Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

piese MB W 123 Cobra

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • piese MB W 123 Cobra

    Salutare! Am dat recent o cobra la Remat si mi-au ramas o serie de piese pe care vreau sa le dau dupa cum urmeaza:
    -praguri si aripi fata spate noi nepuse pe masina,le-am luat deoarece intentionam sa o reconditionez, dar am reusit sa-mi iau altceva! Pret 500 ron pe toate.
    -elementele de decor de la caroserie, alea din inox cred ca sunt un set complet. 150 ron.
    -un radiator in stare buna 150 ron.
    -set de furtune pentru vacum cred ca si asta e complet 50 ron.
    -carlig cu tot cu bara spate 150 ron.
    - cred ca mai am si alte piese dar nu-mi amintesc acum. Preturile sunt negociabile in functie de cate piese doriti sa cumparati!
    Cine e interesat ma poate cantacta la 0762628325 sau mail la piticutz4you@yahoo.com
    Va multumesc!

  • #2
    se mai adauga!

    Mai am si un set complet 20 bucati prezoane lungi pentru jante de aluminiu si probabil si jantele de aluminiu originale si in stare buna! Pret jante+prezoane 150 euro! Merci!
    Last edited by cutaresku; 03-24-2012, 21:11 PM.

    Comment


    • #3
      Salut! Ma intereseaza urmatoarele: Bara spate,daca o vinzi separat fara calig.Spune-mi te rog starea in care se(daca are indoituri pe ea),pret?
      Prezoanele,pret?
      Care elemente de decor de pe caroserie? Este vorba despre dungile alea care vin pe usi si aripi,roata masina? Daca da,la fel in ce stare sunt,pret?

      Comment


      • #4
        O cutie cu 5 trepte nu ai cumva ?
        Impotriva vinatorii,impotriva asasinilor de animale !

        bergen_b13empfang@yahoo.de

        Comment


        • #5
          preturi

          Originally posted by Ady26 View Post
          Salut! Ma intereseaza urmatoarele: Bara spate,daca o vinzi separat fara calig.Spune-mi te rog starea in care se(daca are indoituri pe ea),pret?
          Prezoanele,pret?
          Care elemente de decor de pe caroserie? Este vorba despre dungile alea care vin pe usi si aripi,roata masina? Daca da,la fel in ce stare sunt,pret?
          Salutare! 1-la bara spate nu-i pot demonta carligul, e cu totul, eventual sa-l pui si sa-i scoti chiar carligul din cele 2 suruburi, pret 150ron.
          2-prezoanele sunt modelul lung pentru genti de aluminiu si cred ca o sa le dau doar pe ele dupa ce dau gentile de aluminiu si daca cine le ia nu are nevoie de ele pretul lor cred ca va fi undeva la 100 ron.
          3- acelea sunt elementele de decor care le am, sunt in stare buna si cred ca sunt si cele de pe usi- pret la toate 100 ron.
          Sper ca v-am putut fi de folos. O seara placuta!

          Comment


          • #6
            Originally posted by 13 Todesengel View Post
            O cutie cu 5 trepte nu ai cumva ?
            Salutare! Din pacate nu am si nici nu stiu vreuna! O seara buna

            Comment


            • #7
              pentru bunul mers al vanzarii!

              Va rog daca nu reusesc sa raspund in timp util va rog sa-mi dati un bip pe nr afisat si va sun sa vb! Din pacate programul meu de munca nu e ceva fix si mai exista perioade in care nu pot intra pe forum. Multumesc de intelegere!

              Comment


              • #8
                [QUOTE=piticutz4you;
                -elementele de decor de la caroserie, alea din inox cred ca sunt un set complet. 150 ron.
                [/QUOTE]

                Buna seara
                Sunt turcesti sau originale?Au si clipsurile de prindere?
                Cele turcesti se matuiesc.Astept un raspuns cat mai urgent
                Cu respect,
                Dan Golaescu
                Tel : 0740 789932
                E-mail : dangolaescu@yahoo.com

                Comment


                • #9
                  [QUOTE=piticutz4you;240516]/QUOTE]
                  Din anuntul original a mai ramas jantele de aluminiu, prezoanele lungi pentru ele, bara spate cu carlig, radiatorul si cam atat! O sa incerc sa demontez si electromotorul daca gasesc unul naspha sa pun in loc!

                  Comment


                  • #10
                    Salut..
                    Mai sunt aripile de spate? Erau aripi intregi sau segmenti de aripa?Sunt unele care ajung pana la nivelul ornamentului.Daca nu mai sunt oare la ce magazin as gasi asa ceva?Doresc sa ma apuc de aranjat cobrita si am deja capote, usi, aripi fata se mai gasesc noi, numai cele pe spate nu stiu de unde pot sa cumpar...Daca are cineva idee ??

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by BAZ+ View Post
                      Salut..
                      Mai sunt aripile de spate? Erau aripi intregi sau segmenti de aripa?Sunt unele care ajung pana la nivelul ornamentului.Daca nu mai sunt oare la ce magazin as gasi asa ceva?Doresc sa ma apuc de aranjat cobrita si am deja capote, usi, aripi fata se mai gasesc noi, numai cele pe spate nu stiu de unde pot sa cumpar...Daca are cineva idee ??
                      Salut, se gasesc si aripile de spate noi undeva in jur de 200 ron, incearca lamagazinele de piese auto.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by BAZ+ View Post
                        Salut..
                        Mai sunt aripile de spate? Erau aripi intregi sau segmenti de aripa?Sunt unele care ajung pana la nivelul ornamentului.Daca nu mai sunt oare la ce magazin as gasi asa ceva?Doresc sa ma apuc de aranjat cobrita si am deja capote, usi, aripi fata se mai gasesc noi, numai cele pe spate nu stiu de unde pot sa cumpar...Daca are cineva idee ??
                        salut! scuze de intarziere, elementele de caroserie si ornamentele laterale s-au dat! Pe spate erau segmente de aripi! Mai am jantele, prezoanele, radiatorul si bara spate cu carlig! daca nu raspund urgent ma puteti contacta pe tel! Salutare!

                        Comment


                        • #13
                          Ce alte piese mai ai pentru utilaj?Setul de ornamente este complet ,mai putin un segment dar e ok.Multumesc frumos.

                          Comment


                          • #14
                            piese pentru cobra

                            Dnul Mihai imi pare rau de piesa lipsa dar eu nu am umblat la ele,cum le-am luat asa le-am trimis! Mai am un radiator in stare buna, 4 jante de aluminiu+ un set de prezoane lungi pentru jantele respective! Cam atat, preturile si nr de contact sunt afisate mai sus! Orice informatie la tel oricand! Cu respect!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF