Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by paratraznet View Post
    Asta ori e tzeapa ori e ocazia vietii. Aruncati ochii pe aici: http://www.segundamano.es/barcelona/...48293/?ca=50_s

    MERCEDES-BENZ 300 300SL, gris, año 1988, 77000 km, 2800 eur.,

    La anii si kilometrii care ii are si la cum arata...cred ca e tzeapa.Si acte la zii, tot.Prea super masina...

    Dar taxa...cat e taxa??!

    Comment


    • Ai sunat la el ? (vad ca si tu esti tot in Spania)

      Ce a zis ?

      Oricum, SLC300 nu exista (din cate stiu eu), doar SLC280. Prima data zice ca e din 88 dupa aia, mai jos, din 86...

      Nu imi prea place anuntul tocmai pentru ca suna prea frumos sa fie adevarat...
      Last edited by claudiu.g; 06-27-2009, 20:38 PM.

      Comment


      • 300SL R107 exista bine-merci.

        Comment


        • My mistake. Am mai adaugat ceva bagajului de cunostinte.

          Comment


          • Originally posted by Diesel View Post
            Din 1985 pana in 1989.

            Comment




            • Acum 3-4 ani cu banii astia cumparai o Dacie.

              Comment


              • Originally posted by adibotormedias View Post
                http://autovit.ro/vsdetalii.php?IDM=...gine=index.php

                Acum 3-4 ani cu banii astia cumparai o Dacie.
                Impozitu` + asigurarea = 1000 iepuroi pe an PResimt c`o sa scada si mai mult pretul ei

                Comment


                • Sa nu ne dam cu parerea prea intens,nu de alta dar e un forumist cu una ca cea din link ce vrea 9000 euri,si cred ca ar fi tare suparat sa ia pe masina vreo 3000....

                  Comment


                  • La cati Km are eu cred ca ala e pretul potrivit !

                    Comment


                    • Originally posted by DMIHNEA View Post
                      Sa nu ne dam cu parerea prea intens,nu de alta dar e un forumist cu una ca cea din link ce vrea 9000 euri,si cred ca ar fi tare suparat sa ia pe masina vreo 3000....
                      Asa e dar masina colegului are ceva mai multe dotari in plus... care zic eu cresc normal si pretul masinii... si dupa parerea mea pare mult mai ingrijita decat asta la 4000 care nu are nici piele nici scaune el.

                      Comment


                      • Originally posted by cipa View Post
                        Asa e dar masina colegului are ceva mai multe dotari in plus... care zic eu cresc normal si pretul masinii... si dupa parerea mea pare mult mai ingrijita decat asta la 4000 care nu are nici piele nici scaune el.
                        Oare cat cantareste in pretul unui W140 faptul ca nu-i functioneaza clima?

                        Comment


                        • Originally posted by Diesel View Post
                          Oare cat cantareste in pretul unui W140 faptul ca nu-i functioneaza clima?
                          Mult, ca e foarte costisitor sa o repari! Si clima face parte din hibele cunoscute ale balenelor.

                          Comment


                          • Merci Mertzanu. Intrebarea mea era una retorica. Eu unul nici nu m-as uita la dotari de genul scaune de piele, electrice, daca masina respectiva nu are clima functionala. Pur si simplu masina repectiva nu mai e interesanta, nu as cumpara-o.

                            Comment


                            • Originally posted by Diesel View Post
                              Merci Mertzanu. Intrebarea mea era una retorica. Eu unul nici nu m-as uita la dotari de genul scaune de piele, electrice, daca masina respectiva nu are clima functionala. Pur si simplu masina repectiva nu mai e interesanta, nu as cumpara-o.
                              De acord cu treaba cu clima... mai ales ca eu sunt certat rau cu caldura... fara AC functional clar nu mai cumpar masina pt. verile care devin din ce in ce mai insuportabile!

                              Comment


                              • Originally posted by DMIHNEA View Post
                                Sa nu ne dam cu parerea prea intens,nu de alta dar e un forumist cu una ca cea din link ce vrea 9000 euri,si cred ca ar fi tare suparat sa ia pe masina vreo 3000....
                                Despre mine este vorba ,eu am masina la vanzare cu 9000 euro daca cineva este interesat ii pot rapunde pe privat ce s-a investit in ea si cat au costa toate piesele !

                                Originally Posted by cipa
                                Asa e dar masina colegului are ceva mai multe dotari in plus... care zic eu cresc normal si pretul masinii... si dupa parerea mea pare mult mai ingrijita decat asta la 4000 care nu are nici piele nici scaune el.

                                Oare cat cantareste in pretul unui W140 faptul ca nu-i functioneaza clima?
                                ...daca e vorba tot despre masina mea se poate proba clima ca abia am pus-o pe picioare adica i-am schimbat vaporizatorul care a costat 600 euro (cu manopera cu tot) + presostatul 90 euro + reostatul 40 euro .
                                Last edited by Mercedes-Benz; 06-29-2009, 10:40 AM.
                                Mercedes ... si alte masini ! "b" de la masini !
                                Inmatriculari BULGARIA autoturisme max 163 cp in 7 ore ,LEGAL !
                                ˙uɐɔ ı ǝsnɐɔǝq

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF