Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai crede ca cineva a cumparat asa ceva sa faca 2000 de km in 7 ani????Sa nu mai zic sa o aduci in Romania la vanzare??

    Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
    Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
    Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
    SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

    Comment


    • Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


      Nu e vreun 202 cu manivele la geam, dar cred ca e ceva special...

      Comment


      • Ce steaua lu' Mercedes mai e si echiparea Designo pe w211 ?
        Am gasit asta de mai jos, pare un mix intre Avantgarde si Elegance, e Designo clar de fabrica, ca are si pe schimbator scris Designo si nu am vazut combinatia de lemn / culoare de piele / ceasuri pe Elegance sau pe Avantgarde. Dar am gasit foarte putine informatii pe subiect, cica ar fi ceva mai la comanda. Ma intereseaza mai mult pe partea de suspensii, oare e bazata pe Elegance sau pe Avantgarde? N-as vrea Avantgarde, e prea ferma si joasa pentru gustul meu.
        https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...=Recommend_DES
        Last edited by dkmg; 05-06-2021, 13:14 PM.

        Comment


        • designo is the individualisation range for exclusive paint finishes and high-quality interior appointments. Select materials and skilled craftsmanship hone the design of your Mercedes-Benz and ensure a truly special sensory experience. You get a car of special value – produced to meet your wishes and requirements.

          Adică culori & interioare deosebite

          Comment


          • In contextul asta , avand in vedere ca probabil a dat o caruta de bani sa-l faca designo, de ce si l-o fi luat cu arginitiu standard la vopsea exterioara si nu si-a pus macar pielea peforata si ventilata la tapiterie ma bate... . Pe partea de suspensii nu zice nimic, deci presupun ca erau standard plecand de la .. avantgarde? Dar are ceasuri de Elegance.
            Last edited by dkmg; 05-06-2021, 14:02 PM.

            Comment


            • Eu cred ca cel mai bine ar fi sa ceri un VIN dealerului si asa vezi ce da la decodare.
              Parerea mea este ca are echiparea Elegance si nu Avantgarde.

              Masina pare foarte ok.
              1963 Simson SR2E
              1990 Mercedes W124 250d
              2001 Mercedes W210 200K
              2005 Mercedes W211 220cdi
              2018 Suzuki Baleno

              Comment


              • Eu am luat interior complet designo si l-am montat pe masina mea. Nu cred ca pune cineva optiune de mii de euro pe un E220. Parerea mea e ca a fost retrofit. Oricum, nu e relevant pentru ca masina e destul de dotata si de faina.

                Comment


                • Salutare.. cam asa arata un Designo original, nu ce scrie ala acolo...aia e doar vrajeala de vanzator...Din cate masini am vazut in echiparea asta, la toate, pielea are culoarea asta specifica ,portocalie, pe scaune are insemnul de Designo, lucruri pe care nu le vezi pe acel break...Si daca va uitati pe actele omului, doar optiunea Designo costa 5200 de iepuroi !!!

                  https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...f-c9e81af9e77b
                  Last edited by Cristi Nazarov; 05-07-2021, 22:06 PM.
                  Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                  Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                  Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                  SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                  https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                  Comment


                  • Nu-i chiar SEC, dar tot fain e:
                    Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                    Comment


                    • Splendid !
                      1963 Simson SR2E
                      1990 Mercedes W124 250d
                      2001 Mercedes W210 200K
                      2005 Mercedes W211 220cdi
                      2018 Suzuki Baleno

                      Comment


                      • Nah... cica Arad... Adevarul e ca nu prea am mai "frecventat" aglomeratiile cu nebunia asta de coroana... Interiorul "refacut" nu prea imi place, poate merge unul original, chiar cu cateva "semne" pentru un "caracter"...
                        W123 280E Blue Green Metallic

                        W126 280SE Champagne Metallic
                        W126 280SE Black Blue Metallic
                        W126 500SE Lapis Blue Metallic
                        W126 500SE Midnight Dark Blue

                        W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                        W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                        Comment









                        • Scot la vânzare, pe alese, 3 Mercedes din cele 5 de care dispun :

                          1. S500 4 matic long - W220 - benzină - 306 CP - start/stop la buton - trapă - 150.000 km - model Facelift - an 2003 - culoare exterior argintiu, cu interior gri - 9.500 Euro negociabil.

                          2. S500 4 matic long - W221 - benzină - 387 CP - 150.000 km - trapă - cameră marșarier color din fabrică - - A/C cu reglaj individual pe 4 zone - detector de radar Beltronix - an 2006 - culoare exterior gri bleu metalizat, cu interior negru - 22.000 Euro negociabil.

                          3. S420 long - W221 - motorină - 320 CP, start/stop la buton - TV în bord și tetiere - cca. 100.000 km pentru motor nou, înlocuit la service în Germania în 2012 și cca. 190.000 km pentru caroserie - - an 2007 - culoare exterior negru metalizat, cu interior bej - trapă și acoperiș panoramic - A/C cu reglaj individual pe 4 zone - 22.000 Euro negociabil.

                          4. E280 4 matic long - W211 - motorină - 190 CP - 87.000 km - model Facelift - an 2008 - 35.000 Euro negociabil.

                          5. Smart Cabrio, 0,9 diesel, cu A/C și plafon detașabil - 105.000 km - an 2005 - 5.000 euro.



                          Toate au fost achiziționate din România sau din Germania de noi.

                          Pentru absolut toate mașinile, dețin inclusiv istoric RAR, plătit.

                          Au cărți service, cu întreținerea/reparațiile consemnate fizic și în format electronic.

                          Toate au tapițerie din piele Nappa și scaune ventilate/încălzite/cu masaj și memorii.

                          În funcție de solicitările concrete se pot pune la dispoziție decodările fiecărei mașini după seria de fabricație.

                          Mașinile se vând doar din cauza „plandemiei” care mi-a pus afacerea pe butuci.

                          Nu au vicii ascunse.

                          La solicitări concrete se pot trimite poze/filmulețe, inclusiv de detaliu.

                          Se pot păstra pe numele actualului proprietar pentru a beneficia de scutire de impozit și alte beneficii.

                          Mașinile pot fi văzute, verificate și/sau testate în apropiere de Ploiești, județul Prahova.


                          Comment


                          • Imi pare rau pt afacerea distrusa.

                            Acesta nu e topic de vanzari. Mai bine descrhizi separat unul cu poze si toate cele. Adica pana sa dea omul 35mii euro pe un 211 din 2008 ar fi bine macar sa vada o poza cu minunea.


                            Nelegat de masinile colegului de forum, ci la subiect, am observat ca specula e in floare la noi, de fapt nimic nou aici.
                            Vazusem un e34 la bani de nimic, in poze arata bine.
                            Lasase vanzatorul la o mie euro, ajunsese in cluj, ca in baia mare nu ma duc sa vad un cazan. Ma duc sa il vad in cluj, deja era la 1700 desi fusese luat la 850e. In final s a dat cu 1000e si s a dat spre teius acu e pe olx la 5mii sau asa ceva, pt cunoscatori si pasionati ai modelului.

                            Il intreb pe om daca a facut ceva lucrari la el in alea 2 saptamani de cand il are: bujii si injectorul cu fir. I am zis ca alea nu costa 4mii euro.
                            Intre timp pretul s a dus in jos cel putin pe facebook.

                            Alt copil tot vinde dar nu se cumpara, un 124 coupe in Cluj la 7mii euro. Restaurat facut, ca a lui nu gasesti, impecabila bla bla. De fapt arata ea bine, dar aripa spate reparata cu o lopata de kit dupa accident, achimbator cu mega joc, joc in caseta si cine stie mai cate, asta e ce am vazut eu atat cat m am uitat la masina.
                            Omu e un student, rupt de realitate, cere ca poate pica fraieru.
                            Hai sa fim seriosi...multi doar asteapta sa pice prostu pe care il vrajesti cu niste poze.
                            Altii tot asa
                            Oamenii astia de fapt nu vor sa vanda, dar daca e sa pice fraieru...
                            Tot o mai da lumea ca in "Germania astea se vand cu"...pai vinde o nene in Germania.

                            Acum sunt in cautare de be am veu, numai gioarse supraevaluate gasesc. Buget maxim maxim 3mii, pt ca masina e de moft, nu vreau sa bag bani aiurea, deci am sanse doar e46, e39. E mai rau ca la mercedes, toti cer 2500 pe niste gioarse invartite, carpite, cu telescoape curse, inceputuri de rugina si tot asa. Sub 2mii majoritatea cazane oribile cu praguri rupte lac exfoliat dar tine omu de pret gen 1500, desi masina sta la vanzare de luni bune.
                            si tot umbland vanzand cazan dupa cazan dau peste un ochios 2l kompressor cu gaz, estetic fara rugina dar carpit cam rau, dar trece itp fara probleme, tehnic functional, inclusiv ac cupla, telescoape si arcuri solide, discuri si placute bune, doar cauciucuri.
                            Totul la 4500lei. La banii astia bmw urile vazute nu erau bune nici de remat. Luat ochiosu, condus aproape o mie km cu el sa imi fac damblaua, dat mai departe la un prieten si gata.
                            ​​​​​​

                            Mare gradina Domnului...mai nimeni nu vinde dar tine de pret, nu da cazanu ca deh, o comoara nu dai una cu doua. Asta in timp ce masini cu adevarat de pasionati si frumoase abia se vand desi sunt cu 500-max o mie mai scumpe decat un cazan.
                            Last edited by Sharky; 02-03-2022, 07:19 AM.

                            Comment


                            • https://www.autoscout24.ro/oferte/me...=android-share

                              Comment


                              • Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF