Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MdEnt View Post
    M-am hotarat sa cumpar o masina cu motor peste 3000 cm3. Ce imi recomandati? Mie imi place un S 320.
    Gasesti recomandari in "Sfaturi achizitie S- klasse". Aici e vorba despre altceva.
    Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele.

    Comment


    • @ colegul balenofil din TM... cea de Spania era pusa ieri pe Olx la dezmembrat deci ori nu ai parut destul de convingator...ori una ai vorbit si alta se face

      Comment


      • Se vinde din nou ?
        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

        Comment


        • Originally posted by Gabrielggg View Post


          Abia a plecat din Zalau...vine sa rad
          Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

          W126 280SE
          W123 280CE
          W126 500SEC
          W220 500L

          'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

          Comment


          • Originally posted by mer_se280 View Post
            Abia a plecat din Zalau...vine sa rad
            Este o masina Blindata pentru Pretentiosi si Cei care stiu cu adevarat Valoarea """Mercedes S-Klasse"""


            Asta spune tot despre noul proprietar )
            http://oi58.tinypic.com/295cvn5.jpg

            Comment


            • Originally posted by Lucian_kel View Post
              Un alt W123 coupe la vanzare pe la noi. Stie cineva ceva despre el ? http://olx.ro/oferta/de-vanzare-ID2V4n5.html#aef341e68b
              Păi, să luăm textul anunţului la analizat:
              Vand Mercedes E230 din 1978 benizina+ instalatie gaz originala din fabrica,cutie automata, tapiterie piele,taxa de inmatriculare 0 (considerata masina de colectie) toate piese sunt originale, masina functioneaza perfect.

              1. Nu este E320, ci 230C sau 230CE, nici "Clasa E", cum mai zice acolo ... Este pur şi simplu un W123 "Cobra coupe", cum îl ştim noi.
              2. "Instalaţie gaz originală din fabrică" - care fabrică ? Cei de la Sindelfingen ar rămâne mască să afle că în '78 se montau instalaţii de gaz în fabrica lor ...
              3. "Maşină de colecţie" ? Bine, ştiu ce a vrut să zică, dar n-a zis-o corect ... Plus că, cu instalaţia aia de gaz nu trece la Retro !
              4. Restu' cred că e corect, dar tot de aici deducem că nu e înmatriculată.

              Deci cam aşa stă treaba ...
              Attached Files
              Lord W126 500SE -> 2.5D
              Lady W123 230C -> 240D
              W124 -> 200D
              W208 CLK200 -> 2.0

              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

              Comment


              • Excluzand GPL-ul care denota ca a fost italiana sau olandeza...arata a cobra coupe cu siguranta si nu pare facuta sa arate bine ci buna dintotdeauna.

                Comment


                • Originally posted by GYUKY View Post
                  Este o masina Blindata pentru Pretentiosi si Cei care stiu cu adevarat Valoarea """Mercedes S-Klasse"""





                  Asta spune tot despre noul proprietar )


                  Blindata pe naiba





                  Originally posted by Levi View Post
                  nici "Clasa E", cum mai zice acolo ... Este pur şi simplu un W123 "Cobra coupe", cum îl ştim noi.




                  Cum adica nici Clasa E? W123 nu apartine de E...precum W126 Coupe la S?
                  Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                  W126 280SE
                  W123 280CE
                  W126 500SEC
                  W220 500L

                  'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                  Comment


                  • Pai nah....treaba cu E si S s-a introdus pe vremea lui W124 facelift si W140...deci nu poti spune direct ca astea sunt in acele clase ci mai degraba predecesorii.
                    Daca ne gandim putin odata cu introducerea 190-ului s-a creat si un predecesor pentru clasa C si pe-aci ti drumu' .
                    Pe vremea lui W123 era W126. Pe vremea lui W111 era W114...deci nici un "bunic" pentru c-klass.

                    Legat de acea Cobra, eu zic ca arata bine si GPL-ul ar putea fi un plus. Singura problema e pretul care totusi e maricel. Sigur totul tine de cum e masina in realitate.
                    Personal decat sa dau 5000 de euro mai bine m-as pune si as sapa bine de tot pe dincolo. Sigur gaseti ceva la pret mai bun care sa intre la istorice. Iti trebuie doar timp si o cazare gratis .
                    Last edited by adidc; 01-28-2015, 10:00 AM.
                    E220 cdi W210, 2001

                    E320 W210, 1997
                    C180 W202, 1994
                    W123 200D, 1978 cu inima de W124


                    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                    Comment


                    • Coupeul de mai sus are numere de Germania ( D- xxxxx) - se vede ceva in parbriz.
                      Cred ca a fost importata din Olanda, apoi trecuta pe Germania.
                      5000 euro? Daca nu ai nimic de facut la ea -tabla, mecanica- eu zic ca merita.
                      Pe a mea, chiar daca am luat-o cu 1.000 euro, la final va costa cam tot pe acolo.- exagerez putin

                      LE: Masina se vinde, dar .... nu se stie daca motorul e pe carburator sau injectie. - trebuie sa intrebe mecanicul.
                      Are trapa ? Aaaaaa... nu stiu.

                      A fost adusa pe platforma in tara.
                      Pret foarte putin negociabil.

                      Nu stiu cum ai gasit anuntul....
                      Titlul este concludent : DE VANZARE
                      Last edited by altho; 01-28-2015, 11:43 AM.

                      Comment


                      • Originally posted by adidc View Post
                        Pai nah....treaba cu E si S s-a introdus pe vremea lui W124 facelift si W140...deci nu poti spune direct ca astea sunt in acele clase ci mai degraba predecesorii.
                        Daca ne gandim putin odata cu introducerea 190-ului s-a creat si un predecesor pentru clasa C si pe-aci ti drumu' .
                        Pe vremea lui W123 era W126. Pe vremea lui W111 era W114...deci nici un "bunic" pentru c-klass.

                        Legat de acea Cobra, eu zic ca arata bine si GPL-ul ar putea fi un plus. Singura problema e pretul care totusi e maricel. Sigur totul tine de cum e masina in realitate.
                        Personal decat sa dau 5000 de euro mai bine m-as pune si as sapa bine de tot pe dincolo. Sigur gaseti ceva la pret mai bun care sa intre la istorice. Iti trebuie doar timp si o cazare gratis .
                        Corect! Pe vreme respectiva "E" era doar ca are motor cu injectie, altfel e 230C si atat. Tot cu "SE" sau S, de si S era tot S si fara injectie.
                        "The wife should always be "legally" younger than the car"
                        W124 200D
                        W123 240D
                        Prezentare W124
                        Prezentare W123

                        Comment


                        • Originally posted by altho View Post
                          Pe a mea, chiar daca am luat-o cu 1.000 euro...
                          - Mister dezlegat, banuiam da' nu eram sigur, pana la urma ai spus-o.

                          Originally posted by altho View Post
                          Nu stiu cum ai gasit anuntul....
                          Titlul este concludent : DE VANZARE
                          - Simplu: pe pagina cu motorul de cautare selectezi marca Mercedes si la anul de fabricatie pana in 1985 (sau pana la ce an vrei tu) si iti apar toate ciuveiurile care se incadreaza in selectiile respective.
                          Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele.

                          Comment


                          • Originally posted by Levi View Post
                            3. "Maşină de colecţie" ? Bine, ştiu ce a vrut să zică, dar n-a zis-o corect ... Plus că, cu instalaţia aia de gaz nu trece la Retro !
                            Asta trebuie intrebat la retromobil. In rest, ai perfecta dreptate

                            Legat de blindate mercedes... Prin 96-97 mm avut ocazia sa vad in detaliu W126-ele ambasadei Iranului. V12, varianta long. Peste 4 tone de masina. Podea dubla. Portierele le inchideai ca un fulg dar se simtea ca sint grele. Cind se inchidea protiera, se producea efect de vacuum inauntru si trebuia sa dai drumul la AC. Jante cu beadlock interior (ca la Humvee). Geamurile erau din cristal sau ce naiba e ala si aveau 4-5 cm grosime! Rezista, dupa spusele unora, la grenada aruncata sub ea si la tir de kalas de la 2-3 m... Protectie la radiator.

                            Chiar as fi curios sa stiu daca a ajuns vreo astfel de masina sa fie inmatriculata in romania.

                            Janghina aia de W140 e blindata ca Trabant-u'

                            Comment


                            • Era un w126 blindat cu un geam spart pe spate (gaurit) prin voluntari acum niste ani ...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF