Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Service - reparatii -diagnoza- mecanica Mercedes in Bucuresti

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Miercuri trec și eu pe la domnul Gabi pentru a doua oara. Pentru o curățare a admisiei + a clapetei de acceleratie și un schimb de garnituri. Un om de nota 10 care mi-a răspuns la orice întrebare legată de masina pe care am avut o. Prima experiența a fost săptămâna aceasta când mi-a pus un tester in vederea unor erori legate de martorul “Check engine”. In timp ce “mecanicii” din orașul meu mi au spus “nu mai ai ce sa faci, trebuie sa comanzi clapeta de acceleratie noua”, domnul Gabi a ales sa o curețe și mi a oferit mai multe sfaturi pe care ar trebui sa le am in vedere in legătura cu acest model de masina(de la filtru de aer pana la aerisirea lichidului de frâne).

    b97dmt Va mulțumesc pentru recomandare!
    P.S: Vin de la 150km, dacă nu m ar fi convins nu as mai fi străbătut distanța!

    Comment


    • #17
      Anunt valabil .
      Revizii motor , revizii cutie 5g , 7g , 7g plus , 9g , inlocuire distributie .
      Schimburi de placute , discuri , amortizoare , elemente de directie .

      Colegul nostru si-a remediat problema :
      Salut! Dețin un Mercedes clasa E w212 an de fabricație 2014(Facelift). Astăzi am pus un tester STAR pe masina și am primit următoarele 2 erori. P200671: Clapeta de mișcare încărcare(banc de cilindri 1) se blochează închis. Elementul de reglaj este blocat. P200A07: Clapeta de mișcare încărcare(rând cilindri 1)

      Comment


      • #18
        Salut b97dmt , imi poti trimite te rog si mie locatia service-ului si datele de contact printr-un PM?

        Comment


        • #19
          Salut !
          Nu iti pot trimite mesaj pe PM , il ai dezactivat .
          Da-mi te rog un email la victor_tact@yahoo.com si iti trimit datele .

          Multumesc
          Traian

          Comment


          • #20
            Se lucreaza de zor la materialul clientului ....de data asta ceva de la concurenta .
            Revizie si placute frana , gresare trapa .
            6e12db8b-dbd1-4f84-8dbe-bfd8e74a86da.JPG

            a3d522a2-86d9-4e38-8bc5-c9781efa47b9.JPG


            Revizii motoare - cutii , reparatii , tinichigerie usoara , distributii , inlocuiri lichid de frana , antigel ....orice marca dar in special Mercedes .
            Diagnoze Star , Vas , etc

            Comment


            • #21
              Originally posted by b97dmt View Post
              Multumesc pt feedback , ma bucur ca s-a rezovat repede problema .
              Salut,

              Sunt nou pe forum si nou posesor de Mercedes. Ma poti ajuta te rog cu datele de contact ale service-ului?

              De abia am achizitionat auto si imi doresc sa fac revizia si o diagnoza pentru a verifica in detaliu masina.

              multumesc frumos!
              horia

              Comment


              • #22
                Salut !
                Am trimis mesaj pe mail.
                Multumesc.

                Comment


                • #23
                  Anunt valabil in continuare.
                  Se munceste din greu .... greu de crezut dar si Mercedes-ul are nevoie de reparatii

                  Preturi foarte bune la revizii , revizii cutii si distributie.
                  Cateva poze.... 3a5cacc2-5426-4351-8306-ee10a15ae3f8.JPG

                  0276e535-d6cc-4b2f-a4e5-019d241f6a07.JPG 944987e2-3b06-4c0f-8c60-c35967c78dc9.JPG cf8e2a5f-2d2f-433a-b6da-d2a0ad2f977d.JPG Probleme la clapeta de acceleratie .


                  PHOTO-2020-11-25-19-28-47(1).jpg thumbnail.jpg thumbnail1.jpg
                  Senzor DPF .

                  Comment


                  • #24
                    Revin cu cateva precizari , sper ca nu incalc regulamentul .

                    In perioada decembrie-ianuarie exista cateva promotii la garaj , zic eu destul de atractive .



                    Revizie OM651 (pt toate clasele echipate cu acest motor A class,B class ,C class,E class, GLK , Gla ,Cla ,ML , S class , Sprinter , V class )


                    Ulei motor Mercedes Original , filtru de ulei original Mercedes , filtru aer (Mann), filtru polen (Mann/Mahle ) , filtru combustibil Mann , testare si resetare revizie cu Star ,inspectie de rampa, manopera
                    *pt auto dotate cu trapa / panoramic , curatarea si gresarea trapei (folosim gresant Mercedes original ) este GRATIS .
                    Total :1049 lei ( cu manopera inclusa).



                    Ulei motor Mercedes Original , filtru de ulei Mann , filtru aer Mann , filtru polen (Mann/Mahle) , filtru combustibil Mann , testare si resetare revizie cu Star , inspectie de rampa , manopera .
                    *pt auto dotate cu trapa / panoramic , curatarea si gresarea trapei (folosim gresant Mercedes original ) este GRATIS .
                    Total : 949 lei (cu manopera inclusa).


                    Inlocuire lichid de frana - lichid de frana Dot 4 Plus original Mercedes :199 lei (cu manopera inclusa ).Se aplica pt Mercedes A,B,C,E, Glk ,Ml , Gla ,Cla , S classc ,etc.
                    *inspectie de rampa gratis




                    Inlocuire lichid de racire (ANTIGEL) Hepu G11 (albastru) 249 lei ( cu manopera inclusa )
                    Inlocuire lichid de racire (ANTIGEL) Hepu G12(roz ) 249 lei ( cu manopera inclusa )
                    *testare gratis Star



                    Ps: Voi reveni si cu preturi pt distributie , revizie cutie



                    Va stau la dispozitie cu oferte pt programari , piese de schimb - sistem de franare , suspensie , reparatii etc la : victor_tact@yahoo.com.
                    Last edited by b97dmt; 12-08-2020, 18:44 PM.

                    Comment


                    • #25
                      Se lucreaza si de sarbatori!
                      Datorita lipsei timpului am fost nevoit sa duc masina pe 22dec la Gabi cu pierderi de ulei (baie,suport filtru ulei)
                      Am primit recomandare sa curatam admisia,galeria,clapeta de acceleratie,egr.
                      Zis si facut! 3 zile am tinut rampa blocata, mi-a promis ca iau masina de acolo pana in Craciun.
                      3 zile am impartit masa,ceaiul si cafeaua
                      Manopera a fost aproape gratis!
                      Un baiat cu un mare caracter, stie ce face!
                      Recomand!


                      WhatsApp Image 2020-12-22 at 20.19.38.jpeg
                      Să știi să lupți când vrei să ai.
                      Să nu regreți când pierzi sau dai

                      Comment


                      • #26
                        Multumim colegului Alin pt feedback .

                        Anuntul este in continuare valabil .



                        Lasam pozele sa vorbeasca : IMG_8549.jpg vestitul om642 provine de pe un w221


                        IMG_8543.jpg

                        Si 2 distributii in tandem astazi . Un w212 extaxi si un w212 al unui coleg de pe forum ( distribuitie ca la carte , piese originale MB si pompa de ulei inclusa)

                        IMG_8548.jpg IMG_8551.jpg
                        IMG_8550.jpg

                        IMG_8552.jpg
                        IMG_8554.jpg
                        Attached Files
                        Last edited by b97dmt; 12-28-2020, 19:32 PM.

                        Comment


                        • #27
                          Zic și eu.
                          Fiind un topic comercial, cu intenții clare pecuniare, ca să nu fie dandaratelea cu regulamentul, un UP săptămânal este, cred eu, suficient.



                          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                          Comment


                          • #28
                            La multi ani tuturor colegilor ! Un an greu 2020 dar cu ajutorul lui Dumnezeu l-am depasit cu bune cu rele ....

                            Imi cer scuze moderatorilor pt nerespectarea regulamentului .



                            De saptamana viitoare garajul este deschis pt operatiunile enumerate mai sus .

                            Poze cu cateva bijuterii care au trecut pe la noi :

                            G class revizie motor , cutie , grup 1.jpg

                            2.jpg 3.jpg 4.jpg 4b.jpg



                            Un Sprinter cu probleme ...din pacate a necesitat un swap motor , masina de xxx xxx xxx km alergata si intretinuta necorespunzator


                            6.jpg
                            6a.jpg

                            W212 distributie " cu de toate " pompa de ulei , lant , patine , saibe , surubele , garnituri , revizie motor , ulei MB , filtru ulei , completare ulei cutie ( pt cine nu stie , pe langa distributie , trebuie si inlocuire ulei motor cu filtru si ..... revizia la cutie - nici eu nu stiam dar se mai pierde pe la conducte cand se demonteaza motorul de pe masina , vreo 2 l aprox ) 7.jpg 8ab.jpg 9.jpg




                            Comment


                            • #29
                              Salut! Se poate un PM cu locatia? Multumesc!

                              Comment


                              • #30
                                fishbone am trimis PM

                                Valabil in continuare , revizii motor , cutii automate , distributii , reparatii mecanice , tinichigerie usoara.

                                W205 diagnoza Star si inlocuire cablaj , senzor DPF

                                W169 martor Asr aprins , inlocuire acumulator , diagnoza Star & inspectie de rampa

                                W166 revizie tip B

                                Sprinter camioneta inlocuire electromotor , kitt accesorii ( curea , role , intinzator )




                                1.JPG


                                2.JPG



                                3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.jpg 6a.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG
                                Last edited by b97dmt; 01-19-2021, 13:57 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF