Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedesuri de vanzare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un w124 misto , pret marisor zic eu...

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    M.B. E 250 ( W 124 ) Turbo Diesel!!
    Motor 2.5 Turbo Diesel/129cp
    125.000km REALI!!/Carte Service ( revizii reprez.Mercedes )!

    Model AVANGARDE:
    -Bandouri late
    -Semnale albe
    -Geamuri cu tenta albastruie
    -BARA FATA ''AMG''

    Aer conditionat
    Trapa Electrica
    Perdeluta Electrica
    WEBASTO
    Geamuri+Oglinzi Electrice
    Jante 15 originale M.B.
    Insertii Mahon
    Inchidere+Alarma
    Proiectoare

    Model deosebit f rar in stare perfecta!!
    Detalii Contact


    Romania , BUCURESTI (jud. BUCURESTI),
    tel.: +4 0725284374
    Attached Files

    Comment


    • Arata foarte misto si are si dotari.

      Dar cere si o gramada de bani pe el .
      Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

      Comment


      • Arata foarte bine masina, culoarea este chiar foarte frumoasa, dar pretul e cam mare!
        Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

        Comment


        • Am fost la Ploiesti sa vad masina.Petarda. Am pierdut timpul degeaba. Lovita pe toate partile, motorul parca suspina, varia turatia la relanti destul de rau, la oglinda stanga nu functiona incalzirea, pe gurile de aerisire din centru nu baga niciun fel de aer. rugina din plin, indicator nivel benzina nefunctional, condens pe interior la toate geamurile, dezaburire spate nefunctionala. Astea le-am vazut in 15 minute cat am stat. Ce oameni neseriosi, la telefon mi-a zis ca nu are nici o problema.
          Nu conteaza ce conduci, contaza cine te conduce.

          Comment


          • Inut, vorbesti de mercedesul W124 de mai sus?
            Apropo de pretul mare, am fost duminica la un targ auto, acolo am vazut tot un W124, arata impecabil, dar nu era inmatriculat, si cerea omul pe el 3000!
            Eu zic ca atunci asta cu 5500 si arata mai binisor, nu e mult deloc.
            Dar daca luam in calcul ca cu 5500 cumperi un W203 deja in conditii bune, atunci este mult.
            In orice caz, mai exista si masini bune, chiar daca au o varsta inaintata.
            Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
            Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

            Comment


            • Ionut,vorbesti de E250-ul de mai sus?
              Mercedes Benz w202 C180 Elegance '98

              Comment


              • Originally posted by mircea600sel View Post
                Doamne Dumnezeule ce masina iti poti cumpara pe 12.000 de euro!!!Nu cred ca s-a nascut inca prostul sa dea atatia bani pe antichitatea asta...sau?
                Omule,e o raritate aceasta masinuta si dupa parerea mea,daca are istoric service si chestii d'astea ar cam face toti banutii.
                Un intelectual rezolva problemele.Un geniu le evita !!!!
                BENZ4LIFE
                Dezmembrez:w124,w163,w168,w202,w203,w209,w210,w211 ,w220,Vito,Sprinter TEL:0784165165

                http://www.youtube.com/watch?v=bnhSykTCbfk 4Mercedes-Benz FANS!

                Comment


                • 250-ul de mai sus nu imi pare de 125.000 km cel putin dupa volan si interiorul e cam murdar pentru km astia sincer am avut ocazia sa studiez un exemplar cu 107.000 km si nu imi seamana deloc!
                  Mercedes-Benz E220C 124 automatic '94
                  Mercedes-Benz 230C 123 automatic '78
                  Mercedes-Benz SL320 129 automatic '96
                  Mercedes-Benz E200C 124 automatic '95

                  Comment


                  • Imi cer scuze ca nu am mentionat. Vorbeam despre asta: http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C15391510.html
                    Nu conteaza ce conduci, contaza cine te conduce.

                    Comment


                    • Originally posted by ionut13g View Post
                      Am fost la Ploiesti sa vad masina.Petarda. Am pierdut timpul degeaba. Lovita pe toate partile, motorul parca suspina, varia turatia la relanti destul de rau, la oglinda stanga nu functiona incalzirea, pe gurile de aerisire din centru nu baga niciun fel de aer. rugina din plin, indicator nivel benzina nefunctional, condens pe interior la toate geamurile, dezaburire spate nefunctionala. Astea le-am vazut in 15 minute cat am stat. Ce oameni neseriosi, la telefon mi-a zis ca nu are nici o problema.
                      E bine de stiut. Diferenta dintre foto si realitate poate fi uneori imensa. Din cate stiu eu, pe gurile din mijloc nu intra decat aer rece.
                      Attached Files
                      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                      Comment


                      • Originally posted by carmine View Post
                        E bine de stiut. Diferenta dintre foto si realitate poate fi uneori imensa. Din cate stiu eu, pe gurile din mijloc nu intra decat aer rece.
                        Probabil nu am zis eu corect despre minunea cu aerul. La plansa de bord exista parca 4 sau sase orificii prin care poate iesi aerul cald sau rece. Cele doua orificii din mijloc, pe linie cu schimbatorul de viteze nu avea nici macar o tendinta de a misca vreo molecula din habitaclu. Mentionez ca am fost extrem de dezamagit, plecasem cu banii la mine. In aceeasi locatie, o masina identica, ca an si model, arata impecabil, doar ca nu era de vanzare.
                        Nu conteaza ce conduci, contaza cine te conduce.

                        Comment


                        • Originally posted by ionut13g View Post
                          Probabil nu am zis eu corect despre minunea cu aerul. La plansa de bord exista parca 4 sau sase orificii prin care poate iesi aerul cald sau rece. Cele doua orificii din mijloc, pe linie cu schimbatorul de viteze nu avea nici macar o tendinta de a misca vreo molecula din habitaclu. Mentionez ca am fost extrem de dezamagit, plecasem cu banii la mine. In aceeasi locatie, o masina identica, ca an si model, arata impecabil, doar ca nu era de vanzare.
                          Scuze de offtopic dar acelasi model de clima il am si eu si baga aer si pe mijloc si cald si rece cum vreau eu.
                          Mercedes W202 C180 Sport
                          Mercedes W245 B180 cdi

                          Comment



                          • De asta ce ziceti,stimati colegi? Poate cineva mai aproape de BN ne ofera cateva detalii.
                            Pe curand!
                            In Romania Legea e BARIERA:
                            -peste care trec dulaii
                            -pe sub care trec cateii
                            -IN FATA CAREIA STAU PROSTII.

                            Comment


                            • Originally posted by ursuletz_82 View Post
                              Ciudat atelaj ... nu-i din '94, sau are capota schimbată. Deasemenea aripa dreaptă : nu ştiu să fi fost motor de 200D turbo, deci grilajul ce caută acolo ? Şi Euro 2 ... hahaha. Nicio poză cu interiorul ... Altminteri, din poze nu se vede că ar fi cărat baraboi ... Avantaj : motor mic, 70 de cai trag coaja onorabil.
                              Lord W126 500SE -> 2.5D
                              Lady W123 230C -> 240D
                              W124 -> 200D
                              W208 CLK200 -> 2.0

                              W209 CLK200 Kompressor -> 1.8 - ex, gone
                              Fricike W201 -> 2.6 - ex, R.I.P.
                              Piroska W168 Elegance -> 1.6 - ex, gone

                              Comment


                              • Dieselu facelift are grila pe partea dreapta pentru ca pe-acolo are priza pentru aer. Motoru este 200d simplu, de pe modelul pre-facelift probabil.
                                Last edited by Emilliano; 02-02-2011, 09:53 AM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF