut pentru un prieten consola de lemn din jurul schimbatorulu. Este asa ceva ?
                Am,150 de lei,dar este doar cu 2 geamuri electrice.

                Originally posted by xander View Post
                un far dreapta pentru c180 espirit 96 ai cumva?
                un pret te rog.
                Ti-am lasat mesaj.
                Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                BENZ4LIFE
                Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                Comment


                • vand motor v6, benzina, 125kw, tip 112.912, pana in 30.000km...2398cmc, complet calculatoare, cutie, debitmetru, filtre, motrul este pe masina si pote fi testat inainte!...0731371237(bebe), dezmembrez si 124an 1992!+ alte piese de w210 (E240 an 2000) si w124 (1992),

                  Comment


                  • Oglinda dreapta pt un W210 din 96 , incalzita si heliomata+ bandou bara spate.Multumesc anticipat.

                    Comment


                    • Salut!

                      Cutie automata pentru un w124 e230 din 88 ai?

                      Multumesc
                      Last edited by o_kh3; 08-17-2010, 22:35 PM.

                      Comment


                      • Un rezervor de 90 ltr ptr W124? Pret?

                        Comment


                        • Salut,

                          Pe mine ma intereseaza mufa care se conecteaza la pompa de inalta presiune diesel Bosch pentru fiecare model de Mercedes cu sistem de injectie common-rail.
                          Ca sa intelegi mai bine la ce ma refer iti dau mai multe detalii: pompa de inalta presiune Bosch se conecteaza printr-o priza cu sistemul electric al masinii. Mie imi trebuie partea de priza de la sistemul electric al masinii cu 20-30 de cm de cablu cu tot cu conectorul.

                          Ma intereseaza astfel de mufe pentru toate sistemele de injectie common-rail pentru toate tipurile de motoare/masini cu sistem de injectie common-rail Bosch - atat cat poti tu sa imi faci rost. Deci nu neaparat Mercedes.

                          Crezi ca ma poti ajuta?

                          Spune-mi te rog cam pentru ce mi-ai putea face rost ca sa negociem si un pret.

                          Mersi mult.

                          Comment


                          • Originally posted by alex_zedd View Post
                            vand motor v6, benzina, 125kw, tip 112.912, pana in 30.000km...2398cmc, complet calculatoare, cutie, debitmetru, filtre, motrul este pe masina si pote fi testat inainte!...0731371237(bebe), dezmembrez si 124an 1992!+ alte piese de w210 (E240 an 2000) si w124 (1992),
                            Vand piese,nu cumpar.

                            Originally posted by gabita View Post
                            Oglinda dreapta pt un W210 din 96 , incalzita si heliomata+ bandou bara spate.Multumesc anticipat.
                            Oglinda este la 100E si bara completa,nu dau bandoul separat,la 5 milioane,cu ornament nichelat.

                            Originally posted by o_kh3 View Post
                            Salut!

                            Cutie automata pentru un w124 e230 din 88 ai?
                            Multumesc
                            Da,am.
                            Originally posted by Amadeus34 View Post
                            Un rezervor de 90 ltr ptr W124? Pret?
                            Nu am decat de 70.
                            Originally posted by GeoBzg View Post
                            Salut,

                            Pe mine ma intereseaza mufa care se conecteaza la pompa de inalta presiune diesel Bosch pentru fiecare model de Mercedes cu sistem de injectie common-rail.
                            Ca sa intelegi mai bine la ce ma refer iti dau mai multe detalii: pompa de inalta presiune Bosch se conecteaza printr-o priza cu sistemul electric al masinii. Mie imi trebuie partea de priza de la sistemul electric al masinii cu 20-30 de cm de cablu cu tot cu conectorul.

                            Ma intereseaza astfel de mufe pentru toate sistemele de injectie common-rail pentru toate tipurile de motoare/masini cu sistem de injectie common-rail Bosch - atat cat poti tu sa imi faci rost. Deci nu neaparat Mercedes.

                            Crezi ca ma poti ajuta?

                            Spune-mi te rog cam pentru ce mi-ai putea face rost ca sa negociem si un pret.

                            Mersi mult.
                            Am doar de la un C klasse 220CDI 2004,suna-ma pentru mai multe detalii.
                            0728165165
                            Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                            BENZ4LIFE
                            Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                            http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                            Comment


                            • sal ai cumva si injectoare la un 270 cdi daca da trimitemi un raspuns walter_e1972@yahoo.it multumesc

                              Comment


                              • Originally posted by walter_e1972 View Post
                                sal ai cumva si injectoare la un 270 cdi daca da trimitemi un raspuns walter_e1972@yahoo.it multumesc
                                Nu am,imi pare rau.
                                Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                                BENZ4LIFE
                                Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                                http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF