Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

vand mercedes w124 200d

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vand mercedes w124 200d

    Vand mercedes w124 2000 diesel,din 06.1991,manuala 4+1,geamuri fata electrice,oglinzi electrice incalzite,trapa electrica,ABS, jante mercedes pe 15 originale,2 seturi cauciucuri(vara si iarna),tetiere spate electrice,itp pana in 06.2014 facut la RAR,asigurare valabila pana in 01.2013.mici defecte optice,umpic rugina pe aripa dreapta fata,umpic si la aripa dreapta spate si masca fata,se vad si in poza.interior curat,nefumator.taxele la zi,ofer fiscal pe loc.Sunt proprietar in acte,pentru mai multe informatii sunati la 0748482974.
    pret 1700 neg.
    Attached Files

  • #2
    Originally posted by Catalin.Lupse View Post
    Vand mercedes w124 2000 diesel,din 06.1991,manuala 4+1,geamuri fata electrice,oglinzi electrice incalzite,trapa electrica,ABS, jante mercedes pe 15 originale,2 seturi cauciucuri(vara si iarna),tetiere spate electrice,itp pana in 06.2014 facut la RAR,asigurare valabila pana in 01.2013.mici defecte optice,umpic rugina pe aripa dreapta fata,umpic si la aripa dreapta spate si masca fata,se vad si in poza.interior curat,nefumator.taxele la zi,ofer fiscal pe loc.Sunt proprietar in acte,pentru mai multe informatii sunati la 0748482974.
    pret 1700 neg.
    salut,
    a fost cumva benzinar si pus motor diesel?
    w126 fan

    Comment


    • #3
      salut.nu, este diesel de cand o iesit din fabrica.actele, fiscal ,totul este in regula.

      Comment


      • #4
        am uitat sa specific ca masina are si carlig de remorcare original cu priza.renunt la masina doar pentru ca beneficiez de ceva reducere la primarie si nu pot sa mai tin masina cu motor mai mare de 1.6.

        Comment


        • #5
          Aveti motorul trecut in acte ? Diferenta de impozit intre un motor sub 1600 si unul de pana la 2000 este foarte mica, doar 100 lei pe an.
          Nu cred ca asta e un motiv plauzibil ori te-ai incurcat in exprimare.
          Suntem cei mai buni : in aer , pe apa si pe pamant !!

          Comment


          • #6
            Originally posted by costi05 View Post
            Diferenta de impozit intre un motor sub 1600 si unul de pana la 2000 este foarte mica, doar 100 lei pe an. Nu cred ca asta e un motiv plauzibil ori te-ai incurcat in exprimare.
            Ba s-a exprimat foarte corect.

            Omul primeste ajutor de la primarie , si conform reglementarilor nu are voie sa detina autoturisme care depasesc 1600 cm3.
            Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

            Comment


            • #7
              Aprob si eu acest lucru...anul trecut am auzit ca cine a beneficiat de reduceri la gaz, nu avea voie sa detina un autovehicul cu o capacitate cilindrica mai mare de 1600.


              On topic: Am un prieten care isi cauta un W124...o sa ii arat pozele si daca este interesat atunci te va suna!

              Toate cele bune si bafta la vanzare!
              Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

              W126 280SE
              W123 280CE
              W126 500SEC
              W220 500L

              'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

              Comment


              • #8
                Multumesc.eu locuiesc inca cu mama mea si beneficiaza de reducere 50% la incalzire si apa calda pe tot parcursul iernii.iarna trecuta am incarcat-o destul de bine la facturi pentru ca am inmatriculat masina pe adresa unde locuim.deci in consecinta ori renunt la masina ori o trec pe alta adresa.dar nu vreau sa fac probleme nimanui si mai bine renunt la ea iar cand o sa fie momentul o sa imi cumpar din nou un w124.

                din pacate traim intr-o tara in care masinile peste 1600cmc sunt considerate limuzine.imi cer scuze daca am facut off topic.
                Last edited by mircea600sel; 09-02-2012, 00:47 AM.

                Comment


                • #9
                  up. 1500 euro fix. pt alte intrebari si detalii nu ezitati sa intrebati.

                  Comment


                  • #10
                    Nu ii chestia de limuzina daca are peste 1.6 , ci pt a sustine productia de kkt a loganului .
                    Srry de off
                    Bafta la vanzare

                    Comment


                    • #11
                      Valabil in continuare.

                      Comment


                      • #12
                        Nu schimbi cu un Golf 2 , 1.6 diesel , 5 la suta, daca tot ziceai ca ai nevoie de maxim 1.6 ). Masina arata bn, putin modificata.Iti pun un link in caz ca te intereseaza.O seara faina.

                        Comment


                        • #13
                          Superb Golful...eu zic ca ar merita.
                          E220 cdi W210, 2001

                          E320 W210, 1997
                          C180 W202, 1994
                          W123 200D, 1978 cu inima de W124


                          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                          Comment


                          • #14
                            Up.1500 valabil in continuare.

                            Comment


                            • #15
                              Daca se mai negociaza la pret, la fata locului bineinteles, astept PM. Cele bune!
                              Test drive it as if you would drive test it.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF