Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand Mercedes W140 350 TD 1996

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Mercedes W140 350 TD 1996

    An: 1996
    Motor: 3500cc, turbo diesel
    Putere: 150cp
    Cutie automata

    Stare impecabila. Masina este full, clima (dubla), cutie automata, pilot automat, trapa sticla, geamuri duble, electrice, oglinzi electrice, incalzite, 4 airbaguri, abs, asr, perne aer scaune, sistem sunet dolby surround cu 12 boxe, mp3 player, etc...

    Pret 5600 EURO negociabil..
    Tel: 0734.349.147
    Attached Files

  • #2
    Seria sasiu?

    Comment


    • #3
      Crima avionu'...unii ca mine viseaza la asa ceva de la varste fragede
      God, If you give us Tupac back, we will give you Justin Beiber

      Comment


      • #4
        Posibil sa ma insel, dar nu dupa jumatatea lui 95 modelele w140 au venit cu clima digitala?

        Si cu celalant motor? de 3000 si 177cp?
        Last edited by 300zxtt; 10-21-2009, 17:44 PM.

        Comment


        • #5
          Salut!

          Masina din poze nu corespunde cu descrierea facuta!

          Codul VIN imi va da dreptate.

          Cu respect,

          w140s 320lwb
          "Nimic nu este mai scump ... DE INTRETINUT, decat un Mercedes ieftin"

          http://www.clubmercedes.ro/w140-t5810.html
          http://www.clubmercedes.ro/w126-t5806.html

          Comment


          • #6
            DMIHNEA: adica asta?

            VIN WDB1401341A252183
            Model 300 SD TURBO / S 350 TURBODIESEL
            Chassis 1401341A252183
            Engine 603971 12 015206
            Transmission 722367 04 110508
            Order 0 5 233 42835
            Delivery date 16.02.95
            Dealer Bremen branch (233)
            Interior cloth cream beige (065)
            Paint
            481 bornite (blackberry) metallic (с 01.01.1990 по 31.12.1996)
            Options
            302 folding armrest in the rear with storage tray (с 01.01.1990)
            303 front folding armrest with tray (с 01.01.1990)
            414 electric tilting/sliding roof in glass version (с 01.10.1988)
            515 Becker radio (AM/FM - USA)
            radio MB Classic with traffic news decoder (VK) (с 01.07.1992)
            551 anti-theft warning system (с 01.11.1978 по 31.03.1998)
            582 air conditioner in the rear - model W140 (с 01.03.1989)
            000A Unknown code

            300zxtt: posibil, nu stiu..
            w140_s320l: adica? ce nu corespunde, ca nu inteleg? poti sa vezi masina, are exact tot ce am spus in descriere..

            daca tot mi-ati atras atentia ca nu corespunde descrierea, trebuie sa fac o adaugire.. are clima pe 4 zone, nu 2 cum am spus initial, are si pentru spate aer cald/rece - stanga/dreapta..
            Last edited by sixone; 10-21-2009, 20:10 PM.

            Comment


            • #7
              Originally posted by sixone View Post
              DMIHNEA: adica asta?

              VIN WDB1401341A252183
              Model 300 SD TURBO / S 350 TURBODIESEL
              Chassis 1401341A252183
              Engine 603971 12 015206
              Transmission 722367 04 110508
              Order 0 5 233 42835
              Delivery date 16.02.95
              Dealer Bremen branch (233)
              Interior cloth cream beige (065)
              Paint
              481 bornite (blackberry) metallic (с 01.01.1990 по 31.12.1996)
              Options
              302 folding armrest in the rear with storage tray (с 01.01.1990)
              303 front folding armrest with tray (с 01.01.1990)
              414 electric tilting/sliding roof in glass version (с 01.10.1988)
              515 Becker radio (AM/FM - USA)
              radio MB Classic with traffic news decoder (VK) (с 01.07.1992)
              551 anti-theft warning system (с 01.11.1978 по 31.03.1998)
              582 air conditioner in the rear - model W140 (с 01.03.1989)
              000A Unknown code

              300zxtt: posibil, nu stiu..
              w140_s320l: adica? ce nu corespunde, ca nu inteleg? poti sa vezi masina, are exact tot ce am spus in descriere..

              daca tot mi-ati atras atentia ca nu corespunde descrierea, trebuie sa fac o adaugire.. are clima pe 4 zone, nu 2 cum am spus initial, are si pentru spate aer cald/rece - stanga/dreapta..
              Da. Cam asta ar fi VIN-ul. Si e clar ca ceva nu e in regula. Zici ca masina e din 96 iar din VIN reiese ca deja la data de 16-02-1995 era livrata. Deci ce se vinde aici???

              Comment


              • #8
                Nu stiu, anul in talon si cartea masinii este 1996.. Din ce apare acolo e 1995 intr-adevar.. Habar n-am.. Atunci a fost inmatriculata masina prima oara.. nu stiu..
                Asta e masina.. Optiunile sunt cele enumerate..
                Mai mult puteti veni si vedea oricand masina.. nu ma ocup cu masini, nu stiu diferentele intre diverse modele..
                Ca sa fie toata lumea multumita.. E fabricata in 1995, inmatriculata in 1996 prima oara.. si pretul e negociabil..
                Intre timp am vorbit cu cineva, in principiu voi da masina saptamana viitoare... Daca intervine ceva si se razgandeste si nu o vand, va anunt..
                Last edited by sixone; 10-21-2009, 20:30 PM.

                Comment


                • #9
                  Eh,vechea meteahna,a zis si omu sa para mai tinara pentru cumparator,fara sa realizeze ca deja 96 e 300TD....altfel spus e un 350td din 95...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by DMIHNEA View Post
                    Eh,vechea meteahna,a zis si omu sa para mai tinara pentru cumparator,fara sa realizeze ca deja 96 e 300TD....altfel spus e un 350td din 95...
                    Veche neveche, pretul e mai mult decat OK.La banii astia gasesti in cel mai rau caz vreun w210 obosit.

                    Ce pot sa zic, succes la vanzare.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by DMIHNEA View Post
                      Eh,vechea meteahna,a zis si omu sa para mai tinara pentru cumparator,fara sa realizeze ca deja 96 e 300TD....altfel spus e un 350td din 95...
                      Da, 350TD am spus.. Am spus 1996, fiindca asta scrie pe talon.. nu stiu sincer ce vina am, ca el a fost fabricat in 1995 si trecut 1996 pe talon..
                      In fine.. poate daca spuneam 2006 si era 1995, intelegeam nemultumirile aparute.. dar asta, doar de dragul de a comenta, nu vad rostul..
                      Pe cine intereseaza masina, vine o vede, o probeaza, o testeaza, etc..
                      In ton cu replica ta, pot spune ca lumea e plina de carcotasi.. Sincer, te interesa masina sau doar intretineai discutia?
                      Oricum am spus, masina este "rezervata" pana saptamana viitoare.

                      Comment


                      • #12
                        Aici este anuntul complet:http://www2.autovit.ro/masini/mercedes/s_350/
                        anuntul nr 13.Din intamplare am vazut anuntul aseara.Bafta.
                        Last edited by vizyboss; 10-23-2009, 14:35 PM.

                        Comment


                        • #13
                          yep.. este si pe autovit..de ce?

                          Comment


                          • #14
                            Nimic,am vazut anuntul complet.Bafta cu vanzarea.

                            Comment


                            • #15
                              Anuntul este valabil in continuare.. Cel cu care vorbisem pentru masina saptamana asta a cumparat un alt mercedes W126 din cate mi-a spus..

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF