Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by giorgio
    Originally posted by dan500se
    In afara de airbag-ul ala (nu imi pare sa fie contemporan cu masina...desi cine stie) e cam cheala...
    Volanul cred ca e de la w 124. Nu stiu sa se fi fabricat w 123 coupe cu airbag.
    Si mie mi s-a parut ciudat ca are airbag si nu are geamuri electrice...
    Dar cu siguranta au existat si modele cu airbag-ul ca dotare.
    ,,In 1981 Mercedes-Benz a fost primul constructor de autovehicule ce a introdus airbag-ul-sofer, in premiera la salonul auto de la Geneva. In acelasi an, aceasta inovatie era disponibila optional pe modelele S Klasse W126." (http://www.mercedes-benz-classic.com...tual_tour.html - sectiunea M5->airbag).
    ,,W123 introduced innovations including ABS (optional from August, 1980), a retractable steering column and an airbag for the driver (optional from 1982)." (http://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W123).

    Comment


    • Cotetz de asta am si eu de vanzare la 7000 Euro.Al meu arata ca si nou si e original tot.Care are banutii sariti ca am decis sa il vand,sau ceva masina la schimb.

      Comment


      • Originally posted by telcean1 View Post
        Cotetz de asta am si eu de vanzare la 7000 Euro.Al meu arata ca si nou si e original tot.Care are banutii sariti ca am decis sa il vand,sau ceva masina la schimb.
        Sunt o raritate pentru Romania.Sunt modele cu o eleganta si un rafinament aparte!
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by telcean1 View Post
          Cotetz de asta am si eu de vanzare la 7000 Euro.Al meu arata ca si nou si e original tot.Care are banutii sariti ca am decis sa il vand,sau ceva masina la schimb.
          Asta e nou, mah?
          Attached Files
          1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
          1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
          dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

          Comment


          • W123 188 cp !!!

            Din câte-mi amintesc, a mai fost la vânzare. Un transplant de excepţie ! Ştergătoare de faruri pe W123, raritate !
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
            Lord W126 500SE -> 2.5D
            Lady W123 230C -> 240D
            W124 -> 200D
            W208 CLK200 -> 2.0

            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

            Comment


            • Il cunosc pe proprietarul la COBRA cu motor de 3.0. Mai are un w126 alb cu motor de 3.0 de w124 si inca o cobra alba cu motor de 2.0 de w124. Toate diesel. E un foarte bun meserias si facut zeci de astfel de modificari. Iar ce masina ei de la el garantat merge impecabil. Cobra asta cu motor 3.0 e un vis.
              Last edited by sovieticool; 11-06-2010, 18:48 PM.
              `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

              now - bicicleta !

              0744 239 949

              WEB
              http://garajautodiag.blogspot.com

              Comment


              • Originally posted by sovieticool View Post
                Il cunosc pe proprietarul la COBRA cu motor de 3.0. Mai are un w126 alb cu motor de 3.0 de w124 si inca o cobra alba cu motor de 2.0 de w124. Toate diesel. E un foarte bun meserias si facut zeci de astfel de modificari. Iar ce masina ei de la el garantat merge impecabil. Cobra asta cu motor 3.0 e un vis.
                Toate 3 sunt scoase la vanzare ! Cobra insa mi s-a parut ceva deosebit !
                Last edited by Levi; 11-06-2010, 19:30 PM.
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • Originally posted by Levi View Post
                  Toate 3 sunt scoase la vanzare ! Cobra insa mi s-a parut ceva deosebit !
                  Le vinde de vreo 3 ani. Preturi astronomice, si va mai sta mult si bine cu ele pe autovit. La cati bani a dat pe anunturi isi mai lua un 123 bunicel.
                  Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                  http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                  http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                  Comment


                  • La 123 din 84 zice ca are euro2! e posibil ? Rezultatul la cateva cautari a fost... non-euro.

                    Comment


                    • Originally posted by AndreiM View Post
                      La 123 din 84 zice ca are euro2! e posibil ? Rezultatul la cateva cautari a fost... non-euro.
                      E foarte posibil,uite ce spune anuntul:Modificari: motor 3000 TD de pe W210(E-Klasse 1998)
                      W123 240 D (1977)
                      Ex:W123 240 D (1979) Ex:W123 230 TE 2.3L (1983)
                      Ex:W201 190E 2L(1983)

                      Comment


                      • Originally posted by AndreiM View Post
                        La 123 din 84 zice ca are euro2! e posibil ? Rezultatul la cateva cautari a fost... non-euro.
                        Nu te lua după anul fabricaţiei ! Citeşte anunţul mai atent, are motor de w210. Ceea ce nu e în regulă, sunt cei 188 CP. La w210, cu motorul 3000TD, l6, seria OM606, figurează 175 CP.
                        Iar preţul e corect, având în vedere starea tehnică şi estetică a maşinii. Cred că e singurul transplant de acest gen, cel puţin ştiut de mine. Au mai fost discuţii în legătură cu dotarea dinozaurilor (w116, w123, w126) cu motoare de generaţie mai nouă. Şi nu e uşor să faci aşa ceva. Eu aş fi încântat să am chiar şi un 2.2D pe W126 - impozit mic, dar putere suficientă pt. a mişca onorabil tancul.
                        Cele bune !
                        Lord W126 500SE -> 2.5D
                        Lady W123 230C -> 240D
                        W124 -> 200D
                        W208 CLK200 -> 2.0

                        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                        Comment


                        • La cate imbunatatiri are masina de ce crezi ca nu ar putea avea chiar si 188 CP?

                          Comment


                          • Originally posted by dr_krl View Post
                            La cate imbunatatiri are masina de ce crezi ca nu ar putea avea chiar si 188 CP?
                            Da, ai dreptate, tot ce-i posibil să fi scos din el încă 13 cai. Şi, la ce maşini are, nu cred că vorbeşte avioane. Din punctul meu de vedere, îi doresc spor la vânzare !
                            Lord W126 500SE -> 2.5D
                            Lady W123 230C -> 240D
                            W124 -> 200D
                            W208 CLK200 -> 2.0

                            W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                            Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                            Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                            Comment


                            • Ziceati ca 190-ul visiniu de pe 4tuning e cel mai perfect W201 de vanzare?

                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                              Eu zic ca visiniul ii fain, am senzatia ca a fost si la o intalnire de club la Nebiolo, insa asta din link arata intr-un anume fel din toate punctele de vedere. In plus, scaune spate atat de similare cu cele din fata eu inca n-am vazut.

                              Si am mai "prins" unul in Brasov, parcat, senzational. Caut poza in telefon, si postez.
                              Attached Files
                              1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
                              1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
                              dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

                              Comment


                              • E tare masinuta...Dar are numere provizorii sau e inmatriculata definitiv? In anunt scrie INMATRICULAT. (oare provizoriu sau definitiv?)
                                W123 280E Blue Green Metallic

                                W126 280SE Champagne Metallic
                                W126 280SE Black Blue Metallic
                                W126 500SE Lapis Blue Metallic
                                W126 500SE Midnight Dark Blue

                                W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                                W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF