Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand MERCEDES BENZ S350 TD W140 ( Balena Facelift )

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand MERCEDES BENZ S350 TD W140 ( Balena Facelift )

    VIN : WDB1401341A288521

    Model 300 SD TURBO / S 350 TURBODIESEL
    Chassis 1401341A288521
    Engine 603971 12 018610
    Transmission 722367 04 193061
    Order 0 5 246 00947
    Lights BOSCH
    Cab 00000
    Delivery date 22.09.95
    Dealer Schweinfurt branch (246)
    Interior leather black or anthracite (261)
    Paint
    189 emerald (green) black metallic (с 1993)
    Options
    260 elimination of model designation on rear lid (с 01.05.1968)
    284 trunk set, 5-piece
    wood selector lever
    shift lever in wood/leather combination (с 01.01.1990)
    351 auto-pilot-system (APS) (с 01.03.1994)
    radio-navigations-system
    404 orthopaedic front seat backrest (multiple contour backrest in model 140), left (с 01.04.1970 по 31.12.1995)
    414 electric tilting/sliding roof in glass version (с 01.10.1988)
    540 roller blind, electric, for rear window (с 01.05.1985)
    551 anti-theft warning system (с 01.11.1978 по 31.03.1998)
    562 front seat, right, reinforced (с 01.04.1970)
    561 front seat, left, reinforced (с 01.04.1970)
    652 8-hole light alloy rims (с 01.01.1990)
    731 wood trim, burred walnut root (с 01.08.1980)
    806 Change of year of model, last figure shows new model year
    873 seat heater for left and right front seats (с 01.02.1984)
    934 emergency alarm unit (с 01.11.1972)
    980 vehicle registration book
    vehicle registration book and general operating permit no. on type plate for export vehicles (с 01.08.1980)
    200A Unknown code


    Prima inmatriculare: 1996,un singur proprietar in RO
    Motor 3500cc Diesel – 150 CP
    Dotari:
    • SRS AIRBAG
    • ABS
    • SERVO
    • Pilot Automat
    • CD Player Original Mercedes Benz cu magazine de CD-uri
    • 12 Boxe
    • Dublu Climatronic
    • Senzor temperatura
    • Cutie de viteze automata
    • Proiectoare
    • Trapa electrica originala de sticla.
    • Inchidere centralizata
    • Transmisie pe lant
    • Verificare valabila pana in 2012
    • Jante 16“ Mercedes originale
    • Geamuri duble "uni spun Blindate" heliomate
    • Alarma
    • GPS din fabricatie + GPS auto cu display mare cadou
    • Mahon (bord portiere schimbator)
    • Tapiterie piele FULL
    • Volan piele
    • Portiere piele
    • Cotiere piele fata spate
    • Xenon H7 nou
    • Tub bass 500W plus amplificator
    • Incalzire scaune
    • 4 geamuri electrice
    • Oglinzi heliomate electrice
    • Tetiere vacum electrice
    • Draperie electrica
    • Oglinzi pt pasageri spate
    • Suport handsfree Nokia
    • Antena GPS in portbagaj
    • Claxon pe baza de aer comprimat 2 Goarne
    • 250.000 Km la bord
    • Consum 12 L oras si 9 L extern
    • Placute frana,articulatie,vacuum,baterie si multe altele schimbate.

    Proprietar.Certificat autenticitate de la RAR , taxele la zi.

    Pret: 6.999 EURO negociabil
    Accept variante ,preferabil de dama, care sa se incadreze in contravaloare.
    Nu ofer diferenta.

    Tel: 07 67 67 67 01

    Video:




    64956245_1-Imagini-ale-Vand-Mercedes-S350-TD-Balena.jpg

    64956245_2-Vand-Mercedes-S350-TD-Balena-Oradea.jpg

    64956245_3-Vand-Mercedes-S350-TD-Balena-Masini.jpg

    64956245_4-Vand-Mercedes-S350-TD-Balena-Vehicole.jpg

    64956245_5-Vand-Mercedes-S350-TD-Balena-Bihor.jpg

    2.JPG

  • #2
    Super tare prezentarea,pacat ca nu sa vazut si temperatura mediului inconjurator!
    Succes la vanzare!

    Comment


    • #3
      In sfarsit o balena frumoasa la bani putini... si e din Oradea ... Keep dreamin' Cristi :P. Prin ce zona ii masina?

      Comment


      • #4
        Nu e facelift,dar pretul este pamintesc,si bafta la vinzare..............

        Comment


        • #5
          Printesa locuieste in Bucuresti de putina vreme.
          Erata :
          Stiam ca W140 fabricat intre 06-1995 si 1998 este facelift. Daca cumva gresesc,scuze pentru inf. eronata.

          Scuze pentru calitatea video insa...camera nu era tocmai performanta mai mult,se aburise obiectivul camerei si capota era inghetzata,motiv pentru care m-am lasat pagubas cu ridicarea ei pentru a nu deteriora capota.

          Variante doar cu masini inmatriculate in RO.
          Last edited by Shoimuletz; 02-16-2010, 22:46 PM.

          Comment


          • #6
            Frumoasa masina si pretul este chiar corect.Iar pentru colegul Cristi masina a fost in Iosia a unui vecin de-al meu.
            Mercedes W202 C180 Sport
            Mercedes W245 B180 cdi

            Comment


            • #7
              Nu am mai primit raspuns la schimbul cu W140 320 benzina, masina de cluj. Ofer si diferenta doar ca nu am apucat sa v-a spun deoarece nu a-ti mai revenit cu telefonul acela.

              Comment


              • #8
                A-mi cer scuze ca nu am revenit cu acel telefon,ramasese sa ma gandesc, insa,intre timp,deoarece nu am gasit un schimb cu un V12 in mintiile sale,am cumparat unul platind cash,drept pentru care am considerat ca nu mai este necesar a va contacta,din punctul meu de vedere,solutia de a schimba cu dvs a-mi parea o varianta ne echitabila pentru mine insa nu v-am spus nimic deoarece nu doream a va face sa va simtit ofensat.
                CU respect.

                Comment


                • #9
                  Ofensat nu am de ce sa fiu... sunt constient de ce masina am doar ca mai dadeam diferenta.

                  Comment


                  • #10
                    Am un C200 D, daca mai este valabila oferta dumneavoastra am sa pun si niste poze, ofer diferenta.masina este intretinuta adusa de un an din germania.Este inmatriculata in romania.

                    Comment


                    • #11
                      Se inchide.
                      Printesa maritata.
                      Va multumesc.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Shoimuletz View Post
                        Printesa maritata.
                        Si ce vine in locul ei ?
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF