Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Tzepe si tzepari

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tzepe si tzepari

    propun acest thread in vederea evitarii unor tranzactii neplacute in cadrul forumului, indiferent ca cumparam o saiba sau o caruta sa dam calificative favorabile sau negative "partilor contractante", asa ca nu ezitati sa scrieti aici ce v-a multumit sau nu in tranzactiile incheiate prin intermediul acestui forum indiferent de natura acestora( produse sau servicii )
    Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

  • #2
    Eu am cumparat de la Paulll semnale albe fata pentru W124, totul a decurs bine iar marfa era ok. Nu stiu daca o sa il mai vedem pe aici, din cate stiu a vandut tot ce era legat de Mercedes.
    1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
    1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
    dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

    Comment


    • #3
      florineasca

      Eu am cumparat de la florineasca o macara pt geam si merge f bine. e super OK. Multumesc!

      Comment


      • #4
        Si eu am cumparat de la florineasca o cotiera fata si sunt super multumit de ea, mai ales ca mi-a si montat-o. Deci florineasca is the man!
        ?

        Comment


        • #5
          Pai si mie tot el mi-a montat-o

          Comment


          • #6
            Poate ca ar trebui schimbat titlul topicul in ceva de genul Referinte ale vanzatorilor de diverse pe forumul MB.

            Nu de alta dar topicul se numeste: Tzepe si tzepari si pana acum s-a scris numai de bine.

            Comment


            • #7
              Are dreptate Diesel

              Comment


              • #8
                Originally posted by Diesel View Post
                Poate ca ar trebui schimbat titlul topicul in ceva de genul Referinte ale vanzatorilor de diverse pe forumul MB.

                Nu de alta dar topicul se numeste: Tzepe si tzepari si pana acum s-a scris numai de bine.
                ma bucura faptul ca se scrie numai de bine, asta denota faptul ca sant oameni de caliate. nu schimb titlul si nu mut threadul pt. ca sant sigur ca se vor arata si nemultumiti si mai ales persoane de care sa ne ferim. asa ca nu va sfiiti sa postati tranzactii sau servicii care v-au mutumit sau nu privind numai useri din cadrul forumului nu si firme sau reprezentante.
                Diagnoza Star, reparatii mecanica si electrica pentru auto fabricate dupa 1995.

                Comment


                • #9
                  Tzepari avem, nu multi (unu' dovedit), e plina tzara de bijnitari, topicul e util.
                  Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
                  http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
                  http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

                  Comment


                  • #10
                    themircea

                    Am cumparat "tavita pentru portbagaj de la themircea si pot sa zic numai de bine. A fost de cuvant cu tot ce am stabilit, tavita a ajuns la timp si se potriveste perfect cu forma portbagajului.

                    Comment


                    • #11
                      vrei sa cumpar eu oltsit-ul ala ratat ? e raritate in germania cine stie poate il cumpara vre-un colectionar...ii spunem ca e fabricat inainte de razboi...
                      PS , iar numele masinii in acte e gresit...se cheama oldsit...sau oldshitt... atrage atentia
                      Last edited by mobiles_de; 08-24-2008, 05:24 AM.

                      Comment


                      • #12
                        Doktore...tu nu prea vinzi...le faci cadou...oricum nu cred ca se mai poate indoi de persoana ta...

                        Comment


                        • #13
                          O cam luati razna pe topicul asta, mai nimic relevant pe aici.
                          1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
                          1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
                          dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by doktor4carz
                            Si sufletul meu s-a innegrit. Iar asta e cea mai mare tzeapa de pe forumul asta, s-o shtitzi de la mine. Si ma intorc zilnic si excesiv la fiarele carora mi-am dedicat existentza, si intre care mi-ash dori sa se incheie, la rutina de a ingriji forumul ratat care, in afara de datornici (atit moral, cit si material...) nu imi aduce nimic, nici macar o minima satisfactzie, pentru ca pe oameni nu ma pot sprijini si baza. Cei pe care i-am sprijinit, cu toata fiintza mea, m-au uitat. Si totzi s-au nimerit sa ma lase sau sa ma uite cind aveam mai multa nevoie de ei... Si totushi, imi e dor de ei. Sa il vad pe Andrei dormind in camera lui, s-o vad pe Cristina zimbind...

                            ...
                            Cei care te iubesc, te iubesc şi aşa. Şi chiar de la distanţă, fiecare în felul lui, cu cât îl lasă inima. Numai că fiecare îşi vede de drum la un moment dat, apar chestii mai importante în viaţa fiecăruia. Bineînţeles că există şi iubiri de moment, de conjunctură. Nu trebuie uitat că mulţi din useri s-au logat pe acest forum pentru că le trebuia o lămurire, un sfat despre maşina lor. Unii şi-au rezolvat problema şi au plecat, alţii au rămas şi din alte motive. Alţii continuă să posteze pentru că sub anonimatul nickname-ului îşi pot fabrica o nouă imagine. Alţii au dorit şi au reuşit să socializeze cu oamenii care se ascund sub nickname.
                            Să revenim on-topic. Eu nu pot să am prea mare competenţă să zic dacă am luat ţeapă pe acest forum, deocamdată am încredere în oamenii de aici. Nici n-am cumpărat decât o cobră (pe care mulţi îmi spun că am dat cam mult, dar asta a fost situaţia, nu pot să-mi dau eu cu părerea, mai ales că sunt destul de mulţumită de ea). De reparat, mi-a reparat Dok câte ceva la Amalia în iarnă şi de vreo două-trei ori l-am stresat pe Popeye cu Tigresse, deci le mulţumesc. Apoi tot Popeye mi-a recomandat un băiat foarte bun care mi-a pus freon în instalaţia de aer de la cobră, Dok mi-a recomandat magazinul de piese de pe Lizeanu, unde sunt nişte băieţi foarte serviabili. Dacă am uitat pe cineva, îmi cer scuze.
                            Last edited by catsomania; 08-25-2008, 10:50 AM.
                            Există patru lucruri care nu se mai întorc niciodată: cuvântul spus, săgeata trasă, trecutul şi o şansă ratată.
                            Mercedes W116 200D (Amalia)
                            Mercedes W123 280E (Tigresse)-făcut istorie, vândută unor ţepari, prin alţi ţepari, rust in peace
                            BMW 850 4990cmc (Black Beauty)
                            Ford Explorer XLT 4000cmc (Haiduc)
                            http://www.youtube.com/watch?v=SKd0VII-l3A

                            Comment


                            • #15
                              Ai inteles gresit.Nici Andrei, nici eu, nu te-am parasit.Doar ca avem si noi probleme care trebuie rezolvate.Stii situatia mea cu taica-miu.Acum e aproximativ ok,dar cat a durat sa se ajunga aici??Si cat o sa tina??
                              Ma simt ca ultimul rahat ca nu am fost alaturi de tine in ultimul timp, si chiar daca ai fost un mare rautacios, nu trebuia sa ma tina supararea prea mult...Dar nici pe tine.M-a durut foarte tare ca nu ai avut pic de incredere in mine, si stii la ce ma refer..Nu o sa intelegi niciodata cat de mult am vrut sa fie totul perfect.Dar stii prea bine ca viata e de cacat...chiar imprastiat!Esti ca un tata pentru mine, te iubesc, si nu-mi face deloc placere faptul ca nu pot fi zilnic alaturi de tine, dar cu toate astea incerc sa fiu mereu la curent cu tot ce se intampla in viata ta.Si Andrei la fel.Asa ca nu te-am parasit nici unul dintre noi, doar ca asteptam sa scapam macar de o parte dintre problemele pe care le avem momentan!

                              Sa nu uiti niciodata ce ti-am zis:mereu o sa fim copiii tai si o sa te iubim!

                              Daca am fost off-topic, imi poti da ban!Si am fost al dracu' de off!!
                              “Alaturi de hidrogen, prostia este cea care se gaseste in cantitatea cea mai mare in Univers.” (Thomas Edison)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF