Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

De vanzare C200K T Modell (S203) Avantgarde 2002

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De vanzare C200K T Modell (S203) Avantgarde 2002

    Din pacate trebuie sa ma despart de steluta pentru ca are garda la sol prea joasa si nu pot sa trag rulota pe drumurile din RO.
    Asadar de vanzare C200K T-Modell (S203) Avantgarde 163 cp, 1,8l benzina, cutie automata, 183.xxx km. (inca merg cu ea asa ca numarul e in crestere).
    Prima inmatriculare 11.2002
    ITP 05.2020
    Toate comenzile sunt functionale (lumini, scaune, geamuri/trapa, dezaburire, clima, stropitori parbriz/luneta s.a.m.d.)
    Am adus-o din Germania pe roti in mai 2016 (vezi foto)
    Motor M271.940
    Cutie 722.695
    Suspensie sport
    2 chei
    Cauciucuri vara DOT 2016 inca f. bune
    Printre dotari:
    - scaune incalzite
    - senzori parcare fata-spate/ploaie/lumina
    - reglaj scaune/geamuri/trapa electrice
    - plasa protectie intre scaune spate si portbagaj
    - carlig remorcare detasabil
    - kit pana + compresor
    Conform celui de la care am luat-o a mai avut 2 proprietari in D, cred ca unul din ei a montat carligul ca nu apare in decodare.

    WDB2032421F361842

    MECANICA
    Cand am adus-o primul drum l-am facut la dl. Marian (popeye_pmm pe forum) unde s-a facut revizie motor/cutie(cu spalare), diferential, schimbat filtre,
    tampoane motor/cutie, inspectat lant distributie/variatoare (foto).
    De atunci revizii/ diagnoze au fost facute la Autoklass, Marian(popeye_pmm) si Marian(Mastermario pe forum).
    Lantul a fost schimbat la 148.000 km in Germania (factura). In 03.2016 s-a schimbat lichid frana.
    In 08.2016 am schimbat si intinzatorul la Autoklass Chitila, s-a masurat si intinderea lantului- OK (factura la 170.793 km).
    Printre altele am mai schimbat si furtunurile aerisire carter, garnituri compresor/admisie aer, arcuri/amortizoare/flanse fata,
    role ghidaj/intinzator curea accesorii, ulei servo, filtru benzina, articulatii, termostat etc.
    In aprilie i-am facut revizie la articulatii.
    Pt. cele de mai sus am un teanc de facturi RO/D.
    Am mai reparat senzorul de la manerul usii pt. inchidere geamuri/trapa din cheie, inlocuit un buton geam, reparat bouncing-lock,
    revizie motor stergator spate, revizie compresor.

    Mai e de rezolvat plasa (senzor) scaun pasager. Avertizare centura chiar daca nu sta nimeni pe scaun.
    Lame stergatoare vor trebui schimbate in viitorul apropiat.
    Volanul prezinta uzura.
    Dupa 3+ ani de cand e la mine motorul si cutia inca merg/schimba bine.
    Conform masuratorii din bord masina nu consuma mai mult de 100 gr ulei la 8.000km (intervalul maxim de pana acum intre revizii).
    Pentru cei interesati istoricul reviziilor din carte ar fi cam asa:
    in D...
    09.2004 - 17465 km
    04.2006 - 37191 km
    07.2007 - 54840 km
    la 54844 km rechemare cod 7290038 (habar n-am ce-i asta, nici nenea de la Autoklass n-a stiut!) in reteaua Mercedes.
    08.2009 - 72895 km
    08.2010 - 83300 km
    08.2013 - 131797 km
    09.2014 - 148194 km
    02.2016 - 163930 km
    si in RO...
    05.2016 - 168500 km
    04.2017 - 173072 km
    12.2018 - 181000 km

    Istoric RAR

    CAROSERIE
    Aripa dreapta fata asa era cand am cumparat masina (foto) dupa cum e descrierea in anuntul original pe mobile.de. Am aripa noua pe care mi-a dat-o neamtul.
    Aripa stanga fata am gasit-o busita in parcare supermarket, am refacut-o.
    Arcadele aripilor spate au fost sablate cu nisip/pietris/sare de pe drumurile patriei asa ca le-am refacut.
    Pozele sunt inainte si dupa reparatii.
    Niciun geam spart/crapat.
    Tapiteria e OK, scaunele nu sunt rupte/gaurite/taiate.
    Covorasele textile le-am inlocuit cu cele de cauciuc.

    Am montat o unitate dvd/navigatie Android in locul celei originale (pt. ca nu acoperea Romania) cu camere video fata/spate
    precum si un modul digital clima ( pt. ca ...fitze).
    Piesele originale inca le mai am sa le dau cumparatorului.
    Se ofera si:
    - aripa dreapta fata
    - 2 seturi oglinzi retrovizoare exterior
    - intinzator curea accesorii
    - arcuri incuietoare usi
    - butoane actionare geamuri
    - inca un cric
    - surub corectie geometrie
    - tampon/ suport cric
    - set jante cu cauciucuri iarna inca bune
    - manual reparatii
    .....si ce o sa mai gasesc prin magazie!

    N-am hinghierit-o, nu am luat viraje pe 2 roti, n-am facut intreceri/liniute etc.

    POZE

    3700 Euro, negociabil in limitele bunului simt. Ultimul pret e cel la care se va vinde masina.
    Nu ma intereseaza schimburi, variante si alte shmenuri.
    0730622611 - Dan.











  • #2
    Valabil...

    Comment


    • #3
      3500 Euro...

      Comment


      • #4
        184.800 km. Schimbat bucsi bara stabilizatoare Lemforder si placute frana fata + senzor uzura. Am cumparat si placutele pe spate + senzor dar sunt inca f. bune si e pacat sa le schimb asa ca se adauga la piesele de dat.
        3300 Euro.
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Valabil.....

          Comment


          • #6
            ....in continuare.

            Comment


            • #7
              3100 Euro...

              Comment

              Working...
              X
              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF