Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pareri?

    Stie cineva masina asta?

    Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
    Attached Files

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • Originally posted by Zeus View Post
      Wow! Nu am mai vazut W211 cu "postura" aceasta! Din cauza 4MATIC-ului e asa de ridicata masina?
      W123 280E Blue Green Metallic

      W126 280SE Champagne Metallic
      W126 280SE Black Blue Metallic
      W126 500SE Lapis Blue Metallic
      W126 500SE Midnight Dark Blue

      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

      Comment


      • Asta e, nu stiu. A spus ca se poate regla din buton.
        Nu stiu daca airmaticul are asa ceva. Omul e samsar, orice il intrebi e totul ok...
        Drumul e lung si vremea proasta, ca ma duceam sa o vad.
        Zice ca are discurile pe fata ovalizate, nush ce pregatea sa justifice cu asta, dar nici asta nu cred...
        Rotile sunt de nush ce kkt, oribile...
        Rostul evacuarii aleia strambe si odioase nu il vad...
        Colegii cu w211 airmatic, se regleaza suspensia din buton?
        Last edited by Zeus; 03-04-2018, 11:08 AM.

        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

        Comment


        • Ptiuuuu, acum l-ati banat pe DC, cand vroiam sa aflu si eu ceva legat de w211 4matic [emoji23][emoji23]

          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

          Comment



          • Daca tot e de dat cu parerea: posibil garda la sol sa fie si de la jante sau de la cauciucuri cu balon inalt, baiatul intradevar e combinator si are 4 masini la vanzare deci o presupusa "spoiala" e de asteptat - am vazut si un X3 cu nr de IS, in rest trebuie verificata ca orice masina sh - acte, fiscal, daca are ceva istoric, caroserie, motor+ etc.
            Cere-i vinul si baga-l pe "autodna", costa cam 40 lei si vezi cam care a fost viata ei pre-Romania. La masinile astea trebuie avut in vedere si fostii proprietari, daca au fost de aia cu neamuri la Ciurea exista posibilitatea ca intretinerea sa fi fost facuta...si nu prea !
            Un coleg in Tg Jiu poate te poate ajuta.
            Stefan

            Comment


            • Garda la sol e vizibil mai inalta cu "spatiu" inclusiv intre conturul rotilor si aripi... Garantat e ceva de la suspensie. Jantele sunt ceva chinezarii, tobele alea zici ca "atarna" dupa masina... Nu am observat ca e din Tg. Jiu, dar din multe discutii s-ar parea ca sunt de evitat "comerciantii" rezidenti din acea zona.

              Discuri ovalizate? La banii astia? Cat costa sa le schimbe? Acolo sigur e alta buba...
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • Raspund eu...posibil sa fie ca la mine la CLS.Pentru suspensie sunt 2 butoane ce le regleaza. Unul regleaza in 3 stiluri sa le zic asa Airmatic COMFORT; Airmatic Sport I si airmatic sport II. Celalalt buton ridica masina la maxim. Probabil acea fotografie este facuta cu butonul de ridicat masina apasat. Probabil ca o perna are un por ceva. Cam asta vrea sa mascheze.
                "The name 'Mercedes-Benz' is considered as embodiment of tradition and innovation all over the world."

                Comment


                • Ca o parere strict personala...Airmaticul este confortabil...dar nu se merita ca si intretinere la o masina SH in special de varsta asta. Si pentru cei care spun ca ti-ai luat mercedes si nu dacie si ca trebuie sa bagi bani in ea...sa ii trimiti direct in origini. Sunt foarte curios ce ar face cand trebuie sa schimbe toate pernele, compresorul si blocul de valve. Ce parere ar mai avea atunci. Cred ca se stie cat costa pernele si mai ales pe original. Eu sunt Stan patitul. M-a costat inlocuirea unei perne la CLS pe fata pe After Market aici cat ma costa sa inlocuiesc toata suspensia la A6-le de acasa 3.0 quattro.. Daca o puneam pe original , behaiam si acum. Scuze de offtopic , dar am considerat ca trebuie punctat care e treaba cu Airmatic.
                  "The name 'Mercedes-Benz' is considered as embodiment of tradition and innovation all over the world."

                  Comment


                  • M-am uitat ca idee pe autoscout24 bagat criterii: benzina, 4matic, e classe, dupa 2007 si nu a gasit nici una sub 9000. Cum dracu la noi gasesti cu 6000? ...Intreb si eu.
                    Ps: Daca nu te "intimideaza" motoarele mari cred ca stii ca este un e500 4matic, destul de frumos la vanzare pe forum - anul cred ca este ceva mai jos. Am gasit un meme pe net care spunea asa: "Unii ar vrea ca pe certificatul de inmatriculare, la vechimea masinii sa scrie maine" - nu cred ca e cazul tau .
                    Si ca sa fiu on topic:
                    Stefan

                    Comment


                    • Peste 3000 ma intimideaza profund.

                      211 non facelift niciodata, mai bine raman la 210 meu ca macar stiu cu ce sa-l tratez la nevoie si tot acelasi rahat batran este.
                      Iti dau acum un PM.

                      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                      Comment


                      • Colegu' Zeus, hai ca te ajut eu sa-ti cumperi o masina din Germania ca tot sunt aici pana la sfarsitul lunii Martie.
                        Da-mi amanunte ce anume te intereseaza si ce optiuni si iti trimit oferte reale din Leipzig si imprejurimi..pana la Berlin.
                        Daca iti place ceva, ma duc o vad, fac poze si daca iti place, dau avansul pentru tine.
                        Fara samsari,masini spoite si bune de dat la rabla..
                        Ce zici ?
                        PS. In afara de sanatate nu am nevoie de nimic, pentru mine prietenii conteaza cel mai mult.
                        Adrian E.
                        Leipzig.
                        ML270 CDI 2004

                        Comment


                        • Multumesc mult.
                          Ma interesa ca este 4matic, altceva nimic.
                          Insa nu caut neaparat ceva, o luam daca era ok masina, ca pretul sigur e bun .

                          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                          Comment


                          • Originally posted by dog View Post
                            Cum dracu la noi gasesti cu 6000?
                            Pentru cã dacã ceri fiscal þi se oferã ce primesc "asistentele tv" searã de searã de la niºte burtoºi cu þâþe.
                            A, ºi o singurã cheie... la noua ta maºinã luatã la schimb câºtigatã la barbut ºi cu cuzineþi - cum se spune corect fãcãturilor: aftermarket.

                            Comment


                            • Originally posted by emanoeladrian View Post
                              Fara samsari,masini spoite si bune de dat la rabla..
                              Ce zici ?
                              Pfff, altã cheltuialã, trebuie sã-mi schimb ochelarii.
                              În prima clipã mi s-a pãrut cã alea douã din linkurile tale erau vândute de samsari... dintre care unii care au un atelier de reparaþii ale toroapelor în vederea vânzarii lor cãtre Est.

                              Mea culpa!

                              Am cãutat pe net ºi am gãsit ca una e vândutã de o familie de germani sadea la fel ca aceia de la care þi-ai luat tu meleul, nu??

                              Au dat pe ea €65.000 în magazin în anul de graþie 2007, au folosit-o cu grijã, copiii n-au fãcut cerculeþe cu ea ºi nici puf n-au fãcut-o.
                              Acum, înduioºaþi de soarta incertã automobilelor din RO care se pare cã vor fi lovite iar de taxe au decis sã o vândã foarte, foarte ieftin...

                              Mohammad Omar Abdullah, german sadea, cu mustaþa umezitã de la berea cu care a inecat un wurst... de porc... în amintirea maºinii lui mult-iubite!

                              P.S.
                              San-Marco Automobile Mohammad Omar Abdullah are ºi paginã de facebook! Acesta este linkul cãtre una din grãitoarele poze postate de dumnealui!

                              Ce zici?

                              ---
                              Last edited by Florin_WES; 03-24-2018, 21:33 PM. Reason: Să lăsăm "organele" pentru alte site-uri! :))

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF