Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cumpăr W126 280(380,500)SEL

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpăr W126 280(380,500)SEL

    Bună băieţi,

    vreau să cumpăr un W126 varianta SEL în stare perfectă de funcţionare, de preferinţă culoare negru sau bleomarin, înmatriculat în România, cu toate taxele la zi.

  • #2
    Cautam ceva pe net si am gasit asta .



    Second-hand
    Tip 126
    Categoria berlina
    Stare inmatriculata
    Data 1/1991
    Kilometraj 12.141 km
    Putere 90 kW
    Capacitate 2900 cm3
    Culoarea maro metalizat
    Uşi 4/5
    Motorizare Diesel
    Consum 12,00l
    Opţionale siguranţă ABS; Alarma; Antifurt; Avertizor marsalier; Faruri ceata; Închidere centralizata; Servodirectie; Airbag;
    Observaţii

    mercedes 500sel stare buna .variante schim.


    Bafta
    Attached Files
    Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

    Comment


    • #3
      Mulţumesc w124researcher, apreciez gestul

      eu caut ceva pe benzină, de preferinţă 280. Cam ce părere aveţi despre preţul pe care îl vrea proprietarul? Mie mi se pare cam mare, dar cine sunt eu să-l judec?

      Comment


      • #4
        Originally posted by ddg View Post
        Cam ce părere aveţi despre preţul pe care îl vrea proprietarul? Mie mi se pare cam mare, dar cine sunt eu să-l judec?
        Il judeca piata, nu tu. Pretul este nu mare, foarte mare. Avand in vedere ca sunt deja w 140 cu 3000 - 3500 euro, personal sunt de parere ca nu ar trebui sa dai mai mult de 1500 de euro pe un 126 in stare buna (asta anul asta). Succes la cautat. Cunosc cazuri pe 126 bune luate pe nimic.
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #5
          Originally posted by ionutz_ng View Post
          Scuzele mele ca nu am mai fost activ pe aici.Actele le-am recuperat pt ca cineva mi-a gasit portofelul pierdut si le am acum pe toate.Pot fi gasit la telefon 0735.425.556 sau 0769.826.230.Masina se afla la piata Gorjului.
          Mai am o masina de piese,tot 280 benzina.

          Deci domnule ddg "Tarabostes" este din nou la vanzare.

          Asa ca pune mana pe telefon , ca la 1000 euro merita toti banii.



          Bafta.
          Last edited by w124researcher; 11-21-2009, 22:20 PM.
          Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

          Comment


          • #6
            Bună,

            nu-mi vine să cred, un singur W126 de vânzare în tot Bucureştiul? Poate vrea cineva un schimb, sau alte oferte, etc. Oricum, mulţumesc din nou w124researcher. L-am sunat pe dl.ionutz_ng, şi o să merg să văd maşina zilele astea.

            Comment


            • #7
              w124researcher aia visinie am fost eu sa o iau. E praf...motor 3000 de cobra zici ca e tactor iar la interior ii lispseste cam tot ce e buton. Are scaune electrice pe fata dar le misti cu un cui.
              `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

              now - bicicleta !

              0744 239 949

              WEB
              http://garajautodiag.blogspot.com

              Comment


              • #8
                salut....mercedes w126 varianta lunga aica sel nu s a fabricat cu motoru care l vrei tu de 2800cmc.pina in 86 cel mai mic motor pe sel pe benzina a fost de 3800cmc apoi dupa 1986 s a pus3000 benzina in 6 pistoane....o masina buna cum vrei tu pe benzina si sel sa ie vei gasi f greu....daca te intereseaza eu stiu 2 masini de vanzare f bune dar diesel,2500 respectiv 3000cmc diesel.succes in continuare

                Comment


                • #9
                  Bună claudio,

                  plec azi din Bucureşti şi revin în 01.12, dar mi-ar fi de folos numerele de telefon ale proprietarilor celor două W126 diesel, sau soluţia de a intra în contact cu ei. Merită văzute, nu? Mulţumesc.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by claudio View Post
                    salut....mercedes w126 varianta lunga aica sel nu s a fabricat cu motoru care l vrei tu de 2800cmc.
                    Colegu` Claudio... De ce dezinformezi lumea?

                    280SEL s-a fabricat si in motorizarea 2.8 l ! Chiar eu am fost sa vad un asemenea model cand am cautat un W126!

                    Succes in cautari!

                    P.S. cu o minima cautare pe GOOGLE dai de asta:


                    W123 280E Blue Green Metallic

                    W126 280SE Champagne Metallic
                    W126 280SE Black Blue Metallic
                    W126 500SE Lapis Blue Metallic
                    W126 500SE Midnight Dark Blue

                    W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                    W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by dan500se View Post
                      280SEL s-a fabricat si in motorizarea 2.8 l ! Chiar eu am fost sa vad un asemenea model cand am cautat un W126!
                      Pai mai sus i-a raspuns si Carmine . Ca are w126 280 SEL .

                      Se poate citi si la semnatura lui, scrie cu bold ...


                      L.E. : Pacat ca este doar SE si ca, probabil, a incaput pe mana unei persoane dubioase ......

                      Mercedes-Benz 500 5.0



                      Pret 2.300 €
                      Caroserie: berlina
                      An fabricatie: 1985
                      Carburant: benzina
                      Capacitate cilindrica: 5000 CM3
                      Kilometri parcursi: 200000 km
                      Cutie de viteza automata
                      Culoare Negru
                      Aer conditionat Manual
                      Geamuri electrice da
                      Inchidere centralizata da
                      Servodirectie da
                      Scaune de piele da
                      Dotari suplimentare:

                      Cutie de viteza:automata, Culoare:Negru, Aer conditionat:Manual, Geamuri electrice, Inchidere centralizata, Servodirectie, Scaune de piele,
                      Alte detalii:

                      PROIECTOARE; ALARMA; MERCEDES 500SE 1985, PERFECTA STARE.

                      Stare generala: buna

                      Vanzator persoana privata:

                      Pentru a afisa datele de contact introduceti codul de verificare.

                      Telefon: 0723555003 / 0766584311

                      Buzau
                      Attached Files
                      Last edited by w124researcher; 11-25-2009, 19:43 PM.
                      Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                      Comment


                      • #12
                        Si ar mai fi si asta , dar e la capatu tarii si e a dracu de scumpa .

                        Mercedes-benz 126

                        4.000 EUR, 17.059 RON, negociabil
                        Situat in Romania,
                        Bihor

                        Postat in data : 19.10.2009
                        Second-hand

                        Tip 250 D
                        Categoria autoturism
                        Stare inmatriculata
                        Data 1985
                        Putere 90 CP
                        Capacitate 2500 cm3
                        Culoarea gri metalizat
                        Uşi 4/5
                        Motorizare Diesel
                        Opţionale siguranţă Alarma; Faruri ceata; Închidere centralizata; Servodirectie;
                        Opţionale confort Geamuri electrice; Interior de piele; Interior lemn; Oglinzi electrice; Plafon electric; Radio ;
                        Observaţii

                        De vanzare Mercedes-Benz 126, 420SEL, motor schimbat pe 2500 D cmc, cu 5 cil, omologat RAR, 5+1 vit., dot: 4 geam el., scaun el. piele, trapa, ogl. el., carlig remorcabil 1500 kg. omologat, jenti 15". cons. 8l/100km Pret: 4000 E negociabil tel:0742330409
                        Date de contact

                        Romania
                        Bihor

                        Tel.: 0742330409
                        Attached Files
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by w124researcher View Post
                          Si ar mai fi si asta , dar e la capatu tarii si e a dracu de scumpa .
                          E obosita rau, interiorul e praf, jante tabla, rugina, piese lipsa si pretu'. A lui Ionutz_ng nu e perfecta dar e o masina buna cu un pret cinstit, e inmatriculata, curata la acte, taxe la zi, proprietarul e cunoscut. Mai e si aia luata de la Prudom care arata f. bine dar are probleme pentru ca si-au bagat nasu' in ea tot habarnistii care se cred mari bascule de mecanici. Nu cred ca nu i se poate da de cap. Am zis, la 126 maxim 1500e, in rest sunt bani aruncati pe geam.
                          Last edited by Carmine; 11-25-2009, 23:39 PM.
                          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                          Comment


                          • #14
                            Bună tuturor,

                            l-am văzut pe Tarabostes, şi l-am cunoscut şi pe proprietarul acestuia(cu ocazia asta îl şi salut). Maşina este într-o stare bună, şi merită o restaurare completă, mai ales că este un W126 funcţional. Din păcate eu nu am timpul necesar să o aduc în starea cum mi-ar place mie, şi va trebui să cumpăr una gata recondiţionată. Aşa că o să mai aştept propuneri de la membrii forumului, şi rog moderatorii să nu închidă încă subiectul. Deci, mingea e ridicată la fileu.
                            Cu respect.

                            Comment


                            • #15
                              Era un 126 (560 SEL)in Timisoara pe care se cerea in jur de 7000 euro. Nu am vazut masina, nu stiu cum arata, dar la banii astia trebuie sa fie fara defect.
                              Contacteaza-ma daca vrei numarul de telefon. Eventual as vrea si eu sa il vad...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF