Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

[Vand] w203 2007 c200cdi

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Vand] w203 2007 c200cdi

    Achizitionat de la Tiriac de nou.
    Are vreo 33.000 km, motorina, 122cp, piele, cutie automatica, climatronic, senzor lumini, senzor ploaie, audio Cd, singur proprietar.
    Nu stiu ce sa mai zic! ... Masina am luat-o de noua si reviziile au fost facute NUMAI la Auto Class.

    Nu vreau combinatii, vreau sa o vand si cer pe ea 19.500 EUR

    0743.890.848
    0722.223.280
    silviu_dumitriade@yahoo.com

    YM sau SKYPE: Silviu_Dumitriade
    Attached Files
    Cult of Personality

  • #2
    Daca nu shtii ce sa mai zici, baga seria de shasiu si o verifica cine e interesat pe site-ul rusesc. Si astfel scapam de intrebari timpite si batai de cap. E mai simplu...

    Comment


    • #3
      ... ok!

      SS: WDB2030071F929210
      SM: 648.963 / 30609060

      As vrea si eu sa o verific, dar nu stiu de acel site. As putea obtine, eventual pe privat, link catre acel site?

      Mersi. Azi tocmai am intrat in 34.000km si voi schimba rotile cu unele pe 17"!

      Alles Gute!
      Cult of Personality

      Comment


      • #4
        Originally posted by U R S U View Post
        ... ok!

        SS: WDB2030071F929210
        SM: 648.963 / 30609060

        As vrea si eu sa o verific, dar nu stiu de acel site. As putea obtine, eventual pe privat, link catre acel site?

        Mersi. Azi tocmai am intrat in 34.000km si voi schimba rotile cu unele pe 17"!

        Alles Gute!
        http://old.mbclub.ru/mb/vin/?lng=eng Spor la citit!

        Comment


        • #5
          Ietete cita promptitudine... Ai furat startul...

          Comment


          • #6
            Originally posted by doktor4carz View Post
            Ietete cita promptitudine... Ai furat startul...
            Am fost pe faza Exact la 5 minute dupa ce a postat eram pe forum si citeam, si am zis sa fiu si eu de ajutor cumva.

            Comment


            • #7
              Va multumesc!

              Foarte tare, site-ul! ... Am fost ieri sa vada unu' masina, dar mi-a dat 17.000 pe masina si nu stiu ce sa fac?! ... Pe mine m-a dus masina mult mai mult cand am luat-o, dar in zilele astea in care nu prea mai exista cash pe piata ...

              Sa vedem!

              Inca o data, va multumesc pt ajutor si promptitudine!

              Masina e la vanzare!
              Cult of Personality

              Comment


              • #8
                Fara sa vreau sa te incurc la vanzare, zic ca ce ai tu pe bord nu e climatronic. Daca o ai din Romania, trebuie sa ai lista completa de echipare; site-ul ala rusesc zice prea des "unknowm code".
                Unless I'm very much mistaken...

                Comment


                • #9
                  Nu ma incurci cu nimic. Am luat masina de la dealer din RO la O km si am mers numai eu cu ea, dar nu e ceea ce imi trebuie! Am avut alta impresie! Mai am o masina cu care merg, alta marca, de care sunt PREA multumit, iar Mercedes-ul asta ma incurca!
                  Eu am vazut ca iti poti seta ce temperatura vrei in habitaclu. La asta m-am referit cand am zis "climatronic". Daca am facut vreo gresala, imi pare rau, a fost facuta din necunoastere, nu din dorinta de a spune ceea ce nu e!
                  Nu imi fac complexe! ... Cunosc masina de cand s-a nascut, stiu a conduce o masina turbo (e important de stiut), diesel si cutie automata. Stiu si valoarea ei corecta pe piata, cu toate ca in zilele astea nu mai e o regula.
                  Cult of Personality

                  Comment


                  • #10
                    Cu riscu` de ane lua la rost Fanel... OAO... esti mai multumit de alta marca incat Mercedesu` sa te incurce? OAO !

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by pianosso View Post
                      Fara sa vreau sa te incurc la vanzare, zic ca ce ai tu pe bord nu e climatronic. Daca o ai din Romania, trebuie sa ai lista completa de echipare; site-ul ala rusesc zice prea des "unknowm code".
                      Corect...

                      Originally posted by cipa View Post
                      Cu riscu` de ane lua la rost Fanel... OAO... esti mai multumit de alta marca incat Mercedesu` sa te incurce? OAO !
                      Nu te stresa... intre W203 si alta marca (depinde de marca acum...) si eu ash alege altceva, daca nu ash avea o Cobra sau ceva de genul asta sub cur... W202-ul mai vorbeshte cu mine, dat fiind faptul ca aduce nitzel a W124, care e mashina. Dar W203 sub nici o forma... Si daca ash avea de ales intre Opel Astra (ce am prin curtea shcolii...) si W203, ma bag la Astra ratata instant. Dar le dau foc fara sa clipesc si fara sa regret banii datzi pe ele, chiar daca le-ash plati pe amindoua, pentru un bot de cal perfect, cu ceva optziuni. Parerea mea... off-topic.

                      Comment


                      • #12
                        Inseamna ca esti un adevarat fan al marcii ! Cred ca nici aia de pe club opel nu ar face alegerea asta. Avand in vedere ca W203-ul meu nu are nimic schimbat in 150.000 km, in afara de reviziile obisnuite, cred ca se bate, din punct de vedere al fiabilitatii, cu orice W124 preferat de tine. Oricum, sunt de parere ca ai facut o afirmatie gratuita, deplasata si nedemna de un moderator.
                        sigpice60 525d

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by T_o_r_q_u_e View Post
                          Inseamna ca esti un adevarat fan al marcii ! Cred ca nici aia de pe club opel nu ar face alegerea asta. Avand in vedere ca W203-ul meu nu are nimic schimbat in 150.000 km, in afara de reviziile obisnuite, cred ca se bate, din punct de vedere al fiabilitatii, cu orice W124 preferat de tine. Oricum, sunt de parere ca ai facut o afirmatie gratuita, deplasata si nedemna de un moderator.
                          Fara sa starnim vreo polemica sau vreun off-topic grosolan, dar 203 nu se va compara in veci cu 124. Cine n-a avut 124 si e multumit de fiabilitatea unui 203 poate zice orice. Cine a avut sau are 124 poate spune ca e masina suprema daca o poate compara cu o alta masina, fie ea si Mercedes. Poate n-ai auzit de 124 care nici la 5-600000 km n-aveau nici macar o bucsa schimbata si mergeau fara sa troncane absolut nimic. Ca sa nu mai zic de cele care au milionul de km facut....Am avut si stiu ce zic. As schimba oricand ORICE tip de Mercedes pe un 124 tipla. Si ca mine sunt alti zeci de membri ai forumului poate.

                          Scuze de off-topic dar chiar nu m-am putut abtine. Revenind la al nostru thread nu pot ura decat:... Bafta la vanzare.

                          Comment


                          • #14
                            Parerea mea e ca W203 e o masina frumoasa, usor feminina, lenesa (pt cerintele mele).
                            In rest: foarte precisa pe directie si franare, (Masina asta nu a dat gres NICIODATA in a evita vreun pericol), confort (intr-adevar, nu simti denivelari sau alte "hopuri"), clima raceste perfect, muzica de calitate si ... altele.
                            In prezent posed 5 masinni si vreau sa mai scap din ele, din mai multe motive.
                            Cand am zis ca prefer o alta masina din dotare, recunosc, am facut o comparatie gresita, pentru ca e vorba de clase diferite de masini, in favoarea celeilalte.
                            Am crescut cu Mercedes in suflet, dar acum nu imi pot permite un Mercedes ce sunt convins ca m-ar satisface (un 190/300SL I, W293, sau un CLS imbunatatit in performante)... sa nu uit de BLACK!)
                            Nu am ce reprosa masinii pe care o vand decat ca e lenesa ... pentru cerintele mele! Atat!
                            Cult of Personality

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by T_o_r_q_u_e View Post
                              Inseamna ca esti un adevarat fan al marcii ! Cred ca nici aia de pe club opel nu ar face alegerea asta. Avand in vedere ca W203-ul meu nu are nimic schimbat in 150.000 km, in afara de reviziile obisnuite, cred ca se bate, din punct de vedere al fiabilitatii, cu orice W124 preferat de tine. Oricum, sunt de parere ca ai facut o afirmatie gratuita, deplasata si nedemna de un moderator.
                              Iote cine ma judeca pe mine si parerile mele... oi fi stat si matalutza la vreo shapte cururi de baba ca sa ma tragi de oua pe mine... Parerea dumitale despre afirmatzia mea chiar nu conteaza, iar cu prima ocazie cind mai fluieri in biserica te dau afara.

                              Originally posted by florineasca View Post
                              Fara sa starnim vreo polemica sau vreun off-topic grosolan, dar 203 nu se va compara in veci cu 124. Cine n-a avut 124 si e multumit de fiabilitatea unui 203 poate zice orice. Cine a avut sau are 124 poate spune ca e masina suprema daca o poate compara cu o alta masina, fie ea si Mercedes. Poate n-ai auzit de 124 care nici la 5-600000 km n-aveau nici macar o bucsa schimbata si mergeau fara sa troncane absolut nimic. Ca sa nu mai zic de cele care au milionul de km facut....Am avut si stiu ce zic. As schimba oricand ORICE tip de Mercedes pe un 124 tipla. Si ca mine sunt alti zeci de membri ai forumului poate.

                              Scuze de off-topic dar chiar nu m-am putut abtine. Revenind la al nostru thread nu pot ura decat:... Bafta la vanzare.
                              Polemica deja s-a creat, dar se stinge repede. Ori ishi vede de treaba si mucles, ori il dau afara si gata. In rest, subscriu.

                              A se continua la subiect, fara tendintze d-astea bizare...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF