Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vind 190E W201 2,6 K-JETRONIC

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vind 190E W201 2,6 K-JETRONIC

    De vinzare

    MERCEDES 190 E 2,6 K-JETRONIC cu GPL omologat

    JANTE 15
    GEAMURI SI OGLINZI ELECTRICE
    TURELA ELECTRICA
    196,0000KM
    CIRLIG REMORCA
    TUNING OPTIC SI BANDOURI ORIGINALE
    SCAUNE RECARO ORIGINALE

    4900 EURO

    SAU SCHIMB CU MERCEDES C180 SAU C200

  • #2
    salut!
    ce preti are masina?
    ai puteasa im spui si ce consum are?

    Comment


    • #3
      pretul este de 4900 euro(la acest pret primesti si un motor identic cu al masinii de rezerva)

      consum 12 litri gaz mixt pina in 160 km/h
      10 litri benzina mixt pina in 140km/h

      daca se depasesc vitezele sau se conduce sportiv consumul creste cam cu 2-3 litri la 100 km

      Comment


      • #4
        Masina e masina. Am vazut-o cu ochii mei. Garantez pentru ea.

        Comment


        • #5
          Ah, ce ma mananca... Daca aparea anuntul asta in vreo 2 luni, cred ca puneam mana pe ea... ce an de fabricatie si cati caluti?

          Comment


          • #6
            90 e masina, motorul e 2600, 6 in linie, 160 de cai, cutie mecanica cu 5.

            Comment


            • #7
              Dragi colegi sa il ajutam pe colegul clasic-auto sa puan niste foto pe site!(ca su nu spun ca nici eu nu stiu-din pacate)

              Comment


              • #8
                Dupa lupte seculare am reusit sa fac un thread. http://www.clubmercedes.ro/cum-punem...=1730#post1730

                Comment


                • #9
                  cine ti-a reglat-o ? nu i-mi dai si mie adresa lui ? sau telefonul ?
                  eu am un 124 230 E dar nu merge ca a ta

                  Comment


                  • #10
                    Reglajul de gaz l-am facut eu cu obturarea admisiei.DOK mi-a zis ca nu e bine dar merge ok pe GPL referitor la consum.Acum am 12-12,5 pina in 160 cu mers rapid spre f rapid si 13-14 la peste 160 si mers la maxim(fara menajamente).
                    Am obturat admisia cit sa aiba putere k-jetronicul sa traga clapeta.Nu am umblat la k-JETRONIC.
                    Dar tu il ai pe DOK in zona.Nu ar trebui decit sa apelezi la el ca sigur te ajuta....

                    Comment


                    • #11
                      SUPER OFERTA INSTANT!
                      Masina de mai sus la pret OFERTA de 4500 euro +motor complet bun de rezerva!!!!

                      Comment


                      • #12
                        Sau o combinatie cu un 4x4+diferenta cu cirlig de remorca pentru tractare

                        Comment


                        • #13
                          nici un amator sau cineva care cunoaste pe cineva interesat/

                          Comment


                          • #14
                            ai avut ceva probleme cu gpl-ul?
                            ca se intampla!

                            Comment


                            • #15
                              Am gasit cumparator la masina la 4500 euro +motorul de rezerva...Baiatul va avea grija de masina ,cu siguranta si nu o sa isi bata joc de ea....

                              Acum ramine intrebarea....Ce sa imi cumpar?

                              1.Clar BENZINA(daca are si GPL e perfect)
                              2.Maxim motor 2000cm3(preferabil 1600 sau 1800)
                              3.Caroserie ESTATE
                              4.In jur de 10.000
                              5.Minim 2002 ,ABS,AC
                              6.Argintiu...

                              Eu m-am orientat catre un VW PASSAT 2002 1,6
                              Astept cu mare interes comentariile si propunerile voastre......

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF