Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Repar calculatoare injectie cdi, injectoare, rescriere chei

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Repar calculatoare injectie cdi, injectoare, rescriere chei

    Repar calculatoare injectie cdi, injectoare, rescriere chei (unele modele), diagnoza auto cu carsoft 7.4.
    Last edited by cl600; 01-16-2010, 16:42 PM. Reason: Ajustat
    Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

  • #2
    Salut Popeye! Am si eu o problema: imi trebuie pentru un amic un calculator de management al motorului la un w220 s 400 cdi. Ala vechi a ars fiindca a luat foc motoru. Am vreo sansa sa ma ajuti te rog?

    Mersi anticipat!

    Comment


    • #3
      Originally posted by gigi1983 View Post
      Salut Popeye! Am si eu o problema: imi trebuie pentru un amic un calculator de management al motorului la un w220 s 400 cdi. Ala vechi a ars fiindca a luat foc motoru. Am vreo sansa sa ma ajuti te rog?

      Mersi anticipat!
      Da. 0729485987
      Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

      Comment


      • #4
        Salut Popeye, daca esti amabil poti arunca te rog o privire pe topicul meu referitor la problema de injectie pe care o am? Ce m-ai sfatuii sa fac?
        As vrea sa te intreb cum s-ar putea defect un calcutor dei njectie in cazul meu? MS
        http://www.clubmercedes.ro/probleme-...211-t9312.html
        MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

        Comment


        • #5
          Originally posted by flavius89 View Post
          Salut Popeye, daca esti amabil poti arunca te rog o privire pe topicul meu referitor la problema de injectie pe care o am? Ce m-ai sfatuii sa fac?
          As vrea sa te intreb cum s-ar putea defect un calcutor dei njectie in cazul meu? MS
          http://www.clubmercedes.ro/probleme-...211-t9312.html
          Vazut, discutat.
          Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

          Comment


          • #6
            Originally posted by popeye_pmm View Post
            Vazut, discutat.
            Voiam sa te mai indreb deasemenea....mi-a trecut in cap dupa ce am vobit la telefon, daca ar fii sa schimb toate injectoarele cu altele din generatia mai noua de w211, respectiv cu cele de pe E220 170cp m-ar interesa, ar fii posibil o astfel de operatie fara incompatibilitati?
            MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

            Comment


            • #7
              Nu merge.Sant alte injectoare (Euro 4)
              Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

              Comment


              • #8
                Originally posted by popeye_pmm View Post
                Nu merge.Sant alte injectoare (Euro 4)
                1.Inteleg ca sunt euro4, dar ma gandeam ca poate le-ar accepta motorul fara a exista posibilitatea de a avea alte probleme, as aprecia daca ai idee ce incompatibilitati tehnice ar exista cu exceptia faptului ca sunt cu o generatie mai noua.

                2. In ce consta o reparare a calculatorului de injectie? Ai idee pe la ce pret se invarte o astfel de componenta la dezmebrari / reprezentanta ( ma intereseaza doar informativ)?
                MB W211 E 270 CDI 210Cp 480Nm BT 89SPP

                Comment


                • #9
                  1. Lucreaza la alte presiuni
                  2. Se vand doar pereche cu contact , cheie si eventual ESM. SH sant cam 600 de euro la reprezentanta nu stiu
                  Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

                  Comment


                  • #10
                    sal, am keyless go pe masina , un s w220, am pierdut cartela aia. daca cumpar una de la cineva se poate reprograma? mersi

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Roland View Post
                      sal, am keyless go pe masina , un s w220, am pierdut cartela aia. daca cumpar una de la cineva se poate reprograma? mersi
                      Nu am incercat asa ceva. Am sa ma documentez.
                      Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by popeye_pmm View Post
                        Nu am incercat asa ceva. Am sa ma documentez.
                        te rog, paana mai sunt in buc. as cam avea nevoie de keyless go

                        Comment


                        • #13
                          Keyless go belea curata

                          Dupa cunostintele mele, daca ai Keyless go, vei avea ceva batai de cap. Nici un atelier privat de reparatii smart key din Europa ca sa nu zic romania, nu se baga la keyless go. Poate mai tirziu peste niste ani daca vor aparea cine stie ce schule.
                          Singuru loc unde ai putea gasii ar fii dealerul unde vei gasii niste preturi minunate, iar daca nu ai acte, nici nu te baga in seama.
                          Originally posted by Roland View Post
                          te rog, paana mai sunt in buc. as cam avea nevoie de keyless go

                          Comment


                          • #14
                            De curiozitate. Am uitat sa-ti zic.
                            Mergi la un dealer care este in tema cu problema ta si intreaba daca merge sa schimbi calculatoarele de keyless go cu Smart Key ( cum au toate S w220) Daca da, esti salvat.
                            Sau fa si tu o poza cu contactul tau sa vedem daca se aseamada la mufe cu Smart Key W220. Daca da, iti iei unul de la dezmembrari si ii poti face pina la 8 chei.
                            Originally posted by Roland View Post
                            sal, am keyless go pe masina , un s w220, am pierdut cartela aia. daca cumpar una de la cineva se poate reprograma? mersi

                            Comment


                            • #15
                              poti sa te uiti la topic meu si dac ma poti ajuta .

                              Originally posted by popeye_pmm View Post
                              Repar calculatoare injectie cdi, injectoare, rescriere chei (unele modele), diagnoza auto cu carsoft 7.4.
                              tnkx anticipat
                              Last edited by cl600; 01-16-2010, 16:45 PM.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF