Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by victoria View Post
    Tuci de mamaliga e clar, numai ca masinile astea doua nu sunt aceeasi masina, asta daca nu si-a schimbat culoarea lemnul din atelaj, nu a fost schimbata maciuca de la cutie, nu a fost schimbat capacul de la cotiera, a vandut telefonul din fabrica si nu a ajuns masina din nou de unde a plecat, prin inima moldovei. In rest, amandoua negre...
    Ba e aceeasi masina ca am vb eu cu un fost proprietar si am si avut o copie de pe cartea mare cu 2 numere diferite de inmatriculare pa bara

    Comment


    • asta:

      si cu asta:

      NU SUNT ACCEASI MASINA
      Nici macar ornamentele de crom din jurul geamurilor nu sunt aceleasi.
      Aia de 7.500 are dublura de crom la geamuri, lemnul de culoare mai inchisa, la fel volanul, tziganie de aripioara de rechin pe plafon, schimbator in piele, stopuri cu semnal galben, si nu are telefon, nu mai zic de alte jante ce asta nu se pune, la celalalt cazan toate astea sunt diferite. Asta este parerea mea, strict obiectiva pe ce se vede in poze. Multa stima!

      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

      Comment


      • Originally posted by OmBun View Post
        Eu zic ca si ml-ul o sa ajunga cu siguranta la varsta de 20 de anisori.
        Stimabile, să-ţi notezi, să nu uiţi : prin aprilie 2024 vii cu o bere rece !
        Originally posted by OmBun View Post
        100 la 100 eu pe G-ul ala din 1992 nas da nici 5000
        Dacă aş avea eu G-ul ăla, fii sigur că nu ţi l-aş vinde pe 5000 de iepuraşi !

        Nu aştept răspuns, să fii iubit !
        Lord W126 500SE -> 2.5D
        Lady W123 230C -> 240D
        W124 -> 200D
        W208 CLK200 -> 2.0

        W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
        Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
        Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

        Comment


        • Ia uitati aici hal de CL420 la bani de cola. Sau o fi gresit cand a pus pretul. Sau o fi ala de mai sus cu motorul in pioneze.

          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.



          Pret:
          1,600 EUR (Brut)
          pret negociabil
          Caroserie:
          Coupe
          Fabricatie:
          1993
          Transmisie:
          automata
          Putere:
          326 CP (240 kW)
          Cilindree:
          4200 cm³
          Norma Euro:
          euro2
          Combustibil:
          benzina
          Culoare:
          gri-metalizat
          Numari de usi:
          2/3
          Tara de origine:
          Germania
          Tara inmatricularii:
          Romania
          Taxa de mediu afisata pe site este calculata conform OUG 118/2010 si are un caracter strict informativ. Valoarea reala a taxei este stabilita de catre Administratia Financiara pe baza actelor eliberate de RAR. Norma de poluare este garantata doar de cartea de identitate emisa de RAR.

          Dotari:
          ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, trapa, controlul tractiunii, inchidere centralizata, airbag, radio/CD, servo directie, imobilizator, pilot automat, scaune incalzite, ESP, camera marsarier, incalzire auxiliara, geamuri colorate

          Descrierea vehiculului:
          mercedes cl 420 clima bizonala, scaune din piele electrice incalzite cu memorii, tetiere electrice, volan reglabil electric, pilot automat,4 geamuri electrice, perdeluta electrica, trapa electrica,centuri de siguranta electrica,soft close(vacumatic) jante pe 18" senzor alcool, carkit nokia

          Detalii Contact
          Autovit nu stocheaza informatii aditionale despre vanzator in afara de cele continute in anunt.
          Romania, bucuresti (jud. BUCURESTI)

          Telefon:
          +4 0762008542
          +4 0729999998
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by Semtexx View Post
            Ia uitati aici hal de CL420 la bani de cola. Sau o fi gresit cand a pus pretul. Sau o fi ala de mai sus cu motorul in pioneze.
            Are clima bizonala, sigur viseaza 16.000 e.
            Ala defect e negru si ruginit.
            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

            Comment


            • Originally posted by Semtexx View Post
              Ia uitati aici hal de CL420 la bani de cola. Sau o fi gresit cand a pus pretul. Sau o fi ala de mai sus cu motorul in pioneze.

              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.



              Pret:
              1,600 EUR (Brut)
              pret negociabil
              Caroserie:
              Coupe
              Fabricatie:
              1993
              Transmisie:
              automata
              Putere:
              326 CP (240 kW)
              Cilindree:
              4200 cm³
              Norma Euro:
              euro2
              Combustibil:
              benzina
              Culoare:
              gri-metalizat
              Numari de usi:
              2/3
              Tara de origine:
              Germania
              Tara inmatricularii:
              Romania
              Taxa de mediu afisata pe site este calculata conform OUG 118/2010 si are un caracter strict informativ. Valoarea reala a taxei este stabilita de catre Administratia Financiara pe baza actelor eliberate de RAR. Norma de poluare este garantata doar de cartea de identitate emisa de RAR.

              Dotari:
              ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, trapa, controlul tractiunii, inchidere centralizata, airbag, radio/CD, servo directie, imobilizator, pilot automat, scaune incalzite, ESP, camera marsarier, incalzire auxiliara, geamuri colorate

              Descrierea vehiculului:
              mercedes cl 420 clima bizonala, scaune din piele electrice incalzite cu memorii, tetiere electrice, volan reglabil electric, pilot automat,4 geamuri electrice, perdeluta electrica, trapa electrica,centuri de siguranta electrica,soft close(vacumatic) jante pe 18" senzor alcool, carkit nokia

              Detalii Contact
              Autovit nu stocheaza informatii aditionale despre vanzator in afara de cele continute in anunt.
              Romania, bucuresti (jud. BUCURESTI)

              Telefon:
              +4 0762008542
              +4 0729999998
              Am incercat sal sun si bine a-ti inteles ca nu a raspuns la ambele numere postate

              Comment


              • Originally posted by Semtexx View Post
                Sau o fi gresit cand a pus pretul
                Cred ca ia tremurat mana cand a vrut sa scrie 16.000 e si din greseala a iesit 1600.

                Cine ar fi nebun sa vanda un CL cu 1600?...Cine stie.
                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                W126 280SE
                W123 280CE
                W126 500SEC
                W220 500L

                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                Comment


                • Originally posted by mer_se280 View Post
                  Cred ca ia tremurat mana cand a vrut sa scrie 16.000 e si din greseala a iesit 1600.

                  Cine ar fi nebun sa vanda un CL cu 1600?...Cine stie.
                  Sa va reamintesc masina e din 1993 nu din 2005 !

                  cum sa vrea omu 16,000 euro pe o masina din 1993 ?

                  Comment


                  • Culmea e ca nu cred ca i-o ia nimeni nici macar daca nu a gresit si a pus corect pretul.
                    Eu, sincer, 1600 disponibili si "liberi de sarcini" as avea, dar sa ma "leg la cap" cu asa ceva, pe praful asta, si cu intretinerea, impozitul, consumul & stuff, la o asa masina, parca nu mi se pare deloc intelept.
                    Nu pot sa il uit pe cel cu SL-ul din Iasi pe care il "disperase" impozitul.
                    Masina e veche si ar trebui sa fie absolut impecabila, din toate punctele de vedere, sa se intereseze cineva de ea si s-o "ia in primire". Altfel e mai mult o "belea la casa omului" care "toaca" bani si stand...

                    Comment


                    • Originally posted by iuliu m. View Post
                      Eu, sincer, 1600 disponibili si "liberi de sarcini" as avea, dar sa ma "leg la cap" cu asa ceva, pe praful asta, si cu intretinerea, impozitul, consumul & stuff, la o asa masina, parca nu mi se pare deloc intelept.
                      Nu pot sa il uit pe cel cu SL-ul din Iasi pe care il "disperase" impozitul.
                      Masina e veche si ar trebui sa fie absolut impecabila, din toate punctele de vedere, sa se intereseze cineva de ea si s-o "ia in primire". Altfel e mai mult o "belea la casa omului" care "toaca" bani si stand...
                      Just. Cred ca si la 1600 sta. Salvarea ei ar o fi zburatoare, pt. ca are botu' lung, trapa, motor puternic si se poate lipi cu usurinta de spatele unui TIR. Eu asa am dat 126-le, argumentul suprem si singurul care a contat a fost trapa electrica functionala. Restu' e cancan.
                      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                      Comment


                      • Levi am fost ieri la o plimbare cu un G asemanator ca si cu ala de 12000 eur dar crede-ma am crezut ca ma duc cu un ARO, e patratos si urat,pe cand un ML.....

                        Comment


                        • Un w115 la 1200 euro - citez :"Posibilitate obtinere certificat autenticitate Exclus "programul rabla" Functional Pretabil inscriere ca masina de epoca ".
                          Mercedes-Benz Alt model de vanzare pe auto.ro. Anunturi auto cu masini Mercedes-Benz Alt model second hand.


                          Am bagat si eu un dublu post....ceva pentru doamna...
                          Un...
                          2002 SMART CITY-CABRIOLET Brabus 2dr Auto City-cabriolet
                          ...din UK:
                          £1,500
                          2002 (02 reg)Convertible62,000 milesAutomatic0.7LPetrol
                          62,000 miles, Automatic, Cabriolet, Diesel, Stream Green, Leather Heated Seats, Soft Touch Fully Automatic, Dash Clock And Rev Counters Fitted, Black Tridion, ABS, Traction control, Full Service History, Drivers airbag, Passenger airbag, Leather Gearknob, Radio/CD, Electric windows, Alloy wheels, Remote central locking, Leather Steering Wheel. Very Rare Turbo Diesel Cabrio, Well Equiped Fitted With Leather Heated Seats, Softouch Full Automatic And All The Usual Features Fitted To The Pulse Model, Full Electric Canvas Hood, Road Tax Is Free On Diesel Models Only, Great Mpg Upto 90 Miles A Gallon, Fsh 6 Stamps In Service Book,left hand drive,lhd. £1,500 No canvassers or agencies.

                          Call seller now

                          07531 091376


                          S-ar putea sa fie si teapa parca e cam ieftin...

                          Attached Files
                          Last edited by Carmine; 04-09-2011, 20:56 PM.
                          Stefan

                          Comment


                          • Un 124 care pur si simplu ia rasuflarea, masina arata ca noua, adusa din Germania acum 1 an, inscris pe Bulgaria. Nu stiu pret, are motor 260 benzina, hidramata. O stiu de ceva vreme, acum am vazut-o in Peco la vanzare. I-am facut 2 poze cu mobilul acum pe seara, poate cineva cauta asa ceva. Masina e impecabila, cel mai misto 124 pe care eu l-am vazut in RO.
                            Attached Files
                            Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                            http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                            http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                            Comment


                            • Originally posted by dog View Post
                              Un w115 la 1200 euro - citez :"Posibilitate obtinere certificat autenticitate Exclus "programul rabla" Functional Pretabil inscriere ca masina de epoca ".
                              Mercedes-Benz Alt model de vanzare pe auto.ro. Anunturi auto cu masini Mercedes-Benz Alt model second hand.

                              [/url]
                              Unii inca mai cred si acum ca orice broasca poate deveni print. Adica tradus: orice ruginitura poate deveni vehicul istoric fara sa mai bagi mut timp, mai multa munca, si mult mai multi bani in el.

                              Comment


                              • Originally posted by dr_krl View Post
                                Unii inca mai cred si acum ca orice broasca poate deveni print. Adica tradus: orice ruginitura poate deveni vehicul istoric fara sa mai bagi mut timp, mai multa munca, si mult mai multi bani in el.
                                Doar un alt tomberon :
                                Attached Files
                                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF