Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

vand 2 mercedesuri W124 la pret de 1

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vand 2 mercedesuri W124 la pret de 1

    Vand Mercedes 200D din 1991,stare tehnica si estetica foarte buna,fara rugina,crem cu bandouri mari gri,motorul trage bine,masina intretinuta,ruleaza foarte bine,este o placere la condus,servo total, motor 1997 diesel, 4 viteze, manuala, geamuri electrice fata, oglinzi heliomate incalzite, oglinda dreapta electrica, tetiere spate electrice, trapa electrica, ABS, inchidere centralizata cu telecomanda, suspensii si telescoape aproape noi, placute de frana schimbate recent, faruri electrice, proiectoare, jante pe 15'' mercedes originale, interior curat, nefumator. Doar scaunul soferului ii un pic deteriorat la spatar. Consum ff. bun undeva la 7.5 urban si 5.0-5.5 extraurban. Asigurare inca 6 luni, itp valabil. Proprietar,inmatriculata Ro.

    Mai dau inca un Mercedes 200D din 1989, alb, oglinzi heliomate incalzite, oglinda dreapta electrica, trapa electrica, inchidere centralizata, jante pe 15'' de cobra originale. Inmatriculata Ro,nu sunt proprietar, itp valabil, asigurare expirata. Masina este 200D in acte, dar are motor de 250D w124. Motorul merge impecabil, nu are nici o scurgere, trage ff bine. Am cumparat-o pt recarosare, dar nu am mai reusit sa o recarosez. Pt. mai multe detalii ma puteti gasi pe catalin.lupse@yahoo.com sau la telefon la nr.0748482974.multumesc PRET 2700 E negociabil amandoua.
    Attached Files
    Last edited by Carmine; 11-26-2011, 20:58 PM.

  • #2
    Salutare!

    Se pot posta mai multe poze ale ambelor maisni? Eventual interior/exterior. Multumesc mult!

    Inca o intrebare : Certificat fiscal se poate da?
    sa n-ai incredere in frane si-n femei!

    Comment


    • #3
      O sa incerc sa fac niste poze si la interior la mercedesul crem, si la cel alb interior-exterior. Pot oferi fiscal doar pe cel crem. Cu cel alb m-am ales dintr-o afacere proasta pentru mine. Este in stare cam proasta. Motorul este impecabil pe el, dar la tablarie ii cam ruginit. Pana mai diseara sper sa revin cu niste poze.
      Last edited by Carmine; 11-27-2011, 20:20 PM.

      Comment


      • #4
        Ok, multumesc! Astept pozele!
        sa n-ai incredere in frane si-n femei!

        Comment


        • #5
          Am mai adaugat poze,ma scuzati pt calitate dar sunt facute cu telefonul. Interiorul maro este de pe mercedesul crem cu gri. Pozele cu motorul sunt de la mercedesul alb,este de 2500 diesel. Interiorul de la mercedesul alb este de culoare albastru si ii modelul acela inainte de 90. Sunt dispus si la unele schimburi. Astept ofertele dumneavoastra.
          Sunt dispus si la anumite schimburi,tot mercedes bineinteles.
          Attached Files
          Last edited by Carmine; 11-30-2011, 21:27 PM. Reason: un up la 7 zile.

          Comment


          • #6
            UP...2400E. Astept ofertele dumneavoastra. Multumesc.

            Mercedesul crem a primit cauciucuri de iarna.
            Last edited by Carmine; 12-12-2011, 21:30 PM.

            Comment


            • #7
              Salut.pretul celui crem care este?

              Comment


              • #8
                salut.un ultim pret la cel crem ii 2100E.masina este pe numele meu deja.pozele sunt de vreo 2 luni cand inca era pe doamna din timisoara.

                Comment


                • #9
                  Deci...cel crem este 200D in carte si 250D in realitate?
                  Pana cand are ITP valabil?
                  Seria motorului in acte este cea de pe blocul 200D?
                  Ai cumva drum prin Timisoara in urmatoarele zile?
                  M-ar interesea masina (cea crem singura pt ca piese de W124 am multe). Am o Skoda Felicia 1.9 SDI inmatriculata peste Dunare si as da-o la schimb (eu o evaluez la 1300 de Euro). Motorul trage fantastic fiind modelul folosit pe Golf 3. Mici probleme la tabla.
                  Astept un raspuns.

                  PS - daca tot o ai deja de ceva timp fa te rog un update la consum intra si extraurban. Sunt curios de valori. Eu am avut 200D...
                  E220 cdi W210, 2001

                  E320 W210, 1997
                  C180 W202, 1994
                  W123 200D, 1978 cu inima de W124


                  Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                  Comment


                  • #10
                    cel crem este in regula cu toate actele,este pe mine inscrisa(pe bihor)este 200D in acte si motorul ii 2000 diesel.pe cel alb este motorul schimbat,in acte este 200D si are motor de 2500 pe masina.iar consumul l-am calculat.am mers cu masina la galati de 2 ori,am fost 3 in masina cu bagaje si mi-o iesit consum de 5.5l/100.si in oras in vara am calculat si era undeva la 7.5l.acuma iarna nu stiu cat ia.si legat de schimb,nu multumesc,prefer tot mercedes.cel crem sub 2100E nu coboara.o seara faina

                    Comment


                    • #11
                      se poate inchide.

                      Comment


                      • #12
                        mercedesul crem este din nou de vanzare.pretul este 1700 neg.revin cu poze noi

                        Comment


                        • #13
                          se poate inchide acest topic.multumesc.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF