Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Traim in Romania, tara lui Papura Voda !!!!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traim in Romania, tara lui Papura Voda !!!!

    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.



    Se muta la off-topic.
    Last edited by Semtexx; 03-28-2008, 22:05 PM.

  • #2
    Imi vine s-o calc pe cap pe cucoana aia. Nu pentru greseala pe care facut-o, ci pentru nonsalanta de care da dovada.

    Comment


    • #3
      nu pe cucoana ci pe militzienii care nu au intervenit. si inca ceva: mutatzi topicul ca nu se vinde nimic aici

      Comment


      • #4
        Dupa cum ziceam si in alt thread, militienii nostrii nu stiu numa sa dea amenzi pentru lucruri idioate, in rest is varza.
        Tare-s curios cine ii cucoana aia.PArca vad ca deja i s-o pierdut urma si o disparut bine merci si gajica moarta pentru ca traversa pe trecere.
        Exista doua tipuri de masini :
        1. care au fost lovite
        2. care vor fi lovite

        Comment


        • #5
          Va spun eu cine sunt de vina in primul rand.Toti cei care au trecut pe acolo si ar fi putut-o transporta mai repede la spital.Un om dupa un astfel de traumatism dezvolta hemoragie interna,si fiecare minut care trece in plus conteaza enorm.Trebuie dusa cat mei repede la un spital unde sa i se administreze fluide intravenos.Nu stiu de ce era nevoie sa vina ambulanta pt asta.
          Last edited by ionutz_ng; 03-28-2008, 22:57 PM.
          MÃREAȚA COBRA

          Comment


          • #6
            Originally posted by ionutz_ng View Post
            Va spun eu cine sunt de vina in primul rand.Toti cei care au trecut pe acolo si ar fi putut-o transporta mai repede la spital.Un om dupa un astfel de traumatism dezvolta hemoragie interna,si fiecare minut care trece in plus conteaza enorm.Trebuie dusa cat mei repede la un spital unde sa i se administreze fluide intravenos.Nu stiu de ce era nevoie sa vina ambulanta pt asta.
            pai daca ambulanta a ajuns in 20 de min, cu masina, la traficul care era faceai min 30 de min dupa kiselef pana la urgenta. deci nu era o rezolvare

            Comment


            • #7
              Nu prea ai voie sa misti un ranit lovit de masina, cica-i poti face mai rau, si dupa aia pica vina pe tine ca tu l-ai fi putut omora mishcandul din loc.
              .. ________ ..
              o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
              (Oo\==/oO)
              ..U...............U.
              Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
              http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

              Comment


              • #8
                Exact, pulman a sesizat bine...
                dar saraca a murit ca un caine.. nimeni nici macar nu a stat langa ea.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Danny_bb View Post
                  Exact, pulman a sesizat bine...
                  dar saraca a murit ca un caine.. nimeni nici macar nu a stat langa ea.
                  Eu doar am amintit aproximativ ce zice "legea", in schimb pot sa va spun ca am dus la vita mea doi accidentati la spital, unul foarte rau din accident frontal intre doua masini (nu stiu daca a scapat cu viata), iar al doilea un tip foarte beat pe care l-am accidentat chiar eu si care si-a rupt ceva pe la picior, (nu am fost si nici nu am iesit vinovat) dar pot sa va spun ca nu mai stiam nici cum ma chiama si nici ce varsta am.
                  Last edited by orca; 03-29-2008, 00:51 AM.
                  .. ________ ..
                  o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                  (Oo\==/oO)
                  ..U...............U.
                  Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                  http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                  Comment


                  • #10
                    Da cocardita aia de femeie nu avea trusa de prim ajutor in masina. Ea dadea masina inapoi, nu o durea nici in paispe, iar fata aia murea acolo!!!!!! Eu stiu ca se are grija de ranit, se intinde in pozitie de drepti, cu capul ridicat putin. Macar sa stea langa ea sa vada ce face, nu sa se uite cum trece convoiul lu limbancur ala.
                    Cu gaborii alta poveste. Da' aia oare nu au luat lectii de prim ajutor????? "Am chemat salvarea, trebuie sa vina" De parca nu era nimeni intins pe asfalt. Thoamneee ce oameni. Pai noi pentru ce va platim??? Sa iesiti draq instruiti dintr-o academie macar in situatii de astea. Bai daca o vezi intinsa pe jos, te duci si vezi dak poti sa faci ceva, nu dirijezi circulatia. Erau trei gabori acolo, care nu faceau nimicO.

                    Si dak era convoi, nu puteau aia sa o ia si sa o duca la spital. Au vazut-o intinsa pe jos si pe aia ii doare la basca, ei trebe sa ajunga la Guvern sa se odihneasca. Ca daca o lua tariceanu in masina se faceau valuri vreo 2-3 saptamani in presa. E mai important sa stea ei degeaba decat sa salveze fata ranita. Am trait-o sa o vad si pe asta...
                    Last edited by PaRaDoX; 03-29-2008, 00:28 AM.
                    http://www.fanmercedesbenz.com/ - totul despre Mercedes-Benz

                    Nothing will make a driver more faithful to a car, then a car that is faithful to its driver. "Mercedes-Benz"

                    Comment


                    • #11
                      Nu e vina politistilor, ei sunt doar niste papusele cu sfori. Daca vin ordine de mai sus sa asigure traficul ca trece Tariceanu si fac orice altceva decat asta ii calca aia mai mari pe cap. Nu poti sa dai vina pe soldatii din prima linie pentru un intreg razboi.
                      Asta este sistemul la noi si daca ai oualele suficient de mari scapi si cu omor.
                      Nu inteleg de ce va mai mirati. Voi unde credeati ca traim? Intr-o tara civilizata si democratica? Ati inghitit galusca cu "tara europeana" si toate celelalte?
                      Last edited by shadow; 03-29-2008, 08:56 AM.

                      Comment


                      • #12
                        Daca victima a suferit leziuni la coloana, este vital sa nu fie miscata decat de personal medical.
                        http://goo.gl/YDT4L

                        Comment


                        • #13
                          Da asa e, ati punctat bine toti, daca ai big kohones n-ai treaba, esti sef, da daca nu!!... mori ca un caine...
                          Pai am avut io parte de politisti incompetenti si nu o singura data, la un moment dat unu a scos din masina o cartzulie de-a lor sa citeasca el ce contraventie mi se cuvine, era subliniata cartea aia si erau trasate sageti ca sa-l ghideze, saracu e retardat, ce sa ne mai miram de colegii lui?!
                          W110-2.0 D 1966
                          W115-2.0 D 1971
                          W123-2.4 D 1982

                          Comment


                          • #14
                            Intrebare intrebatoare:daca ati vedea o astfel de femeie murind pe jos si ati sti ca este riscant pt voi sa o luati si sa o duceti la spital,v-ar pasa?Eu unul,sunt medic,si din cate stiu,atata timp cat accidentatul nu are leziuni grave in zona gatului,este recomandat sa fie transportat cat mai repede la spital sa nu moara din cauza hemoragiei interne.
                            Vb lui Creanga,nu stiu altii cum sunt,dar eu intr-o situatie de asta nu m-as mai gandi ce as putea sa patesc eu daca cumva moare pana sa ajung cu ea la spital,as lua-o as pune-o cat mai atent pe bancheta din spate eventual cu un insotitor care sa o tina si as duce-o cat de repede pot la spital.Daca as intalni din fericire o ambulanta pe drum m-as pune in fata lor si le-as da-o sa ii bage mai repede lichide intravenos.
                            O fi bine,o fi rau cum gandesc?
                            MÃREAȚA COBRA

                            Comment


                            • #15
                              Eu am mai vazut odata pe o tipa care a calcat o batrana pe trecere si tot asa statea si se uita ca proasta. Nu stiu daca asta e in general reactia femeilor in momentul in care o comit, daca au fost coincidente, sau daca pe muierea aia din Audi pur si simplu o durea in pixda ca oricum stia ca nu pateste nimic. Ideea este ca acest incident nu este un caz exceptional, izolat si nemaiintalnit, ci reflecta intocmai societatea romaneasca. Si daca va amintiti istoria din generala si liceu, de cand s-a facut Romania au existat cei mari si cei mici. Ca le zicea inainte boieri si iobagi e doar o diferenta fonetica. Tara asta nu se va schimba niciodata. Noi acuma suntem afectati chipurile, diseara mergem la bere si pana sambata viitoare uitam, dar moarta ramane tot moarta si nu va fi ultima. Deci?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF