Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sile1 View Post
    In schimb motorizarea e cam interesanta...
    Mercedes-Benz 300 TDI

    Acum chiar este unicat!!!
    Momentan.....gandesc pentru altii !!!

    Comment


    • FITZA TZIPLA MODEL NOU UNICAT VACHUMATIC - S320 - 9900 EUR
      http://autovit.ro/mercedes-s-320-C13951499.html
      W208 CLK200Kompressor 722.6 Avantgarde Designo
      W163 ML 55 AMG 2001
      W163 ML 55 AMG 2002
      W164 ML 320 CDI
      W251 R350

      Comment


      • Originally posted by bassfreak View Post
        FITZA TZIPLA MODEL NOU UNICAT VACHUMATIC - S320 - 9900 EUR
        http://autovit.ro/mercedes-s-320-C13951499.html
        hahahah

        Si cocalaru sta in : Romania , COMBINATII (jud. Dambovita),
        Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

        Comment


        • Originally posted by bassfreak View Post
          FITZA TZIPLA MODEL NOU UNICAT VACHUMATIC - S320 - 9900 EUR
          http://autovit.ro/mercedes-s-320-C13951499.html

          E rau gagiu' (BAD), mi-a placut scara de bloc din poze.

          "
          Descrierea Vehiculului:
          MERCEDES S 320 ALBASTRU+GRI FITZA MODELUL NOU UNICAT JANTE 18' FOLII NEGRE OMOLOGATE DVD NAVI TV DUBLU CLIMATRONIC PACHET CROM MAHON SUSPENSIE PNEUMATICA 2 POZITII PORTBAGAJ VACHUMATIC TOBE SPORT FULL FULL MERGE SI ARATA F BINE FARA DEFECTE NELOVITA MASINA ESTE TIPLA MERITA VAZUTA SI PROBATA ACCEPT VARIANTE AUTO +/- COMBINATII 10500 EURO VARIANTE CHIAR SI CABRIO COUPE SUV "
          Attached Files
          Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
          http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
          http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

          Comment


          • Originally posted by Danny_bb
            Barfa de cea mai joasa speta... Numai tanti Floarea sta pe sant si nu poate dormi de grija altuia. Era si-o vorba care se potriveste la fix aici.
            Eu zic ca bravada asta nu prea isi are rostul atata timp cat inchideti topicuri de frica raspunsurilor. Sunt 2 atitudini cam diferite nu ? Chiar opuse as putea spune. Cine considera ca are dreptate trebuie sa-si sustina afirmatiile. Ca la vorbit mult si prost ne pricepem toti. Ceea ce faceti voi mai duce cu gandul la penibil. Nu stiu ce va califica drept cunoscatorii adevarului absolut, dar ma rog, poate eu nu pot percepe niste lucruri sublime.
            Atitudinea asta duplicitara ma duce cu gandul la o profesie veche...

            Imi pare rau ca nu m-am putut abtine si am facut ceva care nu-mi este caracteristic dar oricum sunt convins ca postul meu se va transforma in "viva club mercedes".

            Cu respectul pe care odata l-am avut, va salut
            Dan
            Si uite cum magia neagra mai face o victima. Danut, draga, nu uita cine avea atitudine duplicitara intr-o zi insorita de toamna anul trecut. Sa iti aduc aminte? Daca ai ceva sa-mi spui, imi spui in privat. Nu inregistrez apeluri, nu le trimit mai tarziu in format mp3. Legat de profesia veche...

            Mii de scuze pentru off-topic. Sa revenim.

            Comment


            • Cat fatalism...

              Comment


              • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                Comment


                • Uite aici, l-am gasit si eu saptamana trecuta si l-am postat, cu tot cu link si poze, ma bucur ca ti s-a parut si tie interesant

                  Originally posted by Dr.G View Post
                  Incep sa apara victimele colaterale ale noului impozit, primul, un w116 280, an 77, cu proprietar roman in acte din 87. Pret 970euro. Contact: 0743191288 sau olips69@yahoo.com

                  Comment


                  • Asta cu 116 280 sta demult la vanzare cu 2500 euro pare-mi-se dar l-a calmat Boc un pic.
                    "Man will be what he was born to be, free and independent!" J.F.K.

                    Comment


                    • Pacat ,pierdem valori multe se cam duc pe "strada remat"
                      Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

                      Comment


                      • Originally posted by Sor3L View Post
                        Pacat ,pierdem valori multe se cam duc pe "strada remat"

                        Asta cerea acum ceva ani pe gunoiul asta nu stiu cate mii, ca e de colectie, ca e din SUA, rahat cu apa rece.....
                        Attached Files
                        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                        Comment


                        • Doar farurile par de America.

                          Comment


                          • Originally posted by sile1 View Post
                            Doar farurile par de America.
                            Si potcoava

                            Comment


                            • Originally posted by carmine View Post
                              Asta cerea acum ceva ani pe gunoiul asta nu stiu cate mii, ca e de colectie, ca e din SUA, rahat cu apa rece.....
                              Dar ce-i până la urmă cu maşina asta ? Ştie cineva ceva exact ? Un VIN ?
                              Lord W126 500SE -> 2.5D
                              Lady W123 230C -> 240D
                              W124 -> 200D
                              W208 CLK200 -> 2.0

                              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                              Comment


                              • SL320 din 2000 SL Edition

                                Un cotet rar, pe care, daca aveam bani acum, il saltam fara sa stau pe ganduri. SL Edition este, alaturi de Silver Arrow Edition, ceea ce poate fi mai sexy la R129.

                                Caroserie:

                                Cabrio
                                Informatii:

                                Fabricatie: 2000, 150,000 km, Transmisie: automata, Putere: 255 CP (188 kW), Cilindree: 3199 cm³, Euro: euro3, benzina, gri-metalizat, Numari de usi: 2/3, Tara de origine: Germania, Tara inmatricularii: Romania.

                                Taxa de mediu afiasta pe site este calculata conform OUG 7/2009 si are un caracter strict informativ. Valoarea reala a taxei este stabilita de catre Administratia Financiara pe baza actelor eliberate de RAR. Norma de poluare este garantata doar de cartea de identitate emisa de RAR.
                                Echipament aditional:

                                ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, sistem navigatie, controlul tractiunii, inchidere centralizata, alarma, airbag, radio/CD, servo directie, imobilizator, computer bord, antifurt, xenon, pilot automat, scaune incalzite, senzori ploaie, ESP, proiectoare ceata, comenzi volan, incalzire auxiliara, cadru de protectie, senzori parcare, suspensie reglabila, plafon panoramic, geamuri colorate, parbriz incalzit
                                Informatii suplimentare:

                                primul proprietar, fara accident, carte service
                                Descrierea Vehiculului:

                                SL EDITION 2000,PAKET AMG,KM REALI,RULATA DOAR VARA,HARD TOP INCLUS,BI-XENON DINAMYC,DUBLU CLIMATRONIC,NAVIGATIE,SCAUNE ELECTRICE,INCALZITE+RACITE+MEMORII(ST+DR),SOUND HI-FI,DECAPOTARE+CAPOTARE ELECTRICA,JANTE AMG CU CAUCIUCURI NOI,ESTETIC SI OPTIC I M P E C A B I L A !!!PRET NEG/UNELE VARIANTE LA PRET REAL!
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF