Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vind 190E W201 2,6 K-JETRONIC

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pai ai uitat sa mentionezi ce era mai important.
    Fondurile disponibile
    Trebuie sa ai foarte mare grija la Passat, ca au fost niste serii cu probleme la articulatii.

    Comment


    • #17
      Originally posted by asfalttango View Post
      Am gasit cumparator la masina la 4500 euro +motorul de rezerva...Baiatul va avea grija de masina ,cu siguranta si nu o sa isi bata joc de ea....

      Acum ramine intrebarea....Ce sa imi cumpar?

      1.Clar BENZINA(daca are si GPL e perfect)
      2.Maxim motor 2000cm3(preferabil 1600 sau 1800)
      3.Caroserie ESTATE
      4.In jur de 10.000
      5.Minim 2002 ,ABS,AC
      6.Argintiu...

      Eu m-am orientat catre un VW PASSAT 2002 1,6
      Astept cu mare interes comentariile si propunerile voastre......
      Renunti la marca...MB?
      Daca vrei sa te orientezi intr-adevar la altceva eu iti recomand cu toata increderea o japoneza,preferabil Toyota sau Honda.De ex. eu mai am un Nissan de care sunt f.f.multumit!
      Last edited by prudom; 12-20-2007, 15:01 PM.

      Comment


      • #18
        treci la vw si vom ride......de plinsul tau...

        Comment


        • #19
          Originally posted by DMIHNEA View Post
          treci la vw si vom ride......de plinsul tau...
          Hai ca ai zis-o de n-ai mai fi zis...
          Mercedes nu e singura marca de masini. Omul a spus clar ca vrea masina dupa 2002 si probabil are un buget in care nu se incadreaza MB.
          Personal nu sunt de acord cu mentalitatea "masina mea e singura buna", care am vazut-o si pe forumul de la alte marci.
          Sunt de acord cu orientarea spre japoneze cu conditia sa fie japoneze noi.
          Altfel mi se pare greu de gasit piese.

          Comment


          • #20
            Multumesc pentru recomandari .

            Toyota mi-ar placea dar e cam scumpa si nu am diagnoza pentru ea.Un RAV 4 sau un AVENSIS ce mi-ar mai placea.
            Mi-ar placea AUDI A6,A4 dar sunt scumpe si nu ma pot atinge.

            Mi-as lua un MB C180,C200 dar taxa mare si daca il inmatric in BULGARIA e mai greu cu CASCO.

            E mai dificil cind nu ai suficienti bani.

            Nu pot depasi 10.000 euro cu toate taxele .

            Am renuntat la Passat si m-am orientat la TOYOTA RAV 4 benzina cu 2000cm3 .Sunt usurele si motorul duce bine caroseria la un consum de 10 in oras.

            A avut cineva?
            Stiti pe cineva care vinde asa ceva?(sau ar face un schimb?
            Last edited by doktor4carz; 01-17-2008, 15:15 PM.

            Comment


            • #21
              Originally posted by asfalttango View Post
              Am renuntat la Passat si m-am orientat la TOYOTA RAV 4 benzina cu 2000cm3 .Sunt usurele si motorul duce bine caroseria la un consum de 10 in oras.

              A avut cineva?
              Stiti pe cineva care vinde asa ceva?(sau ar face un schimb?
              Eu am avut,mai bine zis nevasta-mea,am fost f.multumiti de ea,consumu' era 7 inafara si vreo 11 in oras,avea 400000 de km si mergea ca noua!
              Eu nu renunt la Mercedes ca imi place dar daca as face-o,ar fi doar pt o japoneza.Sunt foarte fiabile,de ex:Honda Accord a iesit al 7-lea an consecutiv la un studiu efectuat,cea mai fiabila masina din lume,urmata de celelalte japoneze(toyota,mazda,nissan,subaru)si la mare distanta...europenele
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Masini de plastik...ofofof...vine sfarsirul lumii....n as putea sa renunt la stea....
                Last edited by pneu; 01-17-2008, 16:20 PM.
                W110-2.0 D 1966
                W115-2.0 D 1971
                W123-2.4 D 1982

                Comment


                • #23
                  Frumos RAV-ul tau prudom,eu caut unul cu 5 usi si am gasit in Germania la preturi aceptabile...
                  Mie imi trebuie un 4x4 neaparat...si a cam trecut vremea gonitului pe sosea.Si cum ma cam uit la motorizare ca sa nu mai am taxe mari am optat pentru acest model...

                  Comment


                  • #24
                    Si avensisul e frumusel.. dar rav4 e mai polivalenta.. mai ales ca tu vrei 4x4

                    Comment


                    • #25
                      Cel de la care am luat MERCEDESU' si-a luat AVENSIS nou si mie mi-a vindut Mertul.
                      Mi-as lua G sau ML dar nu imi permit.

                      Si toate informatiile arata ca 4x4 japoneze sunt f bune.

                      Comment


                      • #26
                        Super oferta de sarbatori.....Sezonul reducerilor.....Reducere de 501 euro ceea ce inseamna ca o vind la 3999 euro...Amatori?

                        Comment


                        • #27
                          Mai pune unu, sa fie 4 mii...

                          Comment


                          • #28
                            Ca la nemti....cifra psihologica....

                            Comment


                            • #29
                              Oferta de sarbatori a expirat....Revenim la pretul initial...sau schimb cu 4x4

                              Comment


                              • #30
                                Va salut! Domnule "asfalttango" ce firma aveti GPL-ul, cat a costat si ceva sfaturi ca tot vroiam sa ii pun si eu dar ma dadeau inapoi "montagii" astia de prin Pitesti ca se srica injectia ca nu merge bine bla, bla si la mine masina face cel putin suta de km zilnic in oras. Nu vad de ce sa bag banii aiurea in benzina cand in maxim un an amortizez investitia si diferenta de bani sa ii bag in dansa.
                                Va multumesc frumos!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF