Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @carmine: frumos ochiosul, dar eu as recomanda pe cel al victoriei in banii astia, e mult mai tare ca dotari / aspect / stare (din ce se vede in poze), singurul inconvenient e motorul putin mai mare (adica vreo cateva milioane in plus la impozit pe an), dar eu zic ca merita.
    ...

    Comment


    • Originally posted by Tiberiu View Post
      dar daca se gandeste,poate ia CL-ul la schimb...
      Bestial de tampit,caracteristic samsarilor de duzina...cu aroma de frunza de ...
      Bai, e interesant profilul cu topicurile deschise, vinde case care nu-s ale lui, terenuri prin Cuca Macaii (localitati de care nu a auzit nimeni), masini virtuale din parcuri cehesti care nu exista.... etc

      Doo 190 frumusele, primul (are si aer):










      Si al doilea la 1700e (si gaz) :






      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

      Comment


      • Originally posted by George_b View Post
        Scuze de offtopic da l-ati rupt pe om.Ce regie urata i-ati facut...)) Cum poate fi un om asa idiot??Atata atentie nu i s-a dat de cand a deschis topicul...Si faza cu K.I.T.T. e bestiala.Nu ma mai pot opri din ras....Cica ar fi dat-o pe CL.))))
        OK. ,a intrat in extaz,dar acum am o intrebare- are cineva relatii la adminii forumului pentru ca,dupa ce-si savureaza teapa,sa ne stearga toate posturile!
        Asa,doar ca sa creada ca a visat frumos cateva zile,dupa care sa se trezeasca din euforie...
        Scuze de off-topic ,dar nu ma pot abtine sa nu-i dau dreptate celui care a spus... eu sunt prost,dar cand vad altii mai prosti ca mine...
        O seara buna!
        Momentan.....gandesc pentru altii !!!

        Comment


        • Originally posted by Tiberiu View Post
          OK. ,a intrat in extaz,dar acum am o intrebare- are cineva relatii la adminii forumului pentru ca,dupa ce-si savureaza teapa,sa ne stearga toate posturile!
          Asa,doar ca sa creada ca a visat frumos cateva zile,dupa care sa se trezeasca din euforie...
          Scuze de off-topic ,dar nu ma pot abtine sa nu-i dau dreptate celui care a spus... eu sunt prost,dar cand vad altii mai prosti ca mine...
          O seara buna!
          Auzi bossulica...si aici te bagi peste mine si imi iei clientii?))))))
          P.S. Oricum Mercedes e Mercedes...)

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • Mie o sa imi revina bolidu sa vedeti voi ))))..Toti o sa faca poze cu KITT si David Haselhoff la Mall in parcare ))
            Last edited by SergiuMB; 01-29-2010, 02:38 AM.
            W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
            E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
            YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
            GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

            Asphalt F*ck*r

            Comment


            • Originally posted by mircea600sel View Post
              Auzi bossulica...si aici te bagi peste mine si imi iei clientii?))))))
              P.S. Oricum Mercedes e Mercedes...)
              Stai linistit,pe acest forum am vazut doar oameni cu creier si pasiune pentru tot ce inseamna Mercedes!
              Si da,ai dreptate,Mercedes e Mercedes,doar si eu caut sa-mi vand Citroen-ul si sa-mi iau Mercedes,nu?

              Cat priveste pozele cu K.I.T.T. -ul in parcare la Mall,sunt nevoit sa renunt fiindca in oraselul meu de provincie nu avem un Mall serios care sa se preteze ca decor pentru astfel de masina....
              PS.
              Poate mergem la Constanta si-l ajutam sa scoata masina din zapada,asa frateste,ca baietii de pe forum...
              O noapte placuta!
              Momentan.....gandesc pentru altii !!!

              Comment


              • Originally posted by Tiberiu View Post
                Stai linistit,pe acest forum am vazut doar oameni cu creier si pasiune pentru tot ce inseamna Mercedes!
                Si da,ai dreptate,Mercedes e Mercedes,doar si eu caut sa-mi vand Citroen-ul si sa-mi iau Mercedes,nu?

                Cat priveste pozele cu K.I.T.T. -ul in parcare la Mall,sunt nevoit sa renunt fiindca in oraselul meu de provincie nu avem un Mall serios care sa se preteze ca decor pentru astfel de masina....
                PS.
                Poate mergem la Constanta si-l ajutam sa scoata masina din zapada,asa frateste,ca baietii de pe forum...
                O noapte placuta!
                Eu maine ma retrag...v-o las voua...dar dati o bere pentru asta{doar va fac un bine nu?}
                Cu respect...

                P.S. Incearca un schimb aici la noi pe forum...poate poate...in orice caz bafta la vanzare.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • Siiii... totusi cineva din Arad???? Care sa poata viziona de curiozitate S`ul de Spaniutza? Multumesc!

                  Comment


                  • Originally posted by mircea600sel
                    2050 ca ma costa si pe mine drumu'!Hai ca la 1:30 am tren de Constanta...Poate mai rupi si tu ceva...chiar imi doresc aceasta masina{e ceea ce visez de mult...cel mai de succes Mercedes posibil}
                    Vai de capu' meu ca de mult n-am mai ras atata. Voi nu sunteti intregi ...

                    Comment


                    • Vad ca a intrat si Orvo in hora, Opelul ala visiniu e de NEREFUZAT !!!!

                      On topic, un 190 cum rar am vazut, la 4000 de euro, 3000 de euro fara jantele din poze :










                      "190 impecabil fara defecte il dau cu jantele originale si anvelope de iarna la 3000e
                      inmatriculat in romania de 6 luni
                      folie omologata pe toata masina
                      covorase originale de vara
                      parbriz cu parasolar
                      husele nu se dau......... tapitzeri neagra impecabila
                      trapa electrica
                      oglinzi electrice
                      ABS
                      servodirectie
                      casetofon SONI cu magazie de 10 CD
                      interiorul este negru tot si fara julituri
                      consola centrala este cea mare pe care o stiti
                      sistemul de iarna la stropitori si iale
                      toate consumabilele schimbate
                      arcuri galbene
                      serpisori
                      evacuare remus
                      adus in tzara de 8 luni
                      168 000 km REALI
                      o masina care ar atrage multe priviri.......... pentru cunoscatori ."

                      offtopic, are careva caciula aia de plastic, dopul ala care se pune pe carligul de remorcare?
                      Last edited by Carmine; 01-29-2010, 14:49 PM.
                      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                      Comment


                      • Tare fain ii 190-ul... mai ca mi-as da pisica pe el . Ii printre ultimele modele de 190, nu?
                        - 2543 Actros 2001-
                        -1843 Actros 2000-
                        -1223 Atego 2003-
                        -818 Atego 2007-
                        -111CDI Vito 2005-
                        BMW 320i 05/1995
                        si visez la un Mercedes CE.

                        Comment


                        • Ce norma de poluare are?Daca are.

                          Comment


                          • Vand C220 cdi avantgarde an 2005,automat,150 TKM sau schimb cu E klasse +diferenta.....dau eu diferenta daca nu se poate altfel.....pret 10400+tva.....Arad....in viitorul apropiat si poze daca doriti

                            Comment


                            • Originally posted by dydan View Post
                              Vand C220 cdi avantgarde an 2005,automat,150 TKM sau schimb cu E klasse +diferenta.....dau eu diferenta daca nu se poate altfel.....pret 10400+tva.....Arad....in viitorul apropiat si poze daca doriti
                              Ar fi bine sa-i pui poze, aici asa se obisnuieste, si sa-i faci topic separat pe bursa, pe topicul asta se pun poze si anunturi luate de aiurea, de pe net etc cu masini tentante , nu a colegilor.
                              @giorgio
                              Posibil sa scrie in anunt sau nu, ai toate datele acolo, in link.
                              Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                              http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                              http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                              Comment


                              • 2 break-uri interesante ...

                                MERCEDES 124 E200 Break
                                Pret 3.800 EURO neg
                                An fabricatie 1996
                                Km 200.000
                                Capacitate 2000 cmc
                                Motorizare nespecificat
                                Norma poluare nespecificat
                                Putere nespecificat
                                Consum 8 %
                                Tip vehicul autoturism
                                Caroserie break
                                Usi 5
                                Nr. locuri 5
                                Airbag-uri 5
                                Culoare nespecificat
                                actualizat:
                                Joi, 28 Ianuarie 2010
                                afisari: 37


                                Dotari
                                ABS, CD, climatronic, computer bord, cotieră, full electric, full extra, full options, geamuri electrice, închidere centralizată, mahon, oglinzi electrice, servo
                                Alte detalii
                                cu motor de mercedes ochios 200
                                Informatii de contact ale posesorului

                                Nume: Carpaci George
                                Adresa: Str principala 996, 400500
                                Judet: Arad, România
                                Mobil 1: 0757131827
                                E-mail: Geo_mafiotul30@yahoo.com
                                Web: http://Www.buletinulauto.ro
                                Anunt complet

                                MERCEDES 124, 1996, 200000 km, 5 x airbag, break, 2000 cmc, 8%, închidere centralizată, ABS, CD, climatronic, geamuri electrice, oglinzi electrice, mahon, servo, full electric, computer bord, cotieră, full options, full extra, cu motor de mercedes ochios 200, 3800 EURO neg, 0757131827,

                                Link :


                                ================================================== =======


                                Mercedes-benz E 250 TD


                                2.999 EUR, 12.391 RON, negociabil


                                Situat in Romania,
                                Sibiu
                                Postat in data : 22.01.2010
                                Second-hand

                                Tip E 250 TD kombi


                                Categoria autoturism
                                Stare inmatriculata

                                Data 1989
                                Kilometraj 220.000 km
                                Putere 126 CP
                                Capacitate 2500 cm3
                                Climatizare Climatronic
                                Culoarea gri metalizat

                                Uşi 4/5
                                Motorizare Diesel
                                Consum 7,50l
                                Opţionale siguranţă ABS; Alarma; Faruri ceata; Închidere centralizata; Servodirectie; Airbag;

                                Observaţii


                                mercedes 124 kombi,2500 turbodiesel,full extra,eventual una identica pt. piese,sau schimb cu turism de fabr. germana sau cu ceva pana in 9 locuri

                                Date de contact

                                ladislau
                                Romania
                                Sibiu

                                Tel.: 0744186810

                                Link :



                                Succesuri .
                                Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF