Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Domnilor, raportez : am sunat de 3 ori la numărul din anunţ, nu răspunde ... Pace bună ...

    Revin cu întrebarea : din ce an se socoteşte o maşină ca fiind clasică ?, că nu prea sunt în temă, şi eventual un sumar succint cu condiţiile ce trebuie îndeplinite, să mă mai edific şi eu ...
    Last edited by Levi; 07-19-2010, 10:56 AM.
    Lord W126 500SE -> 2.5D
    Lady W123 230C -> 240D
    W124 -> 200D
    W208 CLK200 -> 2.0

    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

    Comment


    • Originally posted by Levi View Post
      Revin cu întrebarea : din ce an se socoteşte o maşină ca fiind clasică ?, că nu prea sunt în temă, şi eventual un sumar succint cu condiţiile ce trebuie îndeplinite, să mă mai edific şi eu ...
      Sper sa nu gresesc :

      30 de ani de la ultimul an de productie .

      Deci acum ar intra si w116 , care si-a incheiat cariera in 1979.

      Te prinde pensia pe tine pana intra w126-le tau la clasice.
      Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

      Comment


      • Originally posted by Levi View Post
        Domnilor, raportez : am sunat de 3 ori la numărul din anunţ, nu răspunde ... Pace bună ...

        Revin cu întrebarea : din ce an se socoteşte o maşină ca fiind clasică ?, că nu prea sunt în temă, şi eventual un sumar succint cu condiţiile ce trebuie îndeplinite, să mă mai edific şi eu ...

        Din info pe care le detin masina s-a vandut deja pentru alte info asupra ,,sanatatii " ei puteti sa il contactati pe DOK

        Comment


        • Originally posted by Eugen Gaftoneanu View Post
          Din info pe care le detin masina s-a vandut deja pentru alte info asupra ,,sanatatii " ei puteti sa il contactati pe DOK
          Exact, Dok e stapanul acum!
          W110-2.0 D 1966
          W115-2.0 D 1971
          W123-2.4 D 1982

          Comment


          • Modelul sa fi iesit din productie cu cel putin 30 de ani in urma (din septembrie ar trebui sa se calfice si w116-le, aviz colegilor). Masina sa fie in stare foarte originala si foarte buna, cu cat este mai tanara cu atat mai mult, ca sa fie vreo sansa sa ti-o certifice retromobilul ca atare. Sau restaurata, la fel, doar integral cu piese si tehnologii originale. Exclus tunate, adunate din dezmembrari desperecheate, cu interioare sau exterioare "custom"... zaruri in parbriz si mileu in luneta si alte d-astea
            Cu cat este mai tanara (spe limita lui 1980 pana la care sunt considerate acum istorice), cu atat vor fi mai exigenti in evaluare, ideea lor este sa certifice automobile rare, pe cale de disparitie, intretinute in stare de expozitie de niste pasionati, cu mari eforturi, pe care sa le protejeze si popularizeze astfel, nu sa adune zeci de mii de membri care cumva au reusit sa traga de-o taraga treij' de ani si inca mai pot sa care niscai pepeni cu ea.
            A, si conform legislatiei si regulamentului retromobil, masinile nu pot fi folosite decat ocazional, pentru hobby si evenimente, si nu ca mijloc de locomotie zilnica, si orice modificare adusa sau survenita masinii trebuie comunicata imediat si se re-evalueaza daca mai corespunde atunci cand e cazul. Asta in schimbul facilitatilor si scutirilor de taxe pe care posesorii le primesc.
            Gasesti mai multe informatii, conditii, formulare, pe site-ul retromobil, si-i poti contacta pentru mai multe detalii. Din cate stiu eu nu e cazul sa ne facem probleme ca vre-una dintre traznaile "de epoca" care se vantura pe ici pe colo la diverse preturi, i-ar pune pe ganduri pe cei de la retromobil pentru mai mult de vreo 30 de secunde, dupa care te-ar trimite cu bunavointa direct la atelier, cu invitatia sa revii la ei dupa ce-ai bagat in ea cateva zeci de mii de euro s-o aduci in starea de noua.
            Toate astea la nivel general si teortic bineinteles, fiind aici si nu in alta parte, bineinteles ca trebuie sa exista si niscai cazuri particulare, si daca nu exista atunci o sa le inventam
            Apropos, are vre-un coleg masina inscrisa la ei?
            Last edited by frantzxp; 07-19-2010, 11:45 AM.

            Comment


            • Mersi pt. toate informaţiile furnizate.
              Rămâne, ca Dok să-şi prezinte noua achiziţie la secţiunea corespunzătoare, cu date proaspete.

              P.S. w124researcher : În 2021 fac actele de pensionare pt. "Lord" (cu pensie mare de aviator de brazdă), iar eu aştept cu răbdare anul de graţie 2037. La acea dată mi se va spune deja "răposatul"...
              Lord W126 500SE -> 2.5D
              Lady W123 230C -> 240D
              W124 -> 200D
              W208 CLK200 -> 2.0

              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

              Comment


              • Ştire de ultimă oră: m-a sunat omu' acu' 5 minute, maşina este încă de vânzare !!! Este la Sinaia, are acte pe ea, cu numere şi talon vechi, motorul de bot de cal, preţul e cel din anunţ, zice că-i trebe banii, de aia-i preţu' ăsta. Tot el zicea, că l-au sunat 100 de inşi, dar prea puţini doritori să şi vadă fierul ...
                Lord W126 500SE -> 2.5D
                Lady W123 230C -> 240D
                W124 -> 200D
                W208 CLK200 -> 2.0

                W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                Comment


                • Exact la fel a facut si cu mine, cu exact aceleasi povesti. In plus a mai zis ca nici nu e pe numele sau masina.

                  Comment


                  • Originally posted by dr_krl View Post
                    In plus a mai zis ca nici nu e pe numele sau masina.
                    Asta mi-a zis-o şi mie, dar nu mai are nicio importanţă, treaba-i fumată. Acolo ceva nu-i koşer, şi nu vreau să-mi pierd timpul şi nervii pt. a avea o decepţie. Mai bine aşa, în poze. Oricum, dacă o cumpără vreun coleg forumist, vom afla.
                    Lord W126 500SE -> 2.5D
                    Lady W123 230C -> 240D
                    W124 -> 200D
                    W208 CLK200 -> 2.0

                    W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                    Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                    Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                    Comment


                    • Originally posted by frantzxp View Post
                      Modelul sa fi iesit din productie cu cel putin 30 de ani in urma (din septembrie ar trebui sa se calfice si w116-le, aviz colegilor). Masina sa fie in stare foarte originala si foarte buna, cu cat este mai tanara cu atat mai mult, ca sa fie vreo sansa sa ti-o certifice retromobilul ca atare. Sau restaurata, la fel, doar integral cu piese si tehnologii originale. Exclus tunate, adunate din dezmembrari desperecheate, cu interioare sau exterioare "custom"... zaruri in parbriz si mileu in luneta si alte d-astea
                      Cu cat este mai tanara (spe limita lui 1980 pana la care sunt considerate acum istorice), cu atat vor fi mai exigenti in evaluare, ideea lor este sa certifice automobile rare, pe cale de disparitie, intretinute in stare de expozitie de niste pasionati, cu mari eforturi, pe care sa le protejeze si popularizeze astfel, nu sa adune zeci de mii de membri care cumva au reusit sa traga de-o taraga treij' de ani si inca mai pot sa care niscai pepeni cu ea.
                      A, si conform legislatiei si regulamentului retromobil, masinile nu pot fi folosite decat ocazional, pentru hobby si evenimente, si nu ca mijloc de locomotie zilnica, si orice modificare adusa sau survenita masinii trebuie comunicata imediat si se re-evalueaza daca mai corespunde atunci cand e cazul. Asta in schimbul facilitatilor si scutirilor de taxe pe care posesorii le primesc.
                      Gasesti mai multe informatii, conditii, formulare, pe site-ul retromobil, si-i poti contacta pentru mai multe detalii. Din cate stiu eu nu e cazul sa ne facem probleme ca vre-una dintre traznaile "de epoca" care se vantura pe ici pe colo la diverse preturi, i-ar pune pe ganduri pe cei de la retromobil pentru mai mult de vreo 30 de secunde, dupa care te-ar trimite cu bunavointa direct la atelier, cu invitatia sa revii la ei dupa ce-ai bagat in ea cateva zeci de mii de euro s-o aduci in starea de noua.
                      Toate astea la nivel general si teortic bineinteles, fiind aici si nu in alta parte, bineinteles ca trebuie sa exista si niscai cazuri particulare, si daca nu exista atunci o sa le inventam
                      Apropos, are vre-un coleg masina inscrisa la ei?

                      E aproape imposibil sa intri acolo, iar ca sa cumperi una care deja e catalogata ca auto. istoric costa bani, nu cazane de 500 de euro.

                      Later Edit

                      Asta nu era a unui coleg de-al nostru ?

                      Mercedes W115 an fabricatie 1968, km 121000, stare originala inclusiv vopseaua, interiorul impecabil. Masina este avariata. Pret 850 Euro. Telefon: 0744 55 9228 0744 55 9228
                      Attached Files
                      Last edited by Carmine; 07-19-2010, 22:21 PM.
                      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                      Comment


                      • Originally posted by carmine View Post
                        Later Edit

                        Asta nu era a unui coleg de-al nostru ?

                        Mercedes W115 an fabricatie 1968, km 121000, stare originala inclusiv vopseaua, interiorul impecabil. Masina este avariata. Pret 850 Euro. Telefon: 0744 55 9228 0744 55 9228
                        A lui Shadow a fost. A vandut-o anul trecut parca.

                        Si mai era de vanzare pe niste bani multi acum juma de an - 1 an dupa ce plecase de la Shadow (sau ma inseala memoria ?)

                        Uite aici :


                        Bafta
                        Last edited by w124researcher; 07-20-2010, 08:56 AM.
                        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                        Comment


                        • Se vinde Mercedes W123 200 benzina, impecabila (reconditionata complet)

                          Cateva poze se pot vedea pe albumul personal. Pt. detalii si poze in plus: 0744441521, pret. 2500 neg. Merita vazuta live.
                          Attached Files
                          Last edited by adichici; 07-21-2010, 13:07 PM.

                          Comment


                          • Originally posted by carmine View Post
                            Asta cerea acum ceva ani pe gunoiul asta nu stiu cate mii, ca e de colectie, ca e din SUA, rahat cu apa rece.....
                            Si s-a gasit un suflet mare sa cumpere si W116-le 280S HD-01-USA! L-am vazut in Bucuresti seara asta... Oare cine l-o fi luat?

                            Comment


                            • [QUOTE=adichici;144880]Cateva poze se pot vedea pe albumul personal. Pt. detalii si poze in plus: 0744441521, pret. 2500 neg. Merita vazuta live.[/QUOT

                              Aici ceri RON nu EURO asa-i?

                              Comment


                              • Originally posted by andrei_preoteasa View Post
                                Si s-a gasit un suflet mare sa cumpere si W116-le 280S HD-01-USA! L-am vazut in Bucuresti seara asta... Oare cine l-o fi luat?
                                Nu cumva e XX-01-XXX? sau 04
                                Last edited by Emilliano; 07-23-2010, 07:38 AM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF