Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mihai_antony View Post
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    Pret:6,300 EUR (Brut)
    Rulaj:149,000 km
    Alt fanatic.Trebuie interzise 100% etnobotanicele.

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • Originally posted by mircea600sel View Post
      Alt fanatic.Trebuie interzise 100% etnobotanicele.
      Cand vad texte de genu' "autoturism de expozitie" imi vine sa vomit. Oricum asta a pus-o la misto la vanzare, daca pica fraieru' bine, daca nu, nu. Din poze nu cred ca moare de foame in casa. Se vede si un patrol p-acolo cu acelasi numar.
      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

      Comment


      • Originally posted by carmine View Post
        Cand vad texte de genu' "autoturism de expozitie" imi vine sa vomit. Oricum asta a pus-o la misto la vanzare, daca pica fraieru' bine, daca nu, nu. Din poze nu cred ca moare de foame in casa. Se vede si un patrol p-acolo cu acelasi numar.
        Auzi aici: "...foarte multe extrase (evacuare,suspensii,frane)...parbriz incalzit"Daca are la extrase "frane" eu zic ca merita si ultimul euro.

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • Originally posted by carmine View Post
          Cand vad texte de genu' "autoturism de expozitie" imi vine sa vomit. Oricum asta a pus-o la misto la vanzare, daca pica fraieru' bine, daca nu, nu. Din poze nu cred ca moare de foame in casa. Se vede si un patrol p-acolo cu acelasi numar.
          Da vinde si un Nissan, si din cadrul pozelor pare a avea o conditie sociala destul de buna

          Comment


          • Una buna pentru dezmembrat:
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


            Mercedes-Benz C 200{W202}:950 EUR

            ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, jante aliaj, trapa, controlul tractiunii, inchidere centralizata, airbag, radio/CD, servo directie, imobilizator, volan dreapta, pilot automat, ESP, parbriz incalzit
            stare buna optic si functional cutia schimba bine geamuri electrice fata spate tetiere electrice pilot automat cotiera fata spate etc
            Attached Files

            sigpic

            "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

            Comment


            • Originally posted by carmine View Post
              Cand vad texte de genu' "autoturism de expozitie" imi vine sa vomit. Oricum asta a pus-o la misto la vanzare, daca pica fraieru' bine, daca nu, nu. Din poze nu cred ca moare de foame in casa. Se vede si un patrol p-acolo cu acelasi numar.
              Sta in Pipera.Arata FF bine masina,dar pretul este chiar ''derizoriu''...

              Comment


              • Nu ma omor dupa modelul asta, am vazut masina pe Autovit, cu mult mai multe foto si arata bestial, de ieri a disparut anuntul, sau nu-l mai gasesc eu :

                Mercedes-Benz C 200 de vanzare pe auto.ro. Anunturi auto cu masini Mercedes-Benz C 200 second hand.
                Attached Files
                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                Comment


                • Originally posted by mihai_antony View Post
                  Au inceput sa apara w124 intretinute. Poate devin greu de intretinut, de achitat impozite sau efectiv proprietarii s-au plictisit. Volanul este un model sport, l-am mai vazut dar pe w202

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                  Pret:6,300 EUR (Brut)
                  Categoria:Coupe
                  Fabricatie:1994
                  Rulaj:149,000 km
                  Transmisie:manuala
                  Putere:165 CP (121 kW)
                  Cilindree:2190 cm³
                  Norma Euro:euro2
                  Combustibil:benzina
                  Culoare:negru-metalizat
                  Numari de usi:2/3
                  Tara de origine:Germania
                  Tara inmatricularii:Romania
                  Trebuie mentionat ca masina asta a apartinut colegului nostru Tavi Sangeorzan si cand o vindea el cerea undeva la 6800 , asa ca oricat de dispus ar fii fost la negociere sub 6000 nu cred ca ar fii dat-o si de aici domnul care o vinde acum cred ca mai este unul ca el sa plateasca 6000 pe o masina faina dar tare de mult ... Or fi altii , n-or fii altii ... om traii si om vedea .

                  Comment


                  • Originally posted by florynu View Post
                    Trebuie mentionat ca masina asta a apartinut colegului nostru Tavi Sangeorzan si cand o vindea el cerea undeva la 6800 , asa ca oricat de dispus ar fii fost la negociere sub 6000 nu cred ca ar fii dat-o si de aici domnul care o vinde acum cred ca mai este unul ca el sa plateasca 6000 pe o masina faina dar tare de mult ... Or fi altii , n-or fii altii ... om traii si om vedea .
                    Daca nu sunt dispusi sa negocieze muuult atunci o sa o vanda cand o s-o cumpar eu.Never!...Sau cine stie cu etnobotanicele astea,poate apare unu'.

                    sigpic

                    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                    Comment


                    • Originally posted by mircea600sel View Post
                      Daca nu sunt dispusi sa negocieze muuult atunci o sa o vanda cand o s-o cumpar eu.Never!...Sau cine stie cu etnobotanicele astea,poate apare unu'.
                      Uite aici: http://mercedes.anunturi-auto.4tunin...0-9547993.html


                      Daca unu a platit atat ,apoi din 23 de milioane tot s-a mai gasii unu , sau NU

                      Comment


                      • Coupe-ul de la Bistrita a fost pe Autovit la un moment dat la vreo 5800 , si probabil s-a mai negociat...Omul care o vinde acum probabil ca vrea sa scoata ceva in plus...
                        Ford Transit 2.5d ex
                        Mercedes 230 E ex
                        Mercedes 200 TE ex
                        BMW 320d touring

                        Comment


                        • Mai oameni buni, hai sa nu ne mai miram ce fac unii sau altii cu banii. E dreptul lor sa-i dea pe orice fier vechi bine conservat care le provoaca oarece senzatii nebanuite. Sunt masini la care le-a apus vremea si indiferent in ce stare ar fi tot de muzeu sunt si nu de mers pe strada. Si aici nu o spun cu rautate, dar daca scoatem fierul conservat la garaj pe drum, indiferent cat ar costa el, si l-am folosi ca pe o masina normala si nu una cu pretentii speciale, in maxim 3-4 ani ar deveni exact ce este de fapt - un tomberon ruginit de 1000 de Euro. Chiar e pacat sa dea cineva banii pe asa ceva si sa considere ca e cazul sa hartaneasca fierul pe drumurile patriei.
                          Una peste alta... de garaj sunt bune... si ATAT!

                          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                          Comment


                          • Originally posted by mircea_cst View Post
                            Coupe-ul de la Bistrita a fost pe Autovit la un moment dat la vreo 5800 , si probabil s-a mai negociat...Omul care o vinde acum probabil ca vrea sa scoata ceva in plus...
                            Acu ce ti-e 5800 ce ti-e 6300 .
                            Tot acolo e.
                            Daca omu vrea sa faca bani din masini si a aleso asta atunci a aleso prost ... foarte prost.

                            Comment


                            • Ahaaa...Nu stiam de unde cunosc jantele alea si volanul.

                              Comment


                              • Originally posted by carmine View Post
                                Poate spui si motivul.
                                A fost lovita si iar lovita.M-am intalnit cu ultimul proprietar acum vreo 3 luni si ca sa fiu scurt:schimbat radiator cu unul de cobra,cel de ac e lipsa,contraaripile indreptate cu barosul si vopsite cu bidineaua cu negru, precum si traversa cea metalica care tine farurile,capota schimbata cu una "mai buna" ,din dotari nu mai merge nic' ,roata din dreapta fata e mai aproape de prag cu 5 cm fata de cea din stanga,portierele din dreapta aproape ca se ating intre ele iar cele din stanga au un spatiu de cel putin 1 cm-asta asa la cele 5 minute in care m-am uitat nostalgic la ea.

                                Referitor la coupe-u arata foarte bine,nu comentez pretul-ar merge facuta ceva gen WestCoast Customs cu ea-pentru cineva care are si el un Patrol in curte.
                                Stefan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF