Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cumpar Mercedes CDI !

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar Mercedes CDI !

    Asa cum zice si anuntul cumpar Mercedes CDI in stare buna sau foarte buna de functionare si estetica, inmatriculata sau nu!

    De preferabil w210 sau w203 modele 2000-2002 berlina, cu clima si piele!

    Suma disponibila 6000-7000 EURO. Sunt interesat si de vre`un fost taxi prin Germania (pret mai scazut) dar care sa functioneze foarte bine (inmatriculat sau nu in Romania)

    Ma chinui de foarte mult timp sa gasesc o masina satisfacatoare, eu fiind cam perfectionist. Daca stie cineva ceva sau are de vanzare cam ce caut eu va rog sa nu ezitati sa ma contactati!

    Multumesc!

  • #2
    Daca esti perfectionist, cred ca e gresit sa astepti sa ti se ofere masini spre cumparare...De ce spun asta? Pai ai vazut si tu...ai mai avut un topic de acest si nu ai rezolvat nimic.
    Daca vrei sa finalizezi aceasta actiune adica aceea de a-ti cumpara masina dorita, trebuie sa ai disponibilitate sa cauti oferte de vanzare din tara, sa te deplasezi sa vezi masini fara a avea retineri sa o refuzi daca oferta nu corespunde si fara sa eziti sa marchezi banul daca masina corespunde.

    A astepta doar invitatii de cumparare pe un forum, e o varianta ne-eficienta zic eu. Probabil trebuia sa-ti scriu toate astea intr-un PM, dar stiu ca nu esti tu genul pe care sa-l deranjeze o parere sau un sfat.

    Comment


    • #3
      ....Vand Mercedes C Classe combi... ....An fabricatie: 2002...250.000 km.... ....Motor 1.8 Kompressor,145 CP.... ....Cutie manuala 6+1 ....Geamuri+oglinzi electrice.... ..
      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

      Comment


      • #4
        Se cauta un CDI nu un Kompressor..!

        Comment


        • #5
          Intr`adevar eu caut un CDI, dar multumesc oricum colegu carmine!

          Originally posted by Diesel View Post
          Daca esti perfectionist, cred ca e gresit sa astepti sa ti se ofere masini spre cumparare...De ce spun asta? Pai ai vazut si tu...ai mai avut un topic de acest si nu ai rezolvat nimic.
          Daca vrei sa finalizezi aceasta actiune adica aceea de a-ti cumpara masina dorita, trebuie sa ai disponibilitate sa cauti oferte de vanzare din tara, sa te deplasezi sa vezi masini fara a avea retineri sa o refuzi daca oferta nu corespunde si fara sa eziti sa marchezi banul daca masina corespunde.

          A astepta doar invitatii de cumparare pe un forum, e o varianta ne-eficienta zic eu. Probabil trebuia sa-ti scriu toate astea intr-un PM, dar stiu ca nu esti tu genul pe care sa-l deranjeze o parere sau un sfat.
          Ai perfecta dreptate, nu ma deranjeaza vre`un sfat sau sugestie. Eu am fost si am vazut ceva masini prin C-ta si imprejurimi. O sa merg cat de curand si in Vitan poate poate.

          Am apelat la forum pt. ca aici sunt destui oameni cu aceeasi pasiune, si naume Mercedes si m`am gandit ca poate unul dintre colegi are vre`un prieten sau poate chiar are o masina personala care sa corespunda "exigentelor" mele. Si, sincer aici am vazut cativa oameni foarte sinceri de la care as cumpara cu mai mare incredere o masina decat de la un necunoscut!

          Va multumesc si astept in continuare sugestiile voastre!

          Comment


          • #6
            Salut,asa ceva nu-ti place?http://www.clubmercedes.ro/vand-e320...00-t10172.html

            Comment


            • #7
              Originally posted by cipa
              O sa merg cat de curand si in Vitan poate poate.
              Nu-ti recomand Vitanul... E loterie, multe tzepe pe-acolo.

              Comment


              • #8
                Originally posted by marcel_mml View Post
                Impozitul e 1900 de lei si creste cu 20% de la anul. Decat asa ceva mai bine un E200 Kompressor cu un impozit modic de sub 150 lei pe an. De diferenta bagi benzina..si esti mai castigat.

                Comment


                • #9
                  Iti spun eu este cat este impozitul acum 2100,dar il poti fenta daca ai un pensionar in familie,cat despre comparatia cu E 200 kompresor, pot spune doar atat, ca nu ai cum sa le compari si cu asta cred ca am zis tot.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by marcel_mml View Post
                    Mi`ar place dar motorul e prea mare as prefera maxim 2700. As fi stat umpic pe ganduri daca masina era dotata cu piele clima si scaune cu memorii si as fi tinzand s`o salt... dar din pacate nu detine aceste dotari care eu unul le consider un must-be pe o masina cu motor mare. O zi buna si multumesc !

                    Originally posted by 3mil View Post
                    Nu-ti recomand Vitanul... E loterie, multe tzepe pe-acolo.
                    La asta m`am gandit si eu... iar tu imi confirmi suspiciunile. Multumesc pt sfat!

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by marcel_mml View Post
                      Iti spun eu este cat este impozitul acum 2100,dar il poti fenta daca ai un pensionar in familie,cat despre comparatia cu E 200 kompresor, pot spune doar atat, ca nu ai cum sa le compari si cu asta cred ca am zis tot.
                      Eu nu le comparam, spuneam doar ca E200 Kompressor e o optiune mai buna. Argumentul e cel fiscal.
                      Daca vrei sa le compar, pe circuit 320CDI e mai bun, in aglomeratie stai in coloana la fel cu oricare din ele...

                      Comment


                      • #12


                        Varianta de 8000€ din Arad. Ramane sa negociezi bine.

                        http://www2.autovit.ro/vsaratapoza.php?Nume=MERCEDES E 200&CeMasina=pozemari%2F7%2F9%2F4%2F2%2F1647942000 5.jpg

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Diesel View Post
                          http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto....++Cauta+%21+++

                          Varianta de 8000€ din Arad. Ramane sa negociezi bine.

                          http://www2.autovit.ro/vsaratapoza.php?Nume=MERCEDES E 200&CeMasina=pozemari%2F7%2F9%2F4%2F2%2F1647942000 5.jpg
                          Multumesc. Am vorbit cu omul din Arad zice ca masina este impecabila... cam toti zic acest lucru, ramane de vazut. Intre timp am mai vazut un cazan aici in C-ta pe care se cereau si o groaza de bani!

                          Al doilea link nu il pot vedea despre ce era vorba? O zi buna!

                          Comment


                          • #14
                            Eu intentionez să vizitez târgul auto din Arad săptămâna viitoare. Dacă apare cumva cu ea în târg o să-ţi transmit eu detalii. De asemenea, dacă e din Arad sau undeva între Arad şi Timişoara pot să mă duc să arunc o privire pentru tine.

                            La preţul ăsta nu e mai avantajos să-ţi aduci de afară una?
                            ...

                            Comment


                            • #15
                              @cipa

                              Mie mi s-a parut o masina buna, fara sa dau telefon.
                              M-as bucura sa-ti gasesti o masina buna, desi asta e cam la celalalt capat al tarii in cazul tau...
                              Al doilea link era o poza a masinii, ai vazut deja pozele din anunt.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF