Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

C 30 CDI AMG 5l

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • C 30 CDI AMG 5l

    Bijuterie pe roti.

    Performanta sportiva combinata cu o economie de combustibil impresionanta.Motor AMG de 3,0 litri cu 5 cilindri si transmisie AMG Speedshift.Dezvolta 231 CP si un cuplu maxim de 549 Nm.
    Attached Files
    Das Neueste vom Erfinder des Autos. Die neue Mercedes-Benz.

  • #2
    E ceva gresit aici...cred ca ai luat datele de la alt model
    C 200 CDI
    ML 63 AMG
    S 55 AMG Long
    SL 55 AMG
    Yamaha R1
    Yamaha R6

    Comment


    • #3
      care e acea economie impresionanta de combustibil?
      1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
      2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
      Si o panarama de scuter

      Comment


      • #4
        AMG-urile nu sunt facute pentru economie. Poate doar C30 AMG care are la baza un CDI modificat, dar nici ala nu e chiar asa economic

        Prezentarea la acest model e total gresita...de la capacitatea cilindrica pana la puterea dezvoltata si "economia" impresionanta
        C 200 CDI
        ML 63 AMG
        S 55 AMG Long
        SL 55 AMG
        Yamaha R1
        Yamaha R6

        Comment


        • #5
          Poate e mai economica decat un alt model, de exemplu S65 AMG
          W123 280E Blue Green Metallic

          W126 280SE Champagne Metallic
          W126 280SE Black Blue Metallic
          W126 500SE Lapis Blue Metallic
          W126 500SE Midnight Dark Blue

          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

          Comment


          • #6
            Sau poate domnul GTR-said a vrut doar sa verifice cunostintele membrilor in materie de MB
            Poate fii si foarte economica daca ar fii plimbata pe strazi cocotata pe o platforma.
            Toate cele bune!
            Last edited by Andreas; 02-27-2008, 11:29 AM.

            Comment


            • #7
              AMG-urile sunt economice doar pe autostrada. Si cand spun economice ma refer la faptul ca nu-ti consuma 30% ca in oras ci 16 la o viteza acceptabila de rulare
              C 200 CDI
              ML 63 AMG
              S 55 AMG Long
              SL 55 AMG
              Yamaha R1
              Yamaha R6

              Comment


              • #8
                Spre deosebire de multi de pe acest Forum, eu nu sunt asa de preocupat de consumul masinilor cu motoarele mari si foarte puternice...Nu am fost nici cand mi-am luat masina mea...Si asta nu din cauza ca as avea "benzinarie" in gradina sau prea multi bani de "ars" ,dar trebuie sa fii constient ca o asemenea "bestie" trebuie si hranita cu ceva...Si in fond si la urma - urmei pe care posesor de AMG il intereseaza efectiv consumul?
                W123 280E Blue Green Metallic

                W126 280SE Champagne Metallic
                W126 280SE Black Blue Metallic
                W126 500SE Lapis Blue Metallic
                W126 500SE Midnight Dark Blue

                W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by dan500se View Post
                  ...Si in fond si la urma - urmei pe care posesor de AMG il intereseaza efectiv consumul?
                  de acord cu tine...pe mine ma interesa acea "economie incredibila"...adica..vreau sa vad ce inseamna pt un amg economie
                  1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                  2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                  Si o panarama de scuter

                  Comment


                  • #10
                    ala pare a fi c 30 cdi amg....intr-adevar are 231 cp dar e pe motorina si de asta i s-o fi parut consumul incredibil de mic !!!!!
                    ))

                    Comment


                    • #11
                      De fapt vorbeai de C30 CDI AMG care e facut din motorul de 2,7 in 5 cilindri marit la 3l. Cum sa aiba C55 motor de 3 l? Adevaratul C55 AMG are 367CP - 5750rpm si un maxim de 510Nm la 4000rpm.

                      Am modificat si titlul, de apreciat bunele performante cu un diesel.
                      Last edited by STEFAN V8; 01-15-2010, 15:30 PM.
                      BENZ G, altceva ce ?

                      Comment


                      • #12
                        Destul de vechi topilcul. Dar sunt real interesat de un astfel de model...ma refer la fiabilitatea acestui motor( asamblat manual din cate am inteles). Din moment de am un C220 cdi model T, ma intereseaza tot un model T de C30 AMG. Totusi, legat de performante...sunt de parere ca acestea sunt comparabile cu al unui 330 d E90 ,iar consumul cred ca este totusi mai moderat chiar decat al E90-ului dat fiind faptul ca are "doar" 5 cilindri. Condus rezonabil cred ca are un consum mediu de maxim 7,5/100 km. Asta pt un Mercedes care poarta sigla AMG mi se pare prea rezonabil si luand in discutie si performantele,sunt de parere ca masina este mai mult decat perfecta.
                        Hitler lebt durch Mercedes-Benz

                        Comment


                        • #13
                          Diesel power

                          Buna ziua !


                          Concurentii directi ai stelutei noastre, aia cu sediul la München, au trei turbine pe un straight six diesel (N57S), care ajunge astfel la 380CP si vreo 750Nm... Probabil ia vreo 10 litri la suta si sigur mai mult daca-l calci serios, dar tot e bine in conditiile astea... Si vine numai cu cutie automata cu opt trepte.

                          Motorul nu este disponibil pe versiunile mai mici de caroserie, asa ca sigur tre' sa te cauti bine in buzunare ca sa treci asa ceva pe numele tau. Cel putin asa cred eu, muritor de rand...



                          Dragos

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Heavy D. View Post
                            Buna ziua !


                            Concurentii directi ai stelutei noastre, aia cu sediul la München, au trei turbine pe un straight six diesel (N57S), care ajunge astfel la 380CP si vreo 750Nm... Probabil ia vreo 10 litri la suta si sigur mai mult daca-l calci serios, dar tot e bine in conditiile astea... Si vine numai cu cutie automata cu opt trepte.

                            Motorul nu este disponibil pe versiunile mai mici de caroserie, asa ca sigur tre' sa te cauti bine in buzunare ca sa treci asa ceva pe numele tau. Cel putin asa cred eu, muritor de rand...



                            Dragos
                            Vorbesti despre M550 d ? sau ceva de genul... Da, fascinant. AMG astia ce naiba asteapta?
                            Hitler lebt durch Mercedes-Benz

                            Comment


                            • #15
                              3 turbine sunt pe motorul de 3 litri dizal pe M550d, asa stiu si moi.
                              Cat priveste C30cdi AMG, da, suna bine. Insa nu mai bine face buzunarului un 2 litri turbo benzinar de prin alte curti?
                              https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF