Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Vand Bot de cal 280

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vand Bot de cal 280

    Stare foarte buna
    Revizie la Casa Auto(Mercedes)
    Schimbat filtre si uleiuri la motor si cutie, schimbat bujii, etrieri fata+placute frana, etc.
    Masina merge impecabil.
    Masina istorica, nu se plateste impozit.
    Pret 3400 euo
    0722638218
    Attached Files

  • #2
    Frumoasa masina , insa , cu permisiunea dvs . cit si a colegilor de pe forum , incerc o intrebare . Masina a fost cumva lovita frontal acu citiva ani ? (Am ceva poze cu o masina oarecum similara , tot 280 si tot cutie automata...)
    Daca nu este aia , ma intereseaza . Avind in vedere distanta , ar fi bine daca ati scrie aici pe forum , nu de alta dar am mai fost prin tara dupa masini ...degeaba .
    Scuze moderatorilor , dar am considerat corect ca aceasta intrebare sa fie ,,pe fata" si nu la telefon . Macar sa stim cei cu adevarat interesati de masina , avind in vedere ca pretul este bun .
    Va multumesc pentru intelegere cit si pentru un viitor raspuns .
    Stima .

    Comment


    • #3
      Salut
      Masina o am de un an de zile si inaintea mea a avut un singur propietar.
      Pot sa iti zic ca atunci cand am cumparat o am verificat o foarte atent si pot sa iti spun ca nu a fost lovita.

      Comment


      • #4
        Modelul pentru America,frumos intetinuta,pacat de bord ca e crapat si cam rarut la 280 dar pretul e corect.
        Cutia schimba bine?
        Masina e deja inscrisa ca vehicul istoric?
        Mersi
        Ai grija cum te comporti cu copii tai fiindca ei iti vor alege azilul.

        Comment


        • #5
          Mai este valabila oferta?

          Ma intereseaza masina. Este inscrisa ca vehicol istoric?

          Comment


          • #6
            Din cauza ca anuntul e relativ vechi eu nu pot decat sa recomand apelarea telefonica a vanzatorului. Imi pare destul de improbabil ca cel ce a pus anuntul sa nu-l fi updatat de atata vreme... si nici nu cred ca ne frecventeaza prea des...

            Cat costa un apel... daca esti interesat cu adevarat...
            W123 280E Blue Green Metallic

            W126 280SE Champagne Metallic
            W126 280SE Black Blue Metallic
            W126 500SE Lapis Blue Metallic
            W126 500SE Midnight Dark Blue

            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

            Comment


            • #7
              Originally posted by robot110 View Post
              Masina istorica, nu se plateste impozit.


              Originally posted by MdEnt View Post
              Este inscrisa ca vehicol istoric?


              Din anunt pare ca da...
              Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

              W126 280SE
              W123 280CE
              W126 500SEC
              W220 500L

              'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

              Comment


              • #8
                Originally posted by rocco1974 View Post
                Masina a fost cumva lovita frontal acu citiva ani ?
                Oare o avea vopseaua originala ? A iesit din rodaj ? Cati proprietari pe carte ? E pe firma ? Fiscal are?

                Vanzatorul a precizat ca e "istorica".



                Sa sarim peste anecdotica situatiei si sa sunam omu', avem 3500 de cocosani sa dam pe ultradotata dar nu ne permitem 2/3 centi pentru un telefon.

                Maestrilor, masina asta are peste 30 de primavari. Deci va rog :


                Originally posted by dan500se View Post
                Cat costa un apel... daca esti interesat cu adevarat...
                Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                Comment


                • #9
                  Originally posted by MdEnt View Post
                  Ma intereseaza masina. Este inscrisa ca vehicol istoric?
                  Salut...daca esti intradevar interesat de asa o masina te rog suna la 0744897028!

                  Comment


                  • #10
                    Valabil
                    Up

                    Comment


                    • #11
                      Am fost eu sa o vad.
                      Masina nu este istorica, ci este pe "cale de a ajunge istorica". Deci, e o masina la care se plateste impozit normal. (am vazut-o in februarie, anul curent)

                      Exista probleme la pasajele rotilor si la crom. Pentru cine a mai avut masini de colectie stie ca partea cu cromul este deranjant de scumpa.
                      Din ce-am vazut eu trebuiesc schimbate urmatoarele:
                      - faruri (ruginite, n-ai ce alege din ele)
                      - bara spate (ruginita)
                      - fara fata - usor ondulata si pe alocuri ruginita
                      - vopsitorie completa - vopseaua actuala este dezastruoasa
                      - ornamentele cromate
                      - toate chederele
                      - interior: - poate cu o curatare serioase mai ies fetele scaunelor
                      - reparat bordul
                      - reparat portiunea centrala din zona franei de mana
                      Si inca ceva, masina nu are linii corecte!
                      A fost lovita, si la ce am batut eu cu degetul prin tabla, are ceva chit pe ici colo.

                      Din punctul meu de vedere, nu merita. Este o groapa ce suge bani!
                      Pretul corect este de 800-1000 euro, maxim.

                      Comment


                      • #12
                        Doresc sa raspund mitomanului care incearca sa discrediteze masina gratuit.1.nu eu sunt responsabil pentru situatia lui financiara precara,care era evidenta,si care il face sa aiba fantezii cu achizitionarea unri masini de valoarea unui bot de cal cu 800eur.(pe care oricum cu siguranta nu i ar putea avea pt asa ceva)
                        2.Referitor la conditia masinii.sigur,una imepcabila restaurata e 10 mii eur.Daca sunteti pasionati,cunoasteti aceste preturi.Pentru domnul amarat de mai devreme,si pt altii,precizez ca nu poti cumpara la 2 mii si ceva de eur o masina restaurata.Masina se prezinta intr o stare foarte buna insa,nu e restaurata i,normal,si valireaza mult mai mult de 2mii si ceva de euro,dupa aspect.
                        Afirmatii gen,,am batut cu degetul in tabla si am aflat ca a fost un accident"frizeaza ridicolul si explica atat neputinta financiara cat si psihica a celui care a scris o asemenea aberatie.
                        Pe aceasta cale va adresez o rugaminte.Nu ma mai sunati sa vedeti masina daca venitul dvs pe un an de zile e sub pretul ei.

                        Comment


                        • #13
                          Are atestat de vehicul istoric? Ca eu am batut calea pana acolo tinand cont ca masina este atestata.
                          Are problemele pe care le-am spus? Sau nu?
                          Daca nu, puneti poze care sa evidentieze acest lucru!

                          O masina asa se testeaza la prima incercare, stimate "mester". Asa iti dai seama de diferenta intre o masina cu tabla curata si una plina de chit. Daca vrei, poti face un test de vopsea, sa vedem ce grosime are pe anumite locuri. Sunt sigur ca depaseste 1 cm.

                          Cat despre neputinta mea financiara, ai gresit ograda, saltaretule
                          Sunt posesor de masini istorice, si stiu cu ce se mananca. Daca masina era intocmai descrierii, merita banii. Altfel, nu.

                          Legat de valoarea ei, se pare ca ei intr-o grava eroare: 10.000 euro este una impecabil restaurata, COUPE! Asta berlina si alba pe deasupra, in starea cea mai frumoasa nu se vinde cu mai mult de 5000. Si asta in alta tara si alti prosti!

                          PS: viitorii fraieri ce se plimba pana acolo poate vor sa vada si ei poze care sa dezminta ce am spus eu, un incapabil financiar si mental. Hai cu pozele.
                          Last edited by CezarI; 02-24-2013, 12:25 PM.

                          Comment


                          • #14
                            Masina arata bine in pozele pe care le-am vazut. Nu stiu cat sunt de actuale si cat reflecta realitatea, multumesc pentru informatii lui CezarI. Clar pretul cerut era prea mare, este inca prea mare chiar daca pe autovit a scazut cu vreo 500 eur. Asteptam poze care sa -l contrazica pe CezarI.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by robot110 View Post
                              Masina istorica, nu se plateste impozit


                              Originally posted by CezarI View Post
                              Am fost eu sa o vad.
                              Masina nu este istorica, ci este pe "cale de a ajunge istorica". Deci, e o masina la care se plateste impozit normal. (am vazut-o in februarie, anul curent)

                              Hopa, incepe sa se imputa treaba...
                              Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                              W126 280SE
                              W123 280CE
                              W126 500SEC
                              W220 500L

                              'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF