Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cumpar flansa echilibrare cardan W202

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar flansa echilibrare cardan W202

    Cumpar flansa de echilibrare cardan (amortizor vibratii cardan), pentru C-Klasse W202, trebuie sa arate exact ca in poze si sa nu prezinte crapaturi de nici un fel in cauciuc.
    Cod OEM: 202 411 01 47

    Date contact:
    Cosmin-Valentin
    Focsani, jud. Vrancea
    Tel: 0722 670 637
    Email: vali982@yahoo.com
    Attached Files

  • #2
    Va salut, aveti in vedere ca nu e compatibil ca si greutate, o alta flansa, chiar daca are acelasi cod.
    Ar fi indicat sa gasiti si partea de cardan din fata cu el cu tot, ca sa fie perechi.
    Daca puneti o alta flansa de echilibrare, in scurt timp va termina flansa de amortizare din fata lui!!!
    Succes.
    Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
    Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

    Comment


    • #3
      Serios?

      Comment


      • #4
        Am eu asa ceva...de pe E200 benzina...sau mai am de pe un w202 c250 diesel. 0766630562

        Comment


        • #5
          Valabil in continuare...

          Comment


          • #6
            Valabil...

            Comment


            • #7
              Valabil in continuare...
              Mai am nevoie de inca 2 elemente (pt. motor M111.941):
              - busonul de la instalatia de racire, cu garnitura intacta;
              - un furtunas dintre tubul de admisie aer si capacul de la chiulasa.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Busonul de la vasul de expansiune, pe original coasta 30 RON iar acel furtunas maxim 10 RON.

                Pe flansa ce suma esti dispus sa dai? ca vad ca ai primit deja o oferta.
                Unul nou incepe de la 300 si ajunge pana la 700 RON.
                Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
                Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

                Comment


                • #9
                  Flansa de echilibrare trebuie sa aiba exact acelasi cod pe care l-am dat eu (si sa nu aiba nici o crapatura in cauciuc), oferte am mai primit, dar pe coduri diferite si nu se potrivesc (difera ca forma si diametru)
                  Fa-mi o oferta de pret pe toate 3...si daca-mi convine, discutam...
                  Ca idee am gasit pe eBay, flansa noua si originala, care ma ajunge 250 de lei cu tot cu transport pana in Romania, pe care cred ca am s-o iau, ca prin Romania se bat campii in materie de pret, pe niste flanse din dezmembrari, care se observau si din poze ca sunt cam praf...

                  Comment


                  • #10
                    "Ca idee am gasit pe eBay, flansa noua si originala, care ma ajunge 250 de lei cu tot cu transport pana in Romania, pe care cred ca am s-o iau, ca prin Romania se bat campii in materie de pret, pe niste flanse din dezmembrari, care se observau si din poze ca sunt cam praf..."

                    Nu am vrut sa ma pronunt eu in materie de preturi, dar piesele astea cerute de tine, se cumpara de nou, si nu din dezmembrari.
                    Foarte rar sa gasesti o flansa in stare foarte buna la un pret bun.
                    Sa stii daca e originala de pe Ebay si la pretul ala, eu nu as sta pe ganduri.
                    Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
                    Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Jacob View Post
                      "Ca idee am gasit pe eBay, flansa noua si originala, care ma ajunge 250 de lei cu tot cu transport pana in Romania, pe care cred ca am s-o iau, ca prin Romania se bat campii in materie de pret, pe niste flanse din dezmembrari, care se observau si din poze ca sunt cam praf..."

                      Nu am vrut sa ma pronunt eu in materie de preturi, dar piesele astea cerute de tine, se cumpara de nou, si nu din dezmembrari.
                      Foarte rar sa gasesti o flansa in stare foarte buna la un pret bun.
                      Sa stii daca e originala de pe Ebay si la pretul ala, eu nu as sta pe ganduri.
                      Asta e anuntul:
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Salut,
                        Flansa echilibrare cklass 90 lei
                        Buson apa - 30 lei
                        Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF